версія для друку

Проект рішення міської ради "Про затвердження Програми «Підтримка служби переливання крові комунального некомерційного підприємства «Броварська багатопрофільна клінічна лікарня»» Броварської районної ради Київської області та Броварської міської ради Київської області та розвитку донорства в м. Бровари на 2019 рік."

Проект

 

БРОВАРСЬКА МІСЬКА РАДА КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Р І Ш Е Н Н Я

 

Про затвердження Програми «Підтримка служби

переливання крові комунального некомерційного підприємства «Броварська багатопрофільна клінічна лікарня»» Броварської районної ради Київської області та Броварської міської ради Київської області та розвитку донорства в м. Бровари на 2019 рік.

 

 

Розглянувши подання КНП «Броварська БКЛ» БРР БМР відповідно до Конституції України, ст.89,91 Бюджетного кодексу України, п.22 ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ст.14, 18 Закону України «Основи законодавства України  про охорону здоров’я», п.2 постанови Кабінету Міністрів України від 23.01.2015 р. № 11  «Деякі питання надання медичної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам» та  враховуючи рекомендації постійних комісій Броварської міської ради Київської області з гуманітарних питань, з питань бюджету та соціально-економічного розвитку Броварська міська рада Київської області

ВИРІШИЛА:

 

1. Затвердити Програму «Підтримка служби переливання крові комунального некомерційного підприємства «Броварська багатопрофільна клінічна лікарня»» Броварської районної ради Київської області та Броварської міської ради Київської області та розвитку донорства в м. Бровари на 2019 рік».

2. Фінансовому управлінню Броварської міської ради Київської області проводити фінансування коштів у межах, затверджених на вказану Програму.

3. Контроль за виконанням цього рішення покласти на заступника міського голови Виноградову Л.М.

Додаток до програми

 

Міський голова                                                                  І.В. Сапожко

 

 

м. Бровари

№ __________

від __________ 2018 року

 

Пояснювальна записка

 

До проекту рішення  «Про  затвердження Програми «Підтримка служби переливання крові комунального некомерційного підприємства «Броварська багатопрофільна клінічна лікарня» Броварської районної ради Київської області та Броварської міської ради Київської області та розвитку донорства в м. Бровари на 2019 рік»

 

В 2016-2018 роках вперше в історії лікарні кошти на утримання відділення переливання крові централізовано не виділили.

Постала загроза в закритті відділення, чого допустити не можна.

Відділення переливання крові є вкрай необхідною службою, яка забезпечує спасіння життя людей в критичних ситуаціях, які виникають при раптових масових кровотечах.

Єдиними засобом для спасіння життя в таких випадках є термінове переливання крові. Завдяки переливанню крові щорічно лікарі-акушери врятовують життя десяткам породділь при акушерських кровотечах. В деяких випадках залучаються десятки донорів для врятування життя однієї породіллі.

В роботі хірургічного відділення переливання крові та кровозамінників застосовується при різного роду кровотечах (кровотечі при виразках шлунку, кишківника, варикозних вен, стравоходу, пошкодження судин і т.д.). Без переливання крові неможливо проводити операції, які супроводжуються великими кровотечами (травми внутрішніх органів, захворювання внутрішніх органів).

В роботі травматологічного відділення також не обійтись без переливання крові. При надання допомоги  пацієнтам з масивними травмами, отриманими в ДТП, на виробництві.

Окрім переливання крові в ургентних (термінових) випадках цей метод застосовується для лікування різного роду анемій. В останні роки кількість анемій зросла настільки, що потреба крові для лікування таких пацієнтів зрівнялась з потребою для ургентних пацієнтів.

Відділення переливання крові є невід'ємною складовою в структурі лікарні без якої функціонування лікарні не можливе. Тільки в 2017 році пацієнтам перелито 224,900 л. еритроцитів та 305,920 л. плазми. За 9 місяців 2018 року – 171,69 л. еритроцитів та 183,54 л. плазми.

Відповідно до ст..6 Закону України «Про донорство крові та її компонентів» органи виконавчої влади місцевого самоврядування в межах своїх повноважень забезпечують на підпорядкованих їм територіях виконання відповідних програм розвитку донорства крові та її компонентів, фінансування та матеріально-технічне забезпечення закладів охорони здоров'я, які здійснюють заготівлю, переробку, збереження донорської крові та її компонентів, а також надання донорам пільг встановлених законодавством України.

Для відділення трансфузіології необхідно закупити автоматичний екстрактор компонентів крові, який коштує 960 000, 00 грн.

Автоматичний екстрактор компонентів крові надає високу ступінь гнучкості процесу автоматичного розділення компонентів та стандартизує обробку центрифугованої крові, відповідно до стандартів GMP. Основні переваги автоматичного екстрактора :

- отримання компонентів високої якості;

- підвищена точність завдяки автоматичній калібровці вагів, детекторів та положення пресу;

- перевіряє правильне положення магістралей та контейнеру завдяки комплексній системі перевірки;

- підвищений контроль завдяки мікропроцесору, інтегрованим вагам і сенсорам, які вимірюють потік та вагу всіх рідин.

На даний момент у відділенні трансфузіології з консервованої донорської крові виготовляється звичайна еритроцитарна маса, в склад якої входить шар тромбоцитів та лейкоцитів. За допомогою автоматичного екстрактора компонентів крові, можно виготовляти наступні еритроцитвмісні компоненти крові:

1. Еритроцити з видаленим тромболейкоцитарним шаром;

2. Еритроцити збіднені на лейкоцити;

3. Тромбоцити відновлені з дози крові.

Вся донорська кров обстежується на ВІЛ, Гепатит В та С, Сифіліс та печінкові проби. Але не обстежується на інші інфекції такі, як Герпес, Цитомегаловірус, Вірус Епштейн-Барра, навіть Вірусних гепатитів існує більше видів: D, E, G, F. Тому виготовляючи еритроцитвмісні компоненти крові з видаленим лейкоцитарним шаром, ми забираємо всіх інфекційних агентів та отримуємо інфекційно безпечний компонент крові.

Також з дози крові можна отримувати тромбоцити, що грають вирішальну роль в тромбоутворенні. Тромбоцити зберігаються в звичайні еритроцитарній масі всього 24 години, а потім повністю втрачають свою активність. Тромбоцити відновлені з дози крові можуть зберігатися до 5 діб.

Тому автоматичний екстрактор компонентів крові дуже важливий та необхідний прилад для служби крові.

Тому просимо затвердити дану Програму.

 

 

Директор

КНП «Броварська БКЛ

«БРР БМР»                                                                В.В.Багнюк