Карта сайту

Громадське обговорення щодо перейменування вулиць

 

ПРОПОЗИЦІЇ КОМІСІЇ БРОВАРСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ З ПИТАНЬ НАЙМЕНУВАНЬ ТА ПАМ'ЯТНИХ ЗНАКІВ

 • Інформаційне повідомлення про початок громадського обговорення щодо перейменування вулиці Степана Разіна на вулицю Володимира Мономаха

  Вулиця Степана Разіна – вулиця у старому місті Броварів, починається від вулиці Київської, між будівлями №№ 152 та 154, що поблизу Старого центру. До вулиці Степана Разіна прилучається вулиця Костя Гордієнка; її перетинає вулиця Старотроїцька; закінчується прилучанням до вулиці Маяковського, поблизу урочища Світловщина.

  Степан Тимофійович Разін (1630 рік, стан. Зимовійська, Дон (нинішня Волгоградська обл., Російська Федерація) – 6 (16) червня 1671 року, Москва) – ватажок Селянської війни в Росії 1670-1671 рр.

  Інститут історії України Національної академії наук України вказує, що його діяльність не мала прямого стосунку до України, використання імені Степана Разіна у назвах пов’язане із радянським пропагуванням так званої «теорії класової боротьби».

  Розглядаючи в контексті відображення назв броварських вулиць у назвах періоду існування козацтва та Української держави XVII-XVIII ст., інститут відзначає  необхідність перейменування вулиці Степана Разіна.

  Володимир Мономах – (1053 рік – 19 травня 1125 року) – князь смоленський, чернігівський, переяславський і київський. Представник династії Рюриковичів. Син князя Всеволода Ярославича і візантійської княжни Марії (за іншою інформацією — Анни або Анастасії) з роду Мономахів. Засновник князівської гілки Мономаховичів.

  Розширив руське законодавство. Автор дидактичної праці «Повчання».

  Разом із батьком утворив родинний дуумвірат, що правив на Русі протягом 15 років. Після смерті Всеволода Ярославича, всупереч сподіванням правлячої верхівки, поступився київським престолом князю турівському Святополку Ізяславичу, синові старшого Ярославича Ізяслава. Він вчинив так, імовірно, додержуючись порядку заміщення княжих столів за родовим старійшинством, коли перевага віддавалася старшому в роді. Укладач «Повісті минулих літ» зазначав, що вчинив він так, щоб не розпочинати міжусобні війни. 

  Історики зазначають, що Володимир Мономах першим спробував припинити князівські чвари через підписання правової угоди.

  Організатор низки успішних походів проти половців. Першим із князів вивів формулу стратегічної оборони проти степовиків через широкомасштабні наступальні дії.

  З 1094 року розпочинає багатолітню боротьбу з половецькими ханами, які майже щорічно вдиралися на південні землі Русі. Найбільше страждало від них висунуте в степ Переяславське князівство. Швидко досяг успіхів у війні з кочівниками. Також разом із Святополком досяг переможних походів до Половецької землі. Завдяки широкомасштабним заходам половецькі орди були відкинуті далеко від рубежів Русі, за Дон, а внаслідок походу 1111 року 40-тисячна половецька орда під проводом хана Атрака, сина Шарукана, емігрувала до Грузії.

  Місцевість, де стоять Бровари, входила до центральних володінь князя.

  Організатор громадського обговорення: виконавчий комітет, комісія з питань найменувань та пам’ятних знаків Броварської міської ради.

  Суб’єкт подання: комісія Броварської міської ради з питань найменувань та пам’ятних знаків, за результатами розгляду звернень від жителя Данила Василинюка.

  Строк громадського обговорення: по 31 травня 2020 року.

  Пропозиції та відгуки громадян і організацій щодо перейменування вулиць та інших урбанонімів надаються шляхом подання письмових звернень в загальному порядку, електронних звернень через офіційну електронну скриньку Броварської міської ради info@brovary-rada.gov.ua, а також телефоном.

  Номер контактцентру Броварської міської ради: 6-11-11.

   

 • Інформаційне повідомлення про перейменування вулиці Лермонтова на вулицю Олега Великого 

  Вулиця Лермонтова – вулиця в районі Торгмаш міста Броварів. Починається від вулиці Сергія Москаленка, неподалік Броварської гімназії ім. С. І. Олійника. Закінчується вулицею Броварської сотні. Пролягає паралельно вулицям Олега Онікієнка та Красилівській, лежить між цими вулицями.

  Неподалік, паралельно дорозі, пролягає вулиця Володимира Великого.

  Михайло Юрійович Лермонтов – (3 (15) жовтня 1814 року, Москва, Росія – 15 (27) липня 1841 року, П’ятигорськ, Росія) – російський письменник.

  Служив у війську Російської імперії. Брав участь у великій колоніальній війні Росії проти народів Північного Кавказу.

  Михайло Лермонтов є автором висловлювань про грузинів та осетинів, які вважають принизливими щодо цих народів.

