Карта сайту
версія для друку

Проект рішення міської ради " Про приватизацію житлових приміщень гуртожитків"

8

проект

БРОВАРСЬКА МІСЬКА РАДА КИЇВСЬКОЇ  ОБЛАСТІ

 

РІШЕННЯ

 

 

          Про приватизацію житлових приміщень

     гуртожитків

 

 

Розглянувши заяви наймачів щодо оформлення передачі в приватну власність житлових приміщень в гуртожитках,  керуючись Законами України «Про приватизацію державного житлового фонду», «Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків», пунктом 30 статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та наказом Міністерства з питань житлово – комунального господарства України від 16.12.2009 № 396 «Про затвердження Положення про порядок передачі квартир (будинків) жилих приміщень у гуртожитках у власність громадян», враховуючи рекомендації постійної комісії з питань комунальної власності, приватизації, житлово-комунального господарства та благоустрою, Броварська міська рада  

ВИРІШИЛА:

1. Задовольнити прохання наймачів щодо приватизації житлових приміщень  гуртожитків, в яких вони мешкають і передати  вказані житлові приміщення в приватну власність мешканцям, згідно з додатком.

2. Управлінню комунальної власності виготовити документи по оформленню права власності на житло та видати приватизаційні платіжні доручення на одержання житлових чеків належних мешканцям на житлові приміщення у гуртожитку.

3. Балансо утримувачам укласти договори з мешканцями житлових приміщень на їх участь у витратах на обслуговування та ремонт будинку.

4.Розрахунок площ, що приватизуються безоплатно, затвердити в установленому порядку.

5. Контроль за виконанням цього рішення покласти на заступника міського голови Резніка О.В.

 

 

Міський  голова                                                                          І.В.Сапожко

 

 

м. Бровари

__________

__________

 

 

Пояснювальна записка

до проекту рішення Броварської міської ради

«Про приватизацію житлових приміщень гуртожитків»

до розгляду на сесії Броварської міської ради в серпні 2017 року

 

 

Згідно ст.5 Закону України «Про приватизацію державного житлового фонду» кожний громадянин України має право приватизувати займане ним житло безоплатно в межах номінальної вартості житлового чеку або з частковою доплатою один раз.

Житлові чеки – це приватизаційні папери, які одержуються всіма громадянами України і використовуються при приватизації державного житлового фонду.

Державний житловий фонд – це житловий фонд місцевих Рад народних депутатів та житловий фонд, який знаходиться у повному господарському віданні чи оперативному управлінні державних підприємств, організацій, установ.

Закон України  «Про приватизацію державного житлового фонду» визначає правові основи приватизації державного житлового фонду, його подальшого використання і утримання. Метою приватизації житлового фонду є створення умов для здійснення права громадян на вільний вибір способу задоволення потреб у житлі.

Приватизація здійснюється шляхом:

-         безоплатної передачі громадянам квартир (будинків), житлових приміщень у гуртожитках з розрахунку санітарної норми 21 кв.м. загальної площі на наймача і кожного члена його сім’ї та додатково 10 кв.м. на сім’ю.

-         продажу надлишків загальної площі квартир (будинків), житлових приміщень у гуртожитках громадянам України, що мешкають в них або перебувають в черзі потребуючих поліпшення житлових умов.

Закон України «Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків»  зазначає, що приватизувати житлові приміщення в гуртожитках мають право громадяни, які не мають власного житла, більше п’яти років на законних підставах зареєстровані за місцем проживання у гуртожитках та фактично проживають у них.

Сфера дії цього Закону поширюється на гуртожитки, які є об’єктами права державної та комунальної власності.

Передача займаних квартир (будинків), жилих приміщень у гуртожитках, кімнат у комунальних квартирах здійснюється в приватну (спільну сумісну, спільну часткову) власність за письмовою згодою всіх повнолітніх членів сім’ї.

Згідно п.18 «Положення про порядок передачі квартир (будинків), жилих приміщень у гуртожитках у власність громадян» громадяни до Центру надання адміністративних послуг подають:

1. Технічний паспорт на квартиру та його копія.

2. Громадяни, які прописані за даною адресою після 1992 року надають довідки з попередніх місць проживання з відміткою про участь чи не участь в приватизації за період з 1992 року до моменту реєстрації.

3. Копії паспортів та ідентифікаційних кодів дорослих членів сім ї  та копії свідоцтв про народження та ідентифікаційних кодів неповнолітніх.

4.Заява

5. Довідка про склад сім ї

6. Копія ордеру на житло з мокрою печаткою

7. Список громадян які мають право на приватизацію підписаний директором з ЖЕК та затверджений в Державній міграційній службі.

Управління комунальної власності отримавши пакет документів, після ретельного вивчення готує та подає на розгляд сесії Броварської міської ради проект рішення «Про приватизацію житлових приміщень гуртожитків».

Після цього буде видане свідоцтво про право власності та приватизаційні платіжні доручення для оплати житлових чеків.

 

 

 

Начальник управління                                                          Т.І. Данюк