Моніторинг якості питної води

За тиждень досліджено 7 проб питної води з мережі міського водогону на відповідність ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної передбаченої для споживання людиною» по мікробіологічним та санітарно-хімічним показникам. Всі проби відповідали діючому стандарту.

При моніторинговому обстеженні трубчатих колодязів  (громадських криниць міста) 04.07.2017р. фахівцями Броварського районного відділу лаборатоних досліджень ДУ “Київський обласний лабораторний центр МОЗ України”, було відібрано та досліджено проби води з 10 децентралізованих джерел водопостачання. якими користуються мешканці різних мікрорайонів міста.

В ході дослідження невідповідність вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 “Гігієнічні вимоги до води питної призначеної для споживання людиною”, виявлено в 4-х із 10 обстежених колодязів:

– тубчатий колодязь по вул. Короленка, 67 – вміст нітратів складає 55,3 мг/дм.куб. при нормі 50,0 мг/дм.куб;

– тубчатий колодязь по вул. Небесної Сотні, 9 – вміст заліза складає 1,16 мг/дм.куб. при нормі 1,0 мг/дм.куб;

– тубчатий колодязь по вул. Я.Мудрого, 8 – вміст нітратів складає 82,1 мг/дм.куб. при нормі 50,0 мг/дм.куб та жорсткість складає 10,3 ммоль/дм.куб при нормі 10,0 ммоль/дм.куб;

– тубчатий колодязь по вул. Симона Петлюри,15 – вміст нітратів складає 71,3 мг/дм.куб. при нормі 50,0 мг/дм.куб, та жорсткість складає 14,3 ммоль/дм.куб при нормі 10,0 ммоль/дм.куб.

Доводимо до відома споживачів, що вживання води з наднормативним вмістом нітратів небезпечне для здоров’я людини, оскільки з нітратами безпосередньо пов’язане таке захворювання, як водно-нітратна метгемоглобінемія. Особливою групою ризику є немовлята, які перебувають на штучному вигодовуванні. Нітрати, потрапляючи в організм, перетворюють гемоглобін в метгемоглобінемін крові, який не здатний переносити кисень, що призводить до кисневого голодування клітин (гіпоксії).

Враховуючи дані лабораторних досліджень, вода з вказаних джерел придатна лише для технічних потреб і не рекомендовано використовувати для питних потреб та приготування їжі.