Карта сайту
версія для друку

До уваги суб’єктів господарювання! Інформація про нарахування єдиного внеску для працюючих осіб з інвалідністю!

Для підприємств, установ й організацій, фізичних осіб – підприємців, у тому числі тих, які обрали спрощену систему оподаткування, в яких працюють особи з інвалідністю, єдиний внесок установлюється в розмірі 8,41% бази для нарахування єдиного внеску для працюючих осіб з інвалідністю.

Єдиний внесок сплачується із суми нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають основну і додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, та суму винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами.

З 01 січня 2019р. є чинною нова норма (встановлена Законом України від 23.11.2018р. № 2628), яка передбачає, що для підприємців, у тому числі тих, які обрали спрощену систему оподаткування, єдиний внесок для працюючих осіб з інвалідністю встановлюється в розмірі 8,41% бази для нарахування єдиного внеску.

Отже, з 01 січня 2019р. норма щодо застосування роботодавцями ставки єдиного внеску 8,41% поширюється і на фізичних осіб-підприємців, у тому числі тих, які обрали спрощену систему оподаткування.

Така норма передбачена п.1 ч.1 ст.7, ч.13 ст.8 Закону України від 08.07.2010р. № 2464-VІ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».