Броварський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді продовжує набір кандидатів для роботи патронатними вихователями

Патронатні вихователі – це сім’я громадян працездатного віку, які є залученими спеціалістами центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, що на умовах договору забезпечують догляд, виховання дітей, тимчасово влаштованих у сім’ю. Люди, які виявили бажання стати патронатними вихователями, проходять строгий відбір та спеціальну підготовку.

Діти у патронатній сім’ї можуть перебувати від одного дня до трьох місяців, а в окремих випадках - до шести місяців.
У 2009 році в місті Бровари вперше в Україні було створено патронатну сім’ю, яка розпочинала свою діяльність у рамках соціального експерименту. Послугами патронатних вихователів скористалося 49 дітей, які тимчасово потребували підтримки і захисту. Всі ці діти були влаштовані у сім'ї громадян або повернулись до рідних домівок.
Найголовніше досягнення – жодна дитина не потрапила до інтернатного закладу!

Обов’язки патронатних вихователів:

- забезпечення догляду, виховання, збереження життя та здоров’я дитини в період її перебування в патронатній сім’ї;
- забезпечення належних умов для проживання, навчання, фізичного та духовного розвитку;
- сприяння медичній, психологічній і соціальній реабілітації дитини;
- готовність до співпраці з установами та організаціями, які захищають права та законні інтереси дитини;
- підтримка контактів дитини з її біологічними батьками, родичами, окрім випадків, коли це може завдати шкоди життю і здоров'ю дитини;
- сприяння у підготовці дитини до повернення в біологічну сім’ю чи влаштування в іншу форму сімейного виховання.

Патронатним вихователям гарантується:

1.Оплата послуг патронатного вихователя згідно з договором
(близько 10 000 грн. щомісячно у період влаштування дітей);
2.кошти на утримання дітей у сім’ї (2 прожиткові мінімуми на кожну дитину щомісячно);
3.допомогу соціальних працівників.

Перелік документів для кандидатів на створення
сім’ї патронатного вихователя

1.Копія паспорта та ідентифікаційного коду кандидата;
2.Довідка про склад сім’ї (форма 3);
3.Копія свідоцтва про шлюб;
4.Довідка про судимість кожного з батьків;
5.Документ про освіту (бажано гуманітарного напрямку):
6.Висновок про стан здоров’я кандидатів у патронатні вихователі та членів сім’ї, які проживають разом з ними;
7.Довідка про доходи членів сім’ї;
8.Письмова згода всіх повнолітніх членів сім’ї, які проживають разом з кандидатами на одній житловій площі;
- Інші документи, передбачені чинним законодавством.

Всі деталі щодо можливості створення сім’ї патронатних вихователів можна дізнатися за адресою: м. Бровари, вул. Гагаріна, 15, кім. 101.
тел. 04594 61186 (контактна особа - Басенко Неля Іванівна)