Карта сайту
версія для друку

Проект рішення міської ради "Про розірвання договору оренди земельної ділянки від 25.12.2007 р. (зі змінами і доповненнями), укладеного між Броварською міською радою та ПП «Делавер» та на підставі Рішення Броварської міської ради від 29.11.2007 р. № 540-29-05"

1
ПРОЕКТ
БРОВАРСЬКА МІСЬКА РАДА КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ


Про розірвання договору оренди земельної ділянки від 25.12.2007 р. (зі змінами і доповненнями), укладеного між Броварською міською радою та ПП «Делавер» та на підставі Рішення Броварської міської ради від 29.11.2007 р. № 540-29-05


Керуючись ЗУ «Про місцеве самоврядування в України», ст.9 Земельного кодексу України, ст.31, ст.32-1 ЗУ «Про оренду землі», ст.416 Цивільного кодексу України, пунктами 37, 39 договору оренди земельної ділянки від 25.12.2007 р., в частині невиконання товариствами ПП«Делавер» (орендарем по договору оренди) та ТОВ «Альянс- Новобуд» (суборендарем по договору суборенди), а саме: невикористання земельної ділянки для забудови протягом трьох років з моменту державної реєстрації договору оренди, використання не за цільовим призначенням земельної ділянки, враховуючи необхідність надання земельної ділянки для суспільної потреби (створення міського лісопарку) та враховуючи громадську думку, Броварська міська рада відповідно до пункту 39 зазначеного договору

В И Р I Ш И Л А:

1.Розірвати договір оренди земельної ділянки від 25.12.2007 р. (зі
змінами і доповненнями) (зареєстрований в реєстрі договорів оренди землі - запис №040833800007 від 21.01.2008 р., укладений між Броварською міською радою та ПП «Делавер» на підставі рішення Броварської міської ради від 29.11.2007 р. за № 540-29-05.
2.Земельному відділу виконавчого комітету Броварської міської ради:
2.1.Вчинити відповідні дії для зняття з реєстрації договору оренди
земельної ділянки від 25 грудня 2007 р. (зі змінами і доповненнями) між Броварською міською радою та ПП «Делавер».
2.2.Проінформувати ПП «Делавер» та ТОВ «Альянс-Новобуд» про прийняття даного рішення та про його правові наслідки.
3. Контроль за виконанням даного рішення покласти на заступника міського голови Резніка О.В.

 

Міський голова                                                                                                   І.В. Сапожко


м.Бровари
№ ___________
від _________

 

 

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проекту рішення Броварської міської ради Київської області «Про розірвання договору оренди земельної ділянки від 25.12.2007 р. (зі змінами та доповненнями), укладеного між Броварською міськрадою та ПП «Делавер» (суборендарем ТОВ «АЛЬЯНС НОВОБУД») на підставі рішення Броварської міської ради від 29.11.2007 №540-29-05».


Вищевказаний договір оренди земельної ділянки між Броварською міською радою та ПП «Делавер» має бути розірваний з зазначених нижче господарських, фінансово-майнових та суспільних потреб:
1) Об'єкт договору - земельна ділянка (кадастровий номер 3210600000:015:0548) площею 1,8735 га, розташована на території ІУ житлового району, яка була надана в оренду ПП «Делавер» для будівництва багатоквартирних будинків в 2007 році. Однак ПП «Делавер» за дев’ять років не спромігся розпочати на вказаній земельній ділянці будівництво, чим завдає місту Бровари фінансово-матеріальну шкоду.
За час інші забудовники міста практично завершили всі об’єкти будівництва в цьому районі міста. В результаті сформувався повністю забудований район міста з чисельністю населення близько 30 тис. чоловік.
Лише ПП «Делавер» не виконав перед містом Бровари свої зобов’язання щодо будівництва житла, соціальної інфраструктури та інженерних мереж. Свою неспроможність забудувати вказану земельну ділянку ПП «Делавер» намагався приховати, передавши її в суборенду. Однак навіть після цього земельна ділянка, не була використана за призначенням, а договір оренди практично добігає строку дії.
Відповідно до ст.416 Цивільного кодексу України право користування земельною ділянкою для забудови припиняється у разі невикористання земельної ділянки для забудови протягом трьох років підряд з моменту державної реєстрації договору оренди. Тому Броварська міська рада має право та необхідність розірвати договір оренди в односторонньому порядку.
Договір оренди земельної ділянки від 25.12.2007 р. між Броварською міською радою та ПП «Делавер» також вказує підставу розірвання договору в односторонньому порядку, а саме: п.39 договору оренди - в разі невикористання за призначенням вказаної земельної ділянки.

2) За час договору оренди з ПП «Делавер» змінилась нормативно-грошова оцінка вказаної ділянки, що приводить до матеріальних збитків міста.

3) Договір оренди земельної ділянки від 25.12.2007 р. між Броварською міською радою та ПП «Делавер» вказує підставу розірвання договору в односторонньому порядку, а саме: п.37 договору оренди - викупу земельної ділянки для суспільних потреб або примусове відчуження земельної ділянки з мотивів суспільної необхідності.
Згідно ст. 32-1 Закону України “Про оренду землі” договір оренди земельної ділянки державної чи комунальної власності може бути розірваний у разі прийняття органами виконавчої влади і місцевого самоврядування рішення про використання земельної ділянки з метою розміщення об'єктів для суспільних потреб чи з мотивів суспільної необхідності. В перелік таких суспільних потреб входять: створення міських парків, будівництво майданчиків відпочинку.
Таким чином, враховуючи чинне законодавство України й положення договору оренди земельної ділянки від 25.12.2007 р., укладеного між Броварською міською радою та ПП «Делавер», маємо підстави для дострокового розірвання вказаного договору. Мета такого розірвання відповідає суспільним потребам щодо створення додаткової рекреаційної зони для населення та забезпечення комфортних умов проживання у місті, розвитку інфраструктури міста Бровари.

 


Депутат Броварської міської ради                                                                            Саук А.М.