Карта сайту
версія для друку

Епідситуація по захворюванню на кір

 

 

        Останні кілька тижнів в Україні різко зросла захворюваність на кір. Кількістьзахворівших дітей та дорослих, вже більше700. Хворіють, в основному, діти і підлітки, які не отримали щеплення, передбачені Календарем щеплень у 12 місяців та в 6 років.

         Кір – вірусне захворювання, до якого сприятливі 100% осіб, які не перехворіли раніше або не отримали щеплення. Захворювання часто супроводжується ускладненнями (отит, ларингіт, кон’юктивіт, а інколи бронхопневмонія, менінгіт, енцефаліт). За даними ВООЗ кір займає перше місце серед причин смерті у дітей до 5 років.

          У місті і районі за останні кілька років кількість нещеплених дітей зросла і не в останню чергу через відмову батьків.

Захворювання починається через 7-17 днів після контакту з хворим.

          Передача інфекції відбувається повітряно-крапельним шляхом (під час розмови, кашлю, чханні хворого).

Перші симптоми хвороби не відрізняються від вірусних простуд (жар, нежить, кашель). Через 2-3 дні жар спадає, а з 4-5 дня знову підвищується до 400С, кашель посилюється, з’являється висип, спочатку за вухами на голові, а в наступні дні на тулубі, ногах. За 4-5 днів висипка тьмяніє, але залишається ще протягом 1-3 тижнів.

         Якщо немає ускладнень, то хвороба закінчується одужанням. Перехворівший має стійкий імунітет. Специфічного лікування від кору не існує. Єдиний захист від захворювання на кір – вакцинація.

          Сьогодні в місті і районі достатньо вакцини (комбінована вакцина проти кору, кашлюку і епідпаротиту), отож батькам слід негайно подбати про захист своїх дітей від небезпечної хвороби.

 

 

 

Завідувач Броварського районного

відділу лабораторних досліджень

ДУ «Київський ОЛЦ МОЗ України»,

Заслужений лікар України       В.А.Прокопенко