Карта сайту
версія для друку

Рішення виконавчого комітету від 06.06.2017 № 346 "Про роботу ринків міста та їх підготовку до роботи у весняно-літній період"

БРОВАРСЬКА   МІСЬКА РАДА  КИЇВСЬКОЇ  ОБЛАСТІ

ВИКОНАВЧИЙ  КОМІТЕТ

Р І Ш Е Н Н Я

Від 06.06.2017 № 346
Бровари

 

 

Про роботу ринків міста та їх підготовку

до роботи у весняно-літній період

 

 

Заслухавши інформацію  управління  економіки про роботу ринків міста та їх підготовку до роботи у весняно-літній період та керуючись підпунктом 2 пункту б статті 30 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, виконавчий комітет Броварської міської ради

В И Р І Ш И В:

1.Інформацію про роботу ринків прийняти до відома (додається).

2.Керівникам ринків : 

2.1.ТОВ «Нива» вжити заходи по усуненню недоліків, зазначених в інформації, та  повідомити  виконавчий комітет в термін до 15.06.2017р., ДП «Самшит» вжити заходи по усуненню недоліків, зазначених в інформації, та  надати пропозиції щодо покращення функціонування ринку, та повідомити виконавчий комітет в термін до 15.06.2017р.;

2.2.рекомендувати першочергово надавати торговельні місця на ринках виробникам сільськогосподарської продукції.

3.Броварському відділу поліції головного управління  національної поліції в Київській області активізувати роботу по ліквідації стихійної торгівлі в місті.

4.Спеціальному відділу контролю за станом благоустрою та зовнішнім дизайном міста посилити контроль за дотриманням Правил благоустрою міста.

5.Рішення виконкому від  24.05.16 №309 “Про роботу ринків міста та їх підготовку до роботи у весняно-літній період” визнати таким, що втратило чинність.

6.Контроль за виконанням цього рішення покласти на заступника міського голови  Резніка О.В.

 

 

Виконуючий обов”язки міського голови -                                                                                    

заступник міського голови                                                     Г.П.Голубовський

 

 

Інформація

про  роботу ринків міста та їх підготовку

до роботи у весняно-літній період.

 

 

В місті Бровари функціонують чотири ринки ТОВ «Вектор-2002» ДП “Самшит” по вул.Ярмарковій,2, ТОВ “СБС” по вул.Короленка,72, ТОВ “Нива” по вул.Героїв Небесної Сотні,4, ТОВ «Санбор» по вул.Сергія Москаленка,16  та один торговельний майданчик по вул.Київській,161. Ринки  постійно діючі, змішаного профілю.

В першому кварталі 2017 року на ринках було передбачено 1681 місць, в тому числі для продажу сільськогосподарської продукції - 588 зокрема: ТОВ ”Нива” - 296, на торговельному майданчику по вул.Київській,161 - 62, ТОВ «Вектор-2002» ДП “Самшит” -320, ТОВ “СБС”- 503, ТОВ «Санбор» - 500.

Заповнюваність ринків у звітному періоді в середньому склала: ТОВ «Нива» - 95%, торговельний майданчик ТОВ «Нива» - 10%, ТОВ «СБС» - 75%,  ДП «Самшит» - 65%, ТОВ «Санбор» - 15%.

За даними Броварської ОДПІ в першому кварталі 2017 р. ринками  до міського бюджету сплачено 300,3 тис.грн., а саме: 115,6 тис. грн.  орендної  плати за землю, 61,0 - земельного податку, 2,2 тис. грн. єдиного податку, 96,2 - податку на доходи х фізичних осіб, 25,3 - податку на нерухоме майно, що на 22% більше ніж за аналогічний період минулого року.

Робочою групою згідно розпорядження міського голови від 26.04.17 № 87-ОД «Про утворення робочої групи по проведенню обстеження ринків міста», до складу якої увійшли спеціалісти управління Держпродспоживслужби в Броварському районі, управління економіки Броварської міської ради, спецвідділу контролю за станом благоустрою та зовнішнім дизайном міста Броварської міської ради, в травні 2017 року проводились обстеження ринків міста. 

