Карта сайту
версія для друку

Проект рішень міської ради "Про впровадження системи електронних закупівель та забезпечення прозорості і відкритості процедури закупівель товарів, робіт, послуг"

46
проект
БРОВАРСЬКА  МІСЬКА  РАДА КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Р І Ш Е Н Н Я
 
 
Про впровадження системи електронних закупівель
та забезпечення прозорості  і відкритості процедури закупівель
товарів, робіт, послуг
 
За поданням депутата Берестового О.І, керуючись Законом України «Про публічні закупівлі», з метою забезпечення ефективного використання бюджетних коштів, розширення реальної конкуренції при здійсненні закупівель за кошти міського бюджету в інтересах територіальної громади м.Бровари, враховуючи рекомендації постійної комісії з питань бюджету та соціально-економічного розвитку Броварська міська рада
В И Р І Ш И Л А:
1.Виконавчим органам Броварської міської ради та її виконавчого комітету, комунальним закладам та комунальним підприємствам, установам та організаціям Броварської міської ради - розпорядникам бюджетних коштів:
1.1.Проводити закупівлі товарів та послуг, вартість яких не
перевищує межі, встановленої ч.1 ст.2 Закону України “Про
Публічні закупівлі”, у системі електронних
державних закупівель ProZorro.org (https://prozorro.gov.ua).
2.Затвердити Порядок застосування системи електронних закупівель виконавчими органами Броварської міської ради та її виконавчого комітету, комунальними закладами та комунальними підприємствами, установами та організаціями Броварської міської ради - розпорядникам бюджетних коштів (Додаток 1).
3.Управлінню економіки Броварської міської ради надавати інформаційну та методологічну підтримку розпорядникам коштів міського бюджету під час здійснення ними електронних закупівель.
4.Головним розпорядникам коштів забезпечити оприлюднення інформації
відповідно до вимог  Закону України     «Про Публічні закупівлі»,  забезпечити завчасне оприлюднення та систематизацію в окремому розділі на сайті Броварської міської ради наступної інформації щодо замовників товарів, робіт і послуг, визначених у п.1: 
- річних планів закупівель та додатків до них; 
- інформації згідно  частини 3 ст. 10 Закону України «Про Публічні закупівлі»; 
-. інформації про закупівлі товарів, робіт та послуг, вартість яких починається від 3000 гривень та з урахуванням Закону України “Про Публічні закупівлі ”.
5.Контроль за виконанням рішення покласти на заступника міського голови відповідно до розподілу функціональних повноважень.  
 
 
 
 
Міський голова                                                                                       І.В.Сапожко
 
 
 
м.Бровари
№_________
Від ________
 
 
 
ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
 
до проекту рішення Броварської міської ради “Про впровадження системи електронних закупівель та забезпечення прозорості  і відкритості процедури закупівель  товарів, робіт, послуг” 
 
 
Відповідно до розпорядження міського голови  Сапожка І.В. від 24.02.2016 року № 41-ОД в місті Бровари діє «Положення про впровадження та експлуатацію в місті Бровари пілотного проекту «Система електронних закупівель» в 2016 році».
Але це Положення є морально застарілим по причині впровадження   з     1 серпня 2016 року ЗУ «Про Публічні закупівлі» та припинення дії  ЗУ «Про здійснення державних закупівель» та ЗУ «Про особливості здійснення закупівель в окремих сферах господарської діяльності».
Діюче Положення не передбачає та не регулює використання системи електронних закупівель для закупівлі робіт до 1,5 мільйони гривень, ігноруючи рекомендації Кабінету міністрів України. 
Відповідно до Розпорядження міського голови № 79-ОД від 05.04.2016 «Про внесення змін в додаток розпорядження № 26-ОД» низовий поріг з раніше визначених 5 000 гривень зріс до 50 000 грн.
Тож саме положення та останні зміни до нього ставлять під сумнів забезпечення ефективного та прозорого здійснення закупівель, створення конкурентного середовища у сфері публічних закупівель, запобігання проявам корупції у цій сфері, розвиток добросовісної конкуренції, що є ключових завданнями реформи державних закупівель. 
З метою запобігання проявів корупції в сфері державних закупівель, я пропоную затвердити розроблений мною проект рішення “Про впровадження системи електронних закупівель та забезпечення прозорості  і відкритості процедури закупівель  товарів, робіт, послуг” .
 
Керуючись Законом України «Про Публічні закупівлі», який з 1 серпня 2016 року зобов’язує проводити надпорогові державні закупівлі (поріг, яких визначений в абзаці першому частини першої статті 2) через систему електронних закупівель. 
Закон України «Про Публічні закупівлі» в прикінцевих положеннях дозволяє органам місцевого самоврядування  використовувати електронну систему закупівель з метою відбору постачальника товару (товарів), надавача послуги (послуг) та виконавця робіт для укладення договору, у разі здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг, вартість яких є меншою за вартість, що встановлена в абзаці першому частини першої статті 2 Закону України "Про здійснення державних закупівель".
Для розуміння змісту поняття «електронні закупівлі» ключовим моментом є саме електронізація процесу закупівлі, що у порівнянні з класичним „паперовим” процесом дозволяє досягти таких переваг:
•Нижчі операційні витрати замовників і постачальників – та, як наслідок, нижчі ціни закупівель
•Прискорення процесу закупівлі та економія часу
•Ширший загал постачальників
•Простіше управління закупівельним процесом через автоматизацію необхідних рутинних дій
•Чіткість та вища прозорість — через розширений доступ до закупівельної інформації, її належна фіксація і збереження без підроблень для кращого відстеження
Правила системи електронних закупівель ProZorro мають суттєві переваги для місцевого бізнесу на ринку державних закупівель, та нівелює сталі корупційні схеми.
•Відмова від корупційних схем та рівні умови участі для усіх постачальників на ProZorro всі можуть побачити учасників торгів, запропоновані ціни та ціну переможця. Кожен може перевірити кваліфікацію переможця на відповідність заявленим умовам та оскаржити результати торгів
•Простий доступ до держзакупівель для кожного підприємця З ProZorro можна зареєструватись на участь у торгах онлайн та взяти участь без надання довідок. Їх надає потенційний переможець після онлайн-аукціону. Якщо він не може підтвердити свою кваліфікацію, замовник перевіряє наступну найвигіднішу цінову пропозицію
•Обов’язковий аукціон, який проходить у три раунди Учасники мають можливість взяти участь в аукціоні та знизити свою ціну для перемоги.
Для замовника - це можливість чесно, прозоро та ефективно використовувати бюджетні кошти.
Основною метою є забезпечення ефективного використання бюджетних коштів, розширення реальної конкуренції при здійсненні закупівель за кошти міського бюджету в інтересах територіальної громади м. Бровари, враховуючи рекомендації постійної комісії з питань бюджету та соціально-економічного розвитку Броварська міська рада.
 
 
З повагою,
Депутат фракції  Демальянс                                                            Олег Берестовий 
Броварської міської ради