Карта сайту
версія для друку

Проект рішення міської ради "Про нарахування орендної плати за оренду комунального майна територіальної громади міста Бровари у період карантину"

1 проект

БРОВАРСЬКА МІСЬКА РАДА КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ 

Р І Ш Е Н Н Я

 

Про нарахування орендної плати за оренду комунального майна територіальної громади міста Бровари у період карантину

 

З метою зменшення фінансового навантаження на орендарів комунального майна територіальної громади м. Бровари, враховуючи розпорядження міського голови від 16.03.2020 року № 64-ОД «Про запровадження додаткових обмежувальних заходів в місті Бровари на період карантину», керуючись ст. 762 Цивільного кодексу України, Законом України «Про оренду державного та комунального майна» та пп. 1 п. а ст. 29, п.5 ст. 60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», рішеннями Броварської міської ради Київської області від 09.10.2014 №  1308-48-06 «Про затвердження Положення про порядок передачі в оренду комунального майна територіальної громади м. Бровари», від 09.10.2014 №1309-48-06 «Про затвердження Методики розрахунку і порядку використання плати за оренду комунального майна територіальної громади м. Бровари», згідно з рекомендаціями постійної комісії з питань комунальної власності, приватизації, житлово – комунального господарства та благоустрою Броварська міська рада Київської області

 

В И Р І Ш И Л А :

1. З 17 березня 2020 року по термін дії карантину у межах міста Бровари запровадити наступне:

1.1 встановити орендну плату за використання комунального майна територіальної громади міста Бровари на постійній основі, у розмірі 1% від розміру орендної плати, встановленої у договорі оренди;

1.2 для звільнення від сплати орендної плати орендарям необхідно подати до Центру обслуговування «Прозорий офіс» письмову заяву про застосування форс-мажорних обставин та сертифікат про форс-мажорні обставини, виданий у відповідності до Закону України «Про торгово-промислові палати в Україні». В інших випадках нарахування орендної плати здійснюватиметься відповідно підпункту 1.1 цього рішення;

1.3 відмінити нарахування пені за невчасно сплачену або сплачену  не в повному обсязі орендну плату на період, що закінчується останнім числом місяця, в якому завершується дія карантину.

2. Доручити Орендодавцям здійснювати нарахування орендної плати  відповідно до вимог чинного законодавства, без внесення змін до  договорів оренди комунального майна територіальної громади міста Бровари, згідно з підпунктом 1.1 цього рішення.

3. Доручити управлінню з питань комунальної власності та житла Броварської міської ради Київської області внести зміни до договорів оренди комунального майна територіальної громади м. Бровари, шляхом укладання додаткової угоди, відповідно до вимог чинного законодавства згідно з підпунктом 1.2 цього рішення.

4. Контроль за виконанням цього рішення покласти на заступника міського голови відповідно до розподілу функціональних обов’язків.

 

 

Міський голова                                                                                                                                І. САПОЖКО

 

 

м. Бровари

_____________

_____________

 

 

Пояснювальна записка до проєкту рішення Броварської міської ради Київської області

«Про нарахування орендної плати за оренду комунального майна територіальної громади міста Бровари у період карантину»

 

Управління  з питань комунальної власності та житла Броварської міської ради Київської області подає на розгляд Броварської міської ради Київської області проєкт рішення «Про нарахування орендної плати за оренду комунального майна територіальної громади міста Бровари у період карантину».

Відповідно до постанов Кабінету Міністрів України від 16.03.2020 № 215 «Про внесення змін до постанови КМУ від 11 березня 2020 р. № 211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19», від 11.03.2020 № 211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19» та  розпорядження міського голови від 16.03.2020 № 64-ОД «Про запровадження додаткових обмежувальних заходів в місті Бровари на період карантину» на  території міста Бровари введено  додаткові обмеження щодо забезпечення карантину в умовах спалаху гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2. 

Даним рішенням пропонується на період карантину запровадити наступне:

1. Всім орендарям встановити орендну плату за використання комунального майна територіальної громади міста Бровари на постійній основі, у розмірі 1% від встановленої орендної плати у договорі оренди.

2. Звільнити  від сплати орендної плати орендарів, які подадуть до центру обслуговування «Прозорий офіс» письмову заяву про застосування форс-мажорних обставин та сертифікат про форс-мажорні обставини виданий у відповідності до Закону України «Про торгово-промислові палати в Україні». В іншому випадку орендна плата залишиться у розмірі 1%.  

Прийняття та реалізація даного проєкту рішення дозволить зменшити фінансове навантаження на орендарів комунальної власності територіальної громади міста Бровари, у зв’язку з обмежувальними заходами спрямованими на запобігання поширення коронавірусу COVID-19.

 

 

Начальник управління                                                                                                            В. МАКОВСЬКИЙ