Територіальний сервісний центр інформує

Більше тисячі громадян скористалися послугами мобільних сервісних центрів МВС

У Головному сервісному центрі МВС підбили підсумки двох місяців роботи мобільних сервісних центрів МВС, послугами яких встигли скористатися мешканці містечок і селищ по всій країні. Сумарно мобільні сервісні центри здійснили 84 виїзди, побувавши у 18 областях.

Саме завдяки роботі мобільних сервісних центрів МВС послуги колишніх МРЕВ тепер можуть отримати громадяни на максимально широкій географії без перешкод: від міста Кам’янка-Бузька Львівської області до смт Мангуш, що знаходиться в зоні АТО. Активність громадян перевершила очікування: у перші місяці роботи надійшла 1471 заявка до органів місцевого самоврядування про необхідності отримання послуг, мобільні сервісні центри МВС надали 1159.

Найпопулярнішою послугою є реєстрація та перереєстрація транспортних засобів. МСЦ МВС надають послугу вдвічі швидше ніж стаціонарні центри. А час заміни посвідчення водія складає від 7 до 20 хвилин.

Мобільні сервісні центри МВС – це пересувні центри, оснащені необхідним сучасним обладнанням, які виїжджають у віддалені населені пункти, де відсутні стаціонарні територіальні сервісні центри. МСЦ надають найпопулярніші послуги сервісних центрів: реєстрація та перереєстрація транспортних засобів, заміна посвідчення водія, видача міжнародного посвідчення водія, прийом запитів на отримання довідок про відсутність судимостей.

Аби мобільний сервісний центр завітав у населений пункт, органи місцевого самоврядування мають звернутися до регіонального сервісного центру МВС з заявкою. В наступні місяці МСЦ МВС будуть збільшувати кількість наданих послуг, географію маршрутів та ефективність роботи, задля надання громадянам справді якісного державного сервісу.

Графік курсування, часи прийому мобільних сервісних центрів МВС та інтерактивну карту маршрутів можна переглянути на сайті Головного сервісного центру МВС hsc.gov.ua у розділі «Мобільні СЦ».

Інформацію про порядок отримання послуг можна знайти на сайті hsc.gov.ua, отримати консультацію – за номером (044) 290-18-99 або на офіційній Фейсбук-сторінці Головного сервісного центру МВС.

Коли з’явилося посвідчення водія?

Посвідчення водія — документ, що підтверджує право людини керувати транспортними засобами. Точну дату видачі першого посвідчення визначити досить складно, адже до сьогодні  збереглося мало документів, що підтверджують такий факт. Та й немає розуміння, що саме можна вважати першим посвідченням водія.

Одним з перших документів, котрі збереглися до наших днів є ліцензія, видана німецькому винахіднику сучасного автомобіля Карлу Бенцу в 1888 році. У ній чітко перераховувалися всі умови, необхідні для здійснення руху вулицями міста. Motorwagen Бенца був першим в світі автомобілем з двигуном внутрішнього згоряння. Шум і запах його авто призвів до скарг громадян герцогства Баден. Тому винахідник подав запит і одержав письмовий дозвіл від Міністерства внутрішніх справ на право керування своїм автомобілем на дорогах загального користування Великого герцогства Баден.

Однак це ще не був прототип посвідчення водія.

14 серпня 1893 року Луї Лепін - префект поліції Парижа, видав «довідку про здатність керувати транспортним засобом з механічним мотором», по факту цей документ і послужив початком історії посвідчення водія.

У 1949 році у Женеві прийняли «Конвенцію про дорожній рух». У документі визначалися основні міжнародні принципи дорожнього руху, термінологію та вимоги для допуску до керування транспортними засобами, серед яких були прописані вимоги до вигляду посвідчень водія.

Найважливішою датою у формуванні Правил дорожнього руху та безпосередньо ходу історії водійських посвідчень стало прийняття 1968 роцку у Відні «Конвенції про дорожній рух».  На той момент документ підписали 68 країн. До цієї Конвенції приєдналася і Україна.

Обидва документи є дійсними і по сьогодні. У тих країн, що приєдналися до Женевської Конвенції про дорожній рух – визнаються міжнародні посвідчення водія - сірі книжка формату А6. Національними ж посвідченням водія, пластиковий бланк синього кольору,  можна користуватися лише на територіях країн, що приєдналися до Віденської Конвенції про дорожній рух.

З 9 лютого 2017 року в Україні стала доступною послуга отримання міжнародного посвідчення водія. Станом на сьогодні було видано 3861 таке посвідчення. Воно видається без складання іспитів на підставі національного посвідчення водія, терміном дії на 3 роки.

На сайті Головного сервісного центру МВС можн ознайомитися із тим, як:

Більш детальну інформацію про отримання послуг можна дізнатися на сайті hsc.gov.ua та з відеоінструкцій на YouTube-каналі, проконсультуватися та отримати додаткову інформацію за телефоном (044) 290-19-88 та на сторінці у Фейсбук.