  Діяч не мав стосунку до України. Вулиця на честь Михайла Лермонтова з’явилась у Броварах за часів радянської окупації.

  Необхідність перейменування вулиці обґрунтована, зокрема, потребою деколонізації в Україні та досягненням паритетності в присутності іноземних назв у топоніміці Броварів.

  Олег Володимирович Великий – (14 жовтня 1977 року, Бровари – 23 січня 2010 року, Київ) – український та німецький спортсмен, чемпіон світу, лідер національних збірних України та Німеччини з гандболу.

  Навчатися гандболу почав у 2-му класі школи. Виступав, зокрема, за броварську команду «Світлотехнік». Був одним із лідерів національної збірної з гандболу, відіграв за неї 59 матчів.

  За інформацією батька Олега Великого, у Броварах мешкав на Торгмаші (кол. вул. Красовського та вул. Олімпійській) і по вул. Марії Лагунової. Також мав стосунок до вул. Короленка.

  Організатор громадського обговорення: виконавчий комітет Броварської міської ради.

  Суб’єкт подання: комісія Броварської міської ради з питань найменувань та пам’ятних знаків, за результатами розгляду листів Київської обласної ради та Відділу молоді та спорту Броварської міської ради.

  Строк громадського обговорення: до 30 вересня 2016 року.

  Пропозиції та відгуки громадян і організацій щодо перейменування вулиць та інших урбанонімів надаються шляхом подання письмових звернень в загальному порядку, електронних звернень через офіційну електронну скриньку Броварської міської ради info@brovary-rada.gov.ua, а також телефоном.

  Номери контакт-центру Броварської міської ради: 6-62-01 та 6-62-02

 

 • Інформаційне повідомлення про перейменування вулиці Щолківської на вулицю Отамана Ромашки або вулицю Кіборгів, або вулицю Січових Стрільців 

  Вулиця Щолківська – вулиця в районі Промвузла міста Броварів. Прилучається до вулиці Лісової, її перетинають бульв. Незалежності, та вулиця Залізнична.

  Щолково – місто-супутник Москви, Російська Федерація. Місто-побратим Броварів із 1992 року.

  Муніципальна влада Щолкового надавала матеріальну допомогу невизнаним квазіутворенням на території Донецької та Луганської областей України, про що зазначала на офіційному сайті міста.

  Отаман Демид Ромашка – (?, с. Ярославка, Козелецький повіт, Чернігівська губернія – 8 липня 1920 року, с. Піски, Козелецький повіт, Чернігівська губернія) – очільник місцевого повстанського руху в часи Перших визвольних змагань. 1919 року підняв селян на боротьбу із Білою армією генерала Денікіна. З початку 1920 року воював проти радянської влади.

  У деяких джерелах Ромашку називають «полковником» та вказують на його зв’язок із керівництвом УНР. За даними інших джерел, він нібито підтримував таємний зв'язок із Симоном Петлюрою. Водночас, повстанці його загону, ведучи боротьбу з Червоною армією, не визнавали Петлюри та поляків, відмовляючись від переговорів з ними.

  Сферою впливу та дій отамана Ромашки стали південь нинішньої Чернігівської області і прилегла до неї лівобережна Київщина - сучасні Остерський, Козелецький, Бобровицький і Броварський райони.

  Кіборги – збірна назва військовиків Збройних сил України та добровольчих батальйонів, захисників Донецького аеропорту ім. С. Прокоп’єва, в боях у російсько-українській війні (АТО) у 2014-2015 роках.

  Назва «кіборги» закріпилась у вжитку завдяки незламності та мужності бійців в обороні аеропорту під час атак російських військових та сепаратистів.

  Серед кіборгів є мешканці міста Броварів.

  Січові Стрільці – одна з регулярних формацій Армії УНР у 1917–1919, яка мала різні форми організації: Галицько-Буковинський Курінь Січових Стрільців, 1-й Курінь Січових Стрільців, Полк Січових Стрільців,  Окремий загін Січових Стрільців, Дивізія Січових Стрільців, Осадний корпус Січових Стрільців, Корпус Січових Стрільців, Група Січових Стрільців.

  Після трагедії під Крутами для зупинення більшовицької навали на Лівобережжя було направлено курінь під командою С. Петлюри, до складу якого увійшла 1-а сотня Січових Стрільців на чолі з Романом Сушком.

  1 лютого 1918 р. перша сотня Сушка прибула на станцію Бровари і захопила варту полку ім. Наливайка (1400 багнетів), що збирався вдарити на Київ проти військ Центральної Ради. Р. Сушко порозумівся зі старшинами наливайківців, які допомогли 1-ій сотні роззброїти полк у 1400 солдатів. Було зібрано 25000 крісів, 75 скорострілів, 8 гармат та багато іншого. Сотні Р. Сушка наказано виступити в Дарницю.