За  результатами обстежень встановлено:

Ринок «Санбор» по вул.Сергія Москаленка 16, директор Кузьменко Б.Д. Найменування ринка, інформація для споживачів, вивіска про режим роботи ( з 8:00 до 20:00) встановлені при вході в ринок. Прейскурант цін на торговельні місця, затверджений 01.01.2017. З фізичним особами-підприємцями укладено 70 договорів, з них 29 - на оренду торгових площ, 41 - на оренду торгового місця, без визначення площі. Електронна контрольна вага встановлена на видному місці, повірка 10.05.2017. Медичні огляди суб”єктами господарювання та продавцями пройдені, засоби вимірювальної техніки (електронні) повірені згідно вимог чинного законодавства. Для торгівлі овочами, молочними продуктами, м”ясом встановлені столи, покриті якісним харчовим нержавіючим металом. В господарстві ринка є три  потужних холодильні камери для зберігання риби, свіжого м”яса, овочів. Лабораторія ветсанекспертизи обладнана сучасним тестовим сертифікованим устаткуванням та здійснює достеменний контроль за якістю продуктів

харчування, в тому числі свіжого м”яса. Для прибирання підлоги використовується підлогомиюча машина.

Ринок ТОВ «СБС» по вул. Короленка, комерційний директор Василевська І.М. Найменування ринка, інформація для споживачів, вивіска про режим роботи (щодня з 9:00 до 19:00, крім понеділка), план-схема території ринка встановлені при вході в адміністрацію. Прейскурант цін на місця  організації  торгівлі  затверджений 01.08.2016 року. З фізичними особами - підприємцями укладено 348 договорів оренди торговельних місць. Електронна контрольна вага встановлена при вході в адміністрацію, повірка пройдена 01.06.2016.

На ринку працює лабораторія санітарно-ветеринарної експертизи, яка здійснює контроль за якістю продукції, що реалізується.  Експертні висновки на рослинну продукцію, яку реалізують  продавці (фізичні особи) надані.

Прибирання території проводиться вчасно та якісно, для  збирання  сміття  і  відходів  на  території  ринкового господарства встановлені  сміттєзбірники та урни. М”ясний павільйон пофарбований, колоди для розрубки м”яса зачищені.

ФОП Семененко Т.М. в кіоску №378 здійснювала продаж  пива без відповідної ліцензії.

Ринок ТОВ «Нива» вул. Героїв Небесної Сотні, директор Байдоровцев Г.Я. Найменування ринка, інформація для споживачів, вивіска про режим роботи (щодня з 7:00 до 19:00), план території встановлений при вході. Однак до інформаційного стенду немає вільного доступу, він вимагає поновлення. Ринкове господарство розподілено між трьома суб”єктами господарювання: ТОВ «Нива», фізичні особи-підприємці Головко С.П. та Шевченко П.О. З фізичними особами - підприємцями укладено 234 договори оренди торговельних місць. Контрольні ваги (циферблатні) розташовані при вході в адміністрацію ринка та у м”ясному павільйоні.

Входи в ринок захаращені хаотично встановленими лотками, на яких здійснюється реалізація продуктів харчування та непродовольчих  товарів. На земельній ділянці, наданій ТОВ «Ниві» на умовах оренди для торгівлі квітами, розташований кафетерій, за згодою адміністрації ринку, без відповідних  умов для цього виду діяльності. Фізичні особи - підприємці, які здійснюють торговельну діяльність на ринку відповідно до договорів оренди, водночас реалізують з відкритих лотків молочні продукти, ковбасні вироби, свіже м”ясо за межами території ринку, без дотримання санітарних норм,  спричиняючи таким чином стихійну торгівлю. 

ФОП Горбач А.Г. здійснює реалізацію кондитерських виробів власного виробництва без відповідних документів, що засвідчують безпечність та якість продукції.

Фізичні особи-підприємці, які здійснюють реалізацію овочів, фруктів, свіжомороженої риби викладають продукцію на підставних ящиках, у холодильних камерах за межами торговельних місць, що унеможливлює безпечний та  безперешкодний рух покупців.

На ринку відсутнє зонування, у рядах з реалізації сільськогосподарської продукції, продуктів харчування  здійснюється продаж непродовольчої групи товарів.     

Лабораторія санітарно-ветеринарної експертизи здійснює контроль овочевої, рослинної  продукції, надає відповідні експертні висновки. Територія ринкового господарства благоустроєна, має тверде покриття. Проте прибирання проводиться неякісно. Господарський двір відгороджений, для  збирання  сміття  і  відходів   встановлені є лише два сміттєзбірники, які недостатньо очищаються від сміття та дезинфікуються.  Санвузол   та   умови   для  дотримання  правил особистої гігієни продавців задовільні. Є централізоване водопостачання, дезинфікуючий режим підтримується. Створені умови для забезпечення питною водою працюючих та відвідувачів ринку. Продукція рослинництва реалізується з відкритих рядів, які утримуються в задовільному стані.       

