Служба у справах дітей Броварської міської ради Київської області надає інформацію про проведену роботу за період з 02.01.2019 р. по 11.01.2019 р.

Систематично здійснюється перевірка умов утримання дітей  у сім’ях. За період з 02.01.2019 р. по 11.01.2019 р. службою у справах дітей проведено 9 обстежень житлово-побутових умов проживання дітей, з них 1 обстеження (інвентаризації) стану утримання житла, яке на праві власності чи користування належить дитині-сироті та дитині, позбавленій батьківського піклування.

На засіданні виконавчого комітету  Броварської міської ради Київської ради 08.01.2019 року було розглянуто та затверджено 17 рішень (за результатами засідання комісії з питань захисту прав дитини 28.12.2018 року).

09.01.2019 року відбулось перше засідання Комісії  з  питань  захисту прав дитини, на якому розглянуто 13 питань, а саме:

- про надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок  воєнних  дій  та збройних конфліктів (6 заяв);

- про надання висновку до суду щодо доцільності повернення дітей (1 заява);

- про призначення опіки над малолітніми дітьми (1 заява);

- про надання дозволу на укладання договору дарування нерухомого майна право власності на яке/або право користування яким мають діти (1 заява);

- про надання висновку досуду щодо реєстрації місця проживання малолітньої дитини за місцем реєстрації матері дитини, без згоди батька дитини (1 заява);

- про визначення порядку участі у вихованні малолітньої дитини, яка виховується усім’ї патронатного вихователя (1 заява);

- про надання висновку до суду щодо доцільності позбавлення батьківських прав (1 подання Служби);

про надання висновку до суду про визначення місця проживання малолітньої дитини (1 заява).

За результатами Комісії буде підготовлено 15 проектів рішень на засідання виконавчого комітету Броварської міської ради Київської області, яке відбудеться 15.01.2019 року.

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 05 квітня 2017 року №268  «Про затвердження Порядку надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів» (зі змінами від 11.04.2018 року № 301)02.07.2018 р.було розпочато прийом заяв про надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів. З 02.01.2019 року по 11.01.2019 рік прийнято 12 заяв (19 дітей).Всього прийнято 92 заяви (152 дітей), з них 123 дитини отримали статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів.

Головним спеціалістом відділу профілактики та захисту прав дітей служби проведено 16індивідуальних психологічних  консультативнихсеансів для дітей та дорослих, з проблематики:

- корекції негативних поведінкових проявів дітей;

- консультування батьків з приводу навчання та виховання дітей;

- консультативна допомога з питань психологічної підтримки дітей в

ситуації розлучення батьків;

- корекційна робота з особою, яка вчинила насильство в сім’ї.

Службою створений та ведеться електронний банк даних про дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, і громадян України, які бажають взяти їх на виховання. Сформована єдина інформаційно-аналітична системи “Діти” (ЄІАС “Діти”), оформлені особові справи дітей зазначених категорій відповідно до нормативних вимог.

Напрацьовано значний позитивний досвід організації різних форм родинного виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, реалізації їх прав на проживання в сім’ї, а саме:

Опіка та піклування:

кількість дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають  на первинному обліку служби у справах дітей та сім’ї, із них:

125

дітей - сиріт

39

дітей, позбавлених батьківського піклування

86

кількість дітей, які перебувають на первинному обліку служби у справах дітей, але проживають в інших регіонах

28

кількість дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають під опікою/піклуванням

88