Інформаційне повідомлення про перейменування частини вулиці Вокзальної (від вулиці Олега Онікієнка до залізничних колій Південно-Західної залізниці) на вулицю Бориса Різничка

Вулиця Вокзальна – вулиця в районі Торгмаш міста Броварів. Починається від вулиці Олега Онікієнка неподалік мосту над коліями залізниці, пролягає уздовж колій до залізничної станції «Бровари» (броварського вокзалу), де завертає. Закінчується перехрестям із вулицею Олега Онікієнка, неподалік початку вул. Сергія Москаленка.

Відповідно до інформації архівного відділу Броварської міської ради, вулиця існувала ще до 1957 року, мала назву Кагановича – на честь радянського партійного і державного діяча Лазаря Кагановича, який згідно з рішенням Апеляційного суду м. Києва був визнаний винним в умисній організації геноциду частини українського народу, внаслідок чого було знищено 3 млн. 941 тис. осіб. У 1957 році була перейменована на вулицю Вокзальну, і з такою назвою існує до цих днів (протокол № 30 від 15.08.1957).

Станція «Бровари» (броварський вокзал) – заснована 1868 року. На сьогодні є проміжною станцією Київської дирекції Південно-Західної залізниці. Розташована на лінії Дарниця – Ніжин, між зупинними пунктами «Княжичі» та «Квітневий», у м. Бровари за адресою: вул. Степана Бандери, 18. У 1957 році станцію електрифікували. До 1964 року вона була кінцевою для електропоїздів. 1964 року електрифікували лінію Бровари – Ніжин.

Станція «Бровари» є єдиним вокзалом у місті.

Необхідності усувати назву «Вокзальна» із броварської топоніміки чи безпосередньо для цієї частини вулиці відповідно до декомунізації, деколонізації чи з інших причин немає.

Різничок Борис Іванович – (8 березня 1936 року, с. Сахни, Конотопський р-н, Сумська обл. – січень 2014 року) – за інформацією об’єднання «Українська федерація журналістів», був кандидатом технічних наук, академіком Академії будівництва України, доктором технічних наук і заслуженим будівельником України.

Закінчив Конотопський будівельний технікум, навчався в КІБІ (КНУБА). 1974 року призначений керівником тресту № 3 комбінату «Київпромбуд» Мінпромбуду УРСР. У 1981 році призначений начальником комбінату «Київпромбуд».

Під керівництвом Бориса Різничка у Броварах побудований домобудівний комбінат.

Нагороджений трьома орденами та дев’ятьма медалями. Учасник ліквідації аварії на ЧАЕС. Із 1998 року працює заступником начальника представництва ЧАЕС у м. Києві. Потім – референт директора держпідприємства «Чорнобильська атомна станція».

Жив і працював у Києві.

Організатор громадського обговорення: виконавчий комітет Броварської міської ради.

Суб’єкт подання: комісія Броварської міської ради з питань найменувань та пам’ятних знаків, за результатами розгляду листа від Громадської організації ветеранів-будівельників м. Бровари (до Броварського МВК, вх. № 1869/2-18 від 30.03.2018).

Строк громадського обговорення: по 11 січня 2019 року.

Пропозиції та відгуки громадян і організацій щодо перейменування вулиць та інших урбанонімів надаються шляхом подання письмових звернень в загальному порядку, електронних звернень через офіційну електронну скриньку Броварської міської ради info@brovary-rada.gov.ua, а також телефоном.

Номер контакт-центру Броварської міської ради: 6-11-11.