Нові правила отримання житлової субсидії з 01.05.2018

З 01 травня 2018 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 27.04.2018 № 329 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України та визнання такою, що втратила чинність, постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 р. № 1022», якою суттєво змінено і викладено в новій редакції порядок призначення житлових субсидій, та внесено зміни щодо соціальних нормативів у сфері житлово-комунального обслуговування.

Житлова субсидія призначається:

− одному із членів домогосподарства, які зареєстровані і фактично проживають в житловому приміщенні;

−  зареєстрованим в житловому приміщенні неповнолітнім дітям, які залишилися без батьківської опіки, та недієздатним особам працездатного віку, над якими встановлено опіку – за заявою опікуна.

Житлова субсидія розраховується:

− на всіх членів домогосподарства, до складу якого включаються особи, що зареєстровані і фактично проживають у житловому приміщенні.

− під час призначення житлової субсидії враховуються також доходи членів сім’ї особи із складу домогосподарства (чоловіка, дружини), зареєстроване (фактичне) місце проживання яких відмінне від адреси домогосподарства.

Житлова субсидія не призначається (у тому числі на наступний період), якщо:

− площа житлової квартири перевищує 120 квадратних метрів, а житлового будинку – 200 квадратних метрів, окрім дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей;

− у власності сім’ї є автомобіль, з дня випуску якого пройшло не менше 5 років. Виняток становлять мопеди або автомобілі, які видані органами соціального захисту;

− у складі сім’ї є особи працездатного віку, у яких (станом на початок періоду, за який враховуються доходи):

• взагалі відсутні доходи

• середньомісячний сукупний дохід менший за розмір мінімальної заробітної плати

• не сплачено єдиного соціального внеску за три місяці у розмірі, що не менший ніж мінімальний;

− членами сім’ї вчинено одноразову покупку або оплачено послуги вартістю понад 50 тис. гривень протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії;

− у домогосподарства наявна прострочена понад два місяці заборгованість з оплати житлово-комунальних послуг загальною сумою понад 20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (340 грн.)

Житлова субсидія призначається за рішенням комісії:

− орендарям;

− індивідуальним забудовникам, будинки яких не прийняті в експлуатацію;

− внутрішньо переміщеним особам;

− на фактично проживаючих зареєстрованих членів домогосподарства;

− на житлові приміщення, в яких є кілька розділених особових рахунків;

− непрацездатним непрацюючим особам, які проживають самі – на понаднормову площу житла;

− непрацюючим працездатним особам, що перебувають у складних життєвих обставинах, викликаних тривалою хворобою;

− при здійсненні одноразової покупки або оплаті послуг вартістю понад 50 тис. гривень протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії;

Призначення житлової субсидії здійснюється виключно після подання нових заяв і декларацій (без автоматичного її продовження):

− внутрішньо переміщеними особами;

− особами, члени сім’ї яких не зареєстровані за адресою домогосподарства;

− орендарями;

− особами, яким надана субсидія на фактично проживаючих осіб;

− особами, в яких у складі сім’ї є працездатні громадяни, у яких відсутні доходи, середньомісячний сукупний дохід менший за розмір мінімальної заробітної плати, не сплачено єдиного соціального внеску за три місяці у розмірі, що не менший ніж мінімальний (станом на початок періоду, за який враховуються доходи).

• Змінено соціальні нормативи на природній газ та електричну енергію для індивідуального опалення, які становлять:

− на газове опалення – 4,5 куб. метра на 1 кв. метр опалювальної площі;

− на електричне опалення – 30 кВт??г на 1 кв. метр опалювальної площі.