Найбільш поширеними порушеннями на ринку є недотримання фізичними особами-підприємцями вимог Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» (обважування, обрахування, наявність записів в документах, де зазначається повірка без відповідної печатки, відсутність  реєстраційного номера засобів вимірювальної техніки).

Торговельний майданчик ТОВ “Нива”, що розташований по вул. Київській, 161 має дуже незадовільний стан, територія забруднена, захаращена різноманітними предметами, інформаційний стенд забруднений, покритий корозією, нормативно - законодавчі акти не поновлені. З фізичними особами-підприємцями укладено 18 договорів оренди торговельних місць. На торговельному майданчику функціонує павільйон ФОП Тимко М.В., який здійснює реалізацію безалкогольних напоїв  (кави) та морозива без документів на здійснення торговельної діяльності у сфері ресторанного господарства. У кафетерії ФОП Тендітник А.В. реалізуються алкогольні напої на розлив та продукти харчування без відповідної ліцензії, медичної книжки продавця, документів, що засвідчують якість та безпечність продукції, документів на засіб вимірювальної техніки, мірну склянку. 

На території перед входом в торговельний майданчик є ями, які створюють незручності для мешканців, однак адміністрація не поспішає їх ліквідувати.         

Ринок  ДП «Самшит» ТОВ «Вектор-2002»  вул. Ярмаркова ,2 , директор Брелінська Л.В. Найменування ринка, інформація для споживачів, вивіска про режим роботи (субота, неділя з 7:00 до 12:00), план-схема території ринка встановлені при вході у вагове приміщення. Прейскурант цін на послуги затверджений 8.10.2016 р. З фізичними особами - підприємцями укладено 22 договори оренди торговельних місць. Територія ринка немає твердого асфальтового покриття. Дворовий туалет пофарбований. Не створені належні умови для миття торгового інвентарю. Гаряча проточна вода відсутня. Для збору сміття встановлені два контейнери, які підлягають заміні. У м”ясному павільйоні прибирання підлоги проводиться неякісно.

 Ринкове господарство забезпечене власним санітарним одягом та засобами вимірювальної техніки. Засоби вимірювальної техніки проходили повірку в день здійснення обстеження ринку 13.05.2017. Контрольні ваги (циферблатні) розташовані у ваговому приміщенні.

Суб”єкти господарювання реалізують ковбасні вироби, масло, сир твердий лише під навісами, які не відповідають вимогам ветеринарно-санітарних правил. Фізичні особи - підприємці (Герасименко,  Лизун, Удовенко, Чернецька, Сергієнко) реалізують продукти харчування, не пройшовши  медичний огляд.              

Створені примітивні умови для дотримання торгуючими правил особистої гігієни. Продавці (фізичні особи), які реалізують молочну продукцію власного виробництва без халатів, головних уборів.       

Лабораторія санітарно-ветеринарної експертизи здійснює контроль  за реалізацією продукції рослинного та тваринного походження, експертні висновки  надані. Втім контроль за  торгівлею живими тваринами та птицею не здійснюється, відсутні ветеринарні довідки.

За межами  торговельного майданчика, який наданий відповідно до договору комунального майна територіальної громади міста Бровари від 01.02.2017 №160 здійснюється продаж розсади, комбікормів, овочів, живої птиці, що створює перешкоди для руху автомашин та громадян, які поруч мешкають.

Адміністрації наполегливо рекомендовано все ж таки винайти  шляхи вирішення проблеми подальшого функціонування ринку ДП «Самшит» у відповідності до вимог Ветеринарно - санітарних правил для ринків.   

Загалом на ринках міста суб’єктами господарювання допускаються порушення Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність», недотримання “товарного сусідства”, порушення температурних режимів зберігання харчових продуктів, відсутність документів, що засвідчують якість продукції, продавцями (фізичними особами) використовуються власні засоби вимірювальної техніки без повірки та відповідних документів, обважування покупців, які неодноразово виявлялись під час обстежень, відсутність пройдених медичних оглядів.

Відділом з питань торгівлі та побутового обслуговування  управління економіки Броварської міської ради складено 9 протоколів про адміністративні правопорушення,  з них 8 на ринку ТОВ «Нива», 1  на ринку ТОВ «СБС».     

Незважаючи на постійну роботу, яка проводиться працівниками  спецвідділу контролю за станом благоустрою та зовнішнім дизайном міста щодо ліквідації стихійної торгівлі на території міста, в районі ринку ТОВ «Нива» все ще продовжує функціонувати стихійна торгівля, що потребує активізації роботи Броварського відділу поліції головного управління національної поліції в Київській області щодо її припинення та вжиття передбачених законодавством заходів.

 

 

Начальник управління економіки                                                М.В.Загуменний