Відзначення Броварів європейськими нагородами

Займаючи активну проєвропейску позицію та керуючись незмінними принципами дружби, єдності та братерства, місто Бровари здійснює плідну співпрацю з регіонами близького та далекого зарубіжжя. В рамках 11 укладених угод про взаємовигідну співпрацю у сферах економічного, культурного та громадського життя відбуваються обміни делегаціями спеціалістів з вивчення досвіду роботи у різних сферах міського життя, обміни делегаціями під час святкування Днів міст, проводяться міжнародні заходи.

28 червня 2014 року для Броварів відбулась визначна подія. Адже у ході засідання Парламентської Асамблеї Ради Європи у місті Страсбург (Франція) наше місто було відзначено Європейським дипломом за впровадження європейських ідей у життя своїх мешканців та активну співпрацю з європейськими містами у різноманітних галузях. А вже 2015 року місто Бровари вибороло наступну європейську нагороду: Почесний прапор було урочисто вручено представником Парламентської Асамблеї під час святкування 385-річного ювілею Броварів.

А через три роки, 24 квітня 2018 року, рішенням Парламентської Асамблеї Ради Європи за активне просування європейських ідеалів місто Бровари відзначено ІІІ премією Plaque of Honour /Почесна відзнака/ - другою за значущістю нагородою Ради Європи, яку офіційно було передано місту Бровари 15 вересня 2018 року у ході відзначення Дня міста. А отже залишається остання сходинка до найвищого визнання на європейському рівні – Приз Європи, який цьогоріч отримало місто Івано-Франківськ.

Для інформації: Система нагород Ради Європи є важливим інструментом у покращенні відносин між усіма країнами та громадянами Європи та розповсюдженні ідеї єдиної Європи. Заснована рішенням Кабінету Міністрів Ради Європи у 1955 році. Щорічно Парламентська Асамблея Ради Європи оголошує конкурс на здобуття муніципалітетами чотирьох високих нагород – Європейського диплому, Почесного прапора, Почесної відзнаки та Призу Європи. Цими нагородами удостоюють муніципалітети та регіони Європи за європейську діяльність, розвиток дружби і співпраці між європейськими регіонами та поглиблення зв'язків між ними. Слід зазначити, що найвищою нагородою є Приз Європи, який передбачає вручення місту-переможцю, окрім власне призу, ще й стипендії для навчальних візитів молоді до Європи.

Отримання європейських нагород не тільки значно підвищує статус міста, але й відкриває широкі можливості в галузі співробітництва з перспективними містами та регіонами, а також, з міжнародними організаціями та фондами.