Внаслідок вжитих заходів працівниками Броварської ОДПІ протягом 2016 року податковий борг було скорочено на 20,4 млн.гривень

Протягом 2016 року працівниками Броварської ОДПІ для забезпечення скорочення (ліквідації) та недопущення зростання сум податкового боргу, сформовано та направлено боржникам 4154 податкові вимоги та описано майна в податкову заставу на суму 10,3 млн.гривень.
Що стосується основних змін в порядку погашення податкового боргу в 2017 році то тут, слід зазначити наступне:
підвищено мінімум суми податкового боргу при якій платнику податків направляється податкова вимога та описується майно в податкову заставу – борг повинен перевищувати шістдесят неоподатковуваних мінімумів громадян (1020 грн.);
внесено зміни до процедури розстрочення (відстрочення) грошових зобов’язань чи податкового боргу, зокрема, запроваджено формування та ведення реєстру заяв про розстрочення та відстрочення грошових зобов’язань або податкового боргу, який щодня оновлюється на сайті ДФС.
змінено процедуру стягнення готівки та коштів боржників у банках, а саме: у разі якщо податковий борг виник у результаті несплати грошового зобов’язання та/або пені, визначних платником податків у податковій декларації або уточнюючому розрахунку, стягнення коштів за рахунок готівки, що належить такому платнику податків та/або коштів з рахунків такого платника у банках здійснюється за рішенням керівника ( його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу без звернення до суду, за умови якщо такий податковий борг перевищує 5 мільйонів гривень та не сплачується протягом 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку його сплати, та відсутні зобов’язання держави щодо повернення такому платнику податків помилково та/або надміру сплачених ним грошових зобов’язань.

Броварська ОДПІ