Інформація про роботу служби у справах дітей Броварської міської ради за період з 21.01.2019 р. по 25.01.2019 р.

Систематично здійснюється перевірка умов утримання дітей  у сім’ях. За період з 21.01.2019 р. по 25.01.2019 р. службою у справах дітей проведено  14 обстежень житлово-побутових умов проживання дітей. Загалом станом на 25.01.2019 року працівниками Служби проведено 25 обстежень житлово-побутових умов проживання дітей, з них 3 обстеження (інвентаризації) стану утримання житла, яке на праві власності чи користування належить дитині-сироті та дитині, позбавленій батьківського піклування.

22.01.2019 року  працівники служби взяли участь в конференції проекту «Мобілізація жінок-переселенок проти домашнього та гендерно-орієнтованого насильства», який організувала ВБО «Конвіктус Україна».

23.01.2019 року відбулось третє засідання Комісії з питань захисту прав дитини, на якому розглянуто 23 питання, а саме:

- про надання висновку до суду про визначення місця проживання дитини (2 заяви);

- про надання дозволу на укладання договору дарування нерухомого майна право власності на яке/або право користування яким мають діти                   (2 заяви);

- про розгляд вимоги державного виконавця (1 питання);

- про доцільність надання висновку до суду щодо зняття з місця реєстрації малолітніх дітей та їх виселення (1 подання);

- про надання дозволу на отримання малолітнім членом сім’ї грошової компенсації за належне йому для отримання жиле приміщення (1 заява);

- про звільнення повноважень піклувальника над дитиною (1 подання);

- про визначення порядку участі у вихованні малолітньої дитини, яка виховується в дитячому будинку сімейного типу (1 заява);

- про надання висновку до суду щодо доцільності позбавлення батьківських прав (4 заяви і 1 подання Служби);

- про призначення відповідального за збереження користування житловим приміщенням (1 заява);

- про надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів (8 заяв).

Також, на засіданні комісії було затверджено 5 індивідуальних планів соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа.

За результатами Комісії буде підготовлено 21 проект рішень на засідання виконкому Броварської міської ради Київської області, яке відбудеться 29.01.2019 року.

24.01.2019 року  спеціалісти служби взяли участь в тренінгу, який організувала БО «КОВ «БФ «СОС Дитяче містечко» на тему: «Розправляючи крила: підготовка молоді у заступницькій опіці до самостійного життя», тренер-Уляна Долиняк.

Головним спеціалістом відділу профілактики та захисту прав дітей служби проведено 4 індивідуальних психологічних  консультативних  сеансів для дітей та дорослих, з проблематики:

- корекції негативних поведінкових проявів дітей;

- консультування батьків з приводу навчання та виховання дітей.

Службою створений та ведеться електронний банк даних про дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, і громадян України, які бажають взяти їх на виховання. Сформована єдина інформаційно-аналітична системи “Діти” (ЄІАС “Діти”), оформлені особові справи дітей зазначених категорій відповідно до нормативних вимог.

Напрацьовано значний позитивний