Про епідемічну ситуацію в місті Бровари за період з 04.01.2019 р. по 10.01.2019 р.

За минулий тиждень Броварським РВЛД отримано 50 термінових повідомлень про виявлення в місті небезпечних інфекційних захворювань або підозри на них. Всі вони опрацьовані.

Не було зафіксовано групових спалахів небезпечних інфекційних захворювань та харчових отруєнь. Реєструвались  випадки гострих кишкових інфекцій у дітей та дорослих –14  випадків,  окремі випадки  крапельних інфекцій – 30 випадків; в тому числі: туберкульоз – 1, кір –7,  скарлатини – 2, вітряної віспи – 20   та зареєстровано сім  укусів тваринами  мешканців міста.

Грип та ГРВІ

За звітний тиждень на грип та ГРВІ  захворіли -  730 осіб(за попередній тиждень 683), із них 54,3% діти (397 випадків, за передній 465 ). Порівняно з минулим тижнем захворюваність  серед дорослих та дітей до 17 років підвищилась на 6,8% ( на 47 випадків).

Інтенсивний показник захворюваності   становить 569,7 на 100 тис. населення,  що нижче епідемічного порогу по м.Бровари та Броварському районі.

Госпіталізовано 20 хворих на ГРВІ, втому числі дітей до 17 років – 14 осіб.

З початку епідемічного сезону проти грипу вакциновано 701 особу, в тому числі 140 дітей.

Гастроенетероколіти – 14  випадків (попередній 5), 11 дітей,  та 3 дорослих, 12  хворих знаходиться на стаціонарному лікуванні. Захворівші  епідеміологічно не пов’язані між собою.

Серед захворівших двоє організованих  дітей, що  відвідують ДНЗ «Ластівка» та «Перлинка».

Епідрозслідуванням встановлено, що захворювання дитини не пов’язане з харчуванням у дитячому  закладі.

Завідувачці ДНЗ надано рекомендації щодо проведення протиепідемічних заходів  на час інкубаційного періоду, проінформовано начальника управління освіти.

У вогнищах в  необхідних випадках  проводились епідеміологічні обстеження, заключна дезінфекція. Спостереження за контактними по сім’ї  проводиться сімейним лікарем за рекомендацією фахівців відділу.

На інфекції з крапельним механізмом зараження захворіло 30 осіб.

Туберкульоз  - 1 випадок,  закрита форма туберкульозу  легень, МБТ -, тобто незаразний,  дорослий 34 роки, не працює, виявлений при звернені за меддопомогою. Лікуються   протитуберкульозному відділенні Броварської БКЛ.

Кір - 7 випадків (попередній –6), в тому числі діти – 5, організованих-4 (ЗОШ №1, №2, №7, ДНЗ «Малятко»), дорослих – 2 (32, 35  років), неорганізованих -1. Шість хворих знаходяться на стаціонарному лікуванні, один на амбулаторному, діагноз попередній, лабораторно ще не  підтверджений.  При проведені епідеміологічного розслідування встановлено, що захворівші  не щеплені проти кору.

У місті за  2018 рік на кір захворіло 198 осіб(в районі і місті -286), в тому числі дітей – 94, що становить 47,4%. На даний час у медичних закладах міста знаходиться достатня кількість вакцини для проведення щеплень проти кору дітям.

Вітряна віспа –  20  випадків,  всі діти,  організованих -12 (ДНЗ «Віночок» 3 випадки, ЗОШ №9, №7 по 2 випадки, «Теремок», «Ялинка», «Джерельце», ЗОШ №5, №10 - по 1 випадку), 5  неорганізованих, 3 дорослих, всі лікуються  амбулаторно. Так, як щеплення проти вітряної віспи  в Україні не проводяться та висока контагіозність, спалах вітряної віспи закінчиться після того, як накопичиться імунний прошарок перехворілих.

Скарлатина –  2 випадки, всі діти, організований (ЗОШ №7) і один неорганізований,  один знаходиться  на стаціонарному лікуванні, інший на амбулаторному лікуванні.

Завідувачкам ДНЗ  надано рекомендації по проведенню протиепідемічних заходів у закладі направлених на локалізацію і ліквідацію вогнищ інфекційних захворювань,  проінформовано начальника управління освіти.

Зооантропонозні захворювання.

З приводу покусів тваринами: за останній тиждень у медичні заклади міста звернулися сім мешканців  (минулий тиждень 1).

Покуси   нанесені  відомими тваринами, тому антирабічне лікування не призначалось. Проводиться спостереження за  тваринами   протягом 10 днів.

ІІ. Моніторингові дослідження.

1. Відбір проб води з озера парку відпочинку «Приозерний» перед святом Водохреща, в зв’язку з купанням мешканців міста в ополонці вказаного озера, запланований на 14 січня 2019 року. Про результати досліджень буде повідомлено додатково.

2. Потужність поглиненої в повітрі дози гамма-випромінення в контрольній точці багаторічних спостережень (вул.Шевченка,12) становила 13 - 14 мкр/год, що не перевищує багаторічні показники та допустимі норми.