Надзвичайна кредитна програма

для відновлення України

У грудні 2014 року Європейський Інвестиційний Банк (ЄІБ) та Уряд України уклали Фінансову угоду про Надзвичайну кредитну програму для відновлення України (НКПВУ), що передбачає виділення кредиту у розмірі 200 млн євро на проєкти відновлення об’єктів соціальної інфраструктури у п’яти східних областях України: Донецькій, Луганській (території підконтрольні уряду), Харківській, Запорізькій та Дніпропетровській.

У квітні 2015 року Верховна Рада України ратифікувала цей документ і Фінансова Угода набула чинності. У 2018-2019 роках реалізація НКПВУ була поширена на окремі громади та населені пункти Полтавської, Київської, Одеської та Херсонської областей, що прийняли значну кількість ВПО із зони конфлікту. Реалізація Програми запланована до кінця березня 2021 року.

НКПВУ розроблена для місцевих та інфраструктурних проєктів, які є надзвичайно важливими та після свого завершення допоможуть поліпшити життя тисяч громадян. Серед основних напрямів діяльності: відновлення інфраструктури й покращення умов надання комунальних послуг, а також ремонт та реконструкція адміністративних будівель та об’єктів соціальної інфраструктури – навчальних, позашкільних, медичних закладів тощо.

Бровари - місто обласного підпорядкування в Україні, адміністративний центр Броварського району Київської області, найбільше місто Київської агломерації після Києва. Населення складає 109 266 жителів (01.10.2020). Також центр Броварської міської громади.

Одним із об'єктів соціальної інфраструктури міста Бровари, що потребує реконструкції є Броварський дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) комбінованого типу «Зірочка» по вул. Ярослава Мудрого (Кірова), 3.

Влітку 2019 року місто подало до Мінрегіону для участі в НКПВУ проєкт реконструкції Броварського дошкільного навчального закладу (ясла-садок) комбінованого типу «Зірочка», оскільки в місті гостро стоїть потреба створення нових місць, що можливо лише шляхом залучення додаткових коштів.

У 2019 році в Міністерстві фінансів України підписана Угода про передачу коштів позики між Міністерством фінансів України, Міністерством розвитку громад та територій України (Мінрегіон), Броварською міською радою Київської області та Управлінням будівництва, житлово-комунального господарства, інфраструктури та транспорту Броварської міської ради Київської області для реалізації проєкту «Реконструкція дошкільного навчального закладу (ясла-садок) комбінованого типу «Зірочка» по вул. Ярослава Мудрого (Кірова), 3 в м. Бровари, Київської області» в рамках Надзвичайної кредитної програми для відновлення України, що фінансується Європейським інвестиційним банком.

Громада міста отримає кошти Європейського інвестиційного банку шляхом виділення субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію проєкту. Співфінансування з місцевого бюджету є необхідною умовою реалізації проєкту в рамках НКПВУ, зокрема, за кошти місцевого бюджету буде здійснюватися фінансування 20% ПДВ, конвертації валюти, страхування та інші супутні витрати реалізації проекту.

Корисні посилання

Посилання на сайт Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

Закон України від 22 квітня 2015 року № 346-VIII "Про ратифікацію Фінансової угоди між Україною та Європейським інвестиційним банком (Проект "Надзвичайна кредитна програма для відновлення України").

Постанова Кабінету Міністрів України від 25 листопада 2015 року № 1068 "Деякі питання використання коштів для реалізації проектів у рамках Надзвичайної кредитної програми для відновлення України" (із змінами).

Постанова Кабінету Міністрів України від 8 травня 2019 р. № 378 "Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті за програмою “Реалізація надзвичайної кредитної програми для відновлення України”

ФІНАНСОВА УГОДА між УКРАЇНОЮ та ЄВРОПЕЙСЬКИМ ІНВЕСТИЦІЙНИМ БАНКОМ (Проєкт «Надзвичайна кредитна програма для відновлення України»)

Надзвичайна кредитна програма для відновлення України Процедура закупівель Конкурсні торги за національними процедурами (додається).

Матеріали інформаційного характеру щодо реалізації Надзвичайної кредитної програми для відновлення України. (додаються).

Реконструкція дошкільного навчального закладу (ясла-садок) комбінованого типу «Зірочка» по вул. Ярослава Мудрого (Кірова), 3 в м. Бровари Київської області. Коригування. (за кодом CPV ДК 021:2015 - 45214000-0 Будівництво освітніх та науково-дослідних закладів)

Рішення Броварської міської ради Київської області від 28 листопада 2019 року № 1692-65-07 «Про затвердження Угоди про передачу коштів позики»

Угода про передачу коштів позики № 13010-05/190 від «11» листопада 2019 року  між Міністерством фінансів України, Міністерством розвитку громад та територій України, Броварською міською радою Київської області , та Управлінням будівництва, житлово – комунального господарства, інфраструктури та транспорту Броварської міської ради  Київської області (додається).