Карта сайту
версія для друку

Проект рішення міської ради "Про звернення депутатів Броварської міської ради до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України"

БРОВАРСЬКА МІСЬКА РАДА КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Р І Ш Е Н Н Я


Про звернення депутатів Броварської міської ради
до Президента України,
Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України


Відповідно до ст.26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», з метою вирішення проблеми фінансування загальноосвітніх навчальних закладів та закладів охорони здоров’я області, Броварська міська рада
ВИРІШИЛА:
1. Схвалити звернення депутатів Броварської міської ради до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо неприпустимості прийняття змін до Бюджетного кодексу України в частині передачі з Державного бюджету України на місцеві бюджети повноважень щодо утримання приміщень загальноосвітніх навчальних закладів та їх технічного персоналу, оплати комунальних послуг та енергоносіїв закладів охорони здоров’я (додається).
2. Невідкладно надіслати звернення Президенту України П. Порошенку, Голові Верховної Ради України А. Парубію, Прем’єр-міністру України В.Гройсману.
3. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію з гуманітарних питань та постійну комісію з питань бюджету та соціально-економічного розвитку.

 

Міський голова                                                                                          І.В. Сапожко

 

 


м. Бровари
№ ___________
від __________

 

 

                                                                                                          Президенту України

                                                                                                   П. Порошенку

 

                                                                                                 Голові Верховної Ради України

                                                                                                  А.Парубію

 

                                                                                                 Прем’єр-міністру України

                                                                                                         В.Гройсману

 

 

 

                                                                      Звернення

Ми, депутати Броварської міської ради, висловлюємо глибоке занепокоєння щодо внесеного Кабінетом Міністрів України на розгляд Верховної Ради України проекту Закону України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України» (р.н. 5131 від 15.09.2016).

Освітня субвенція з Державного бюджету України місцевим бюджетам, з якої фінансуються державні та комунальні загальноосвітні навчальні заклади, у 2017 році відповідно до запропонованих змін до Бюджетного кодексу України має спрямовуватися виключно на заробітну плату освітянам.

На сьогоднішній день з освітньої субвенції фінансуються усі поточні видатки, а саме: заробітна плата педагогічних та технічних працівників, оплата комунальних послуг, енергоносіїв та харчування. У наступному 2017 році Кабінет Міністрів України пропонує утримувати приміщення шкіл та технічний персонал коштом місцевих бюджетів. Крім того, якщо у попередні роки кошти освітньої субвенції можна було використовувати на капітальні видатки (за умови, що покрито усі поточні видатки), то у запропонованих змінах до Бюджетного кодексу, така можливість відсутня.

З освітньої субвенції пропонується фінансувати здобуття повної середньої освіти не лише у загальноосвітніх навчальних закладах, але також у професійно-технічних навчальних закладах. 

У сьогоднішніх реаліях абсолютно неприпустимим є передача на місцевий рівень утримання технічних працівників у загальноосвітніх навчальних закладах та оплати комунальних послуг, зважаючи на зростання цін на енергоносії. Фінансова спроможність місцевих бюджетів утримувати свої школи буде недостатньою.

Ще однією непосильною ношею для місцевих бюджетів є оплата комунальних послуг та енергоносіїв закладів охорони здоров’я. Ми не маємо права ризикувати життями сотень і тисяч людей області через відсутність необхідного бюджетного ресурсу на місцевому рівні.

Зазначені пропозиції Кабінету Міністрів України можуть поставити під ризик існування всієї системи освіти та охорони здоров’я в Україні загалом і в Київській області, зокрема.

Враховуючи вищезазначене, ми, депутати Броварської міської ради, вважаємо неприпустимим ухвалення змін до Бюджетного кодексу України у запропонованій Урядом України редакції та вимагаємо від керівництва держави дослухатися до наших аргументів.

З метою забезпечення належного фінансування та повноцінної діяльності загальноосвітніх навчальних закладів та закладів охорони здоров’я у 2017 році ми просимо керівництво держави залишити відповідні норми Бюджетного кодексу України у чинній редакції.

 

 

 

                                                                                                          Прийнято на _______ сесії

                                                                                                          Броварської міської ради

                                                                                                           _____________ 2016 року