  29 квітня в Києві відбувся гетьманський переворот, організований генералом П. Скоропадським. Січові Стрільці були готові захищати Центральну Раду, але, не одержавши розпорядження керівництва УНР, змушені були роззброїтися.

  Галицько-Буковинський Курінь Січових Стрільців зорганізовано в Києві у листопаді 1917 з колишніх полонених українців, що вийшли з австро-угорської армії, з метою захищати Центральну Раду перед наступом більшовиків.

  По здобутті Києва 1 березня 1918 року 1-й Курінь Січових Стрільців залишився в Києві для охорони порядку і розгорнувся в полк Січових Стрільців у складі двох піших і одного запасного куренів, кінної розвідки і гарматної батерії; він нараховував 3 000 старшин і вояків (у тому ч. бл. ⅓ наддніпрянців). По відмові полку Січових Стрільців продовжувати військову службу після гетьманського перевороту, його роззброїли німці й Січові Стрільці розійшлися по Україні.

  У кінці серпня гетьман Павло Скоропадський погодився на формування Окремого загону Січових Стрільців і призначив для нього місцерозташування у Білій Церкві. Окремий загін Січових Стрільців став на чолі повстання проти гетьмана Скоропадського після проголошення ним федерації з Росією, й у вирішальному бою під Мотовилівкою (18 листопада 1918) Січові Стрільці перемогли гетьманських дружинників.

  Під час облоги Києва Січові Стрільці розгорнулися насамперед у Дивізію Січових Стрільців. 8-16 лютого в передмісті Києва проводилася невдала спроба контрнаступу Осадного корпусу Січових стрільців з метою повернути столицю. У першій фазі другої війни проти більшовицької Росії Осадний корпус Січових Стрільців розклався: його дивізії з проти гетьманських повстанців розбіглися або перейшли до ворогів і боєздатною залишилася тільки колишня Дивізія Січових Стрільців, яка в січневих і лютневих боях проти Червоної армії і повстанців зазнала важких втрат.

  У формації Січових Стрільців Армія УНР диспонувала військовою частиною, яка виділялася своєю організованістю і боєздатністю. Як головна підпора проти гетьманського повстання, Січові Стрільці мали великий вплив на Директорію УНР, але після від'їзду В. Винниченка за кордон цей вплив зменшився. По війні керівні старшини Січових Стрільців були творцями і головними постатями УВО — ОУН.

  Організатор громадського обговорення: виконавчий комітет Броварської міської ради.

  Суб’єкт подання: комісія Броварської міської ради з питань найменувань та пам’ятних знаків, зокрема, за результатами розгляду листа Київської обласної державної адміністрації.

  Строк громадського обговорення: до 30 вересня 2016 року.

  Пропозиції та відгуки громадян і організацій щодо перейменування вулиць та інших урбанонімів надаються шляхом подання письмових звернень в загальному порядку, електронних звернень через офіційну електронну скриньку Броварської міської ради info@brovary-rada.gov.ua, а також телефоном.

  Номери контакт-центру Броварської міської ради: 6-62-01 та 6-62-02.

 • Інформаційне повідомлення про проведення громадського обговорення щодо найменування безіменного проїзду провулком Івана Сокура

  Відомості про об’єкт: на сьогоднішній день проїзд не побудований, у майбутньому він має сполучити вулиці Київську та В’ячеслава Чорновола, ставши провулком із одностороннім автомобільним рухом.

  Іван Павлович Сокур (25 травня 1941 року, с. Агафіївка, Любашівський р-н, Одеська обл. – 28 серпня 2010 року, Бровари) – головний лікар Броварської центральної районної лікарні в 1982 – 2008 рр. Під керівництвом І. П. Сокура збудовано корпуси Броварської ЦРЛ, медицина в Броварах досягла високого рівня розвитку.

  Заслужений лікар України, почесний громадянин міста Броварів (2001 р.). Кавалер орденів «Знак пошани», «За заслуги» ІІ та ІІІ ступенів, княгині Ольги ІІ ст.

  Броварська ЦРЛ, очільником якої був Іван Сокур, розташована приблизно за 1 км від проїзду.

  Організатори громадського обговорення: комісія Броварської міської ради з питань найменувань та пам’ятних знаків, виконавчий комітет Броварської міської ради.

  Суб’єкт подання: комісія Броварської міської ради з питань найменувань та пам’ятних знаків, за результатами розгляду протокольного доручення 26-ої чергової сесії Броварської міської ради.

  Строк громадського обговорення: до 30 червня 2017 року.

  Участь у громадському обговоренні можна взяти шляхом подання письмових, електронних, усних звернень у загальному порядку.

  Відділ роботи зі зверненнями громадян департаменту забезпечення діяльності виконавчих органів Броварської міської ради розташований на першому поверсі по бульв. Незалежності, 2.

  Офіційна електронна скринька Броварської міської ради для подання звернень - info@brovary-rada.gov.ua.

  Номери контакт-центру Броварської міської ради - 6-62-01 та 6-62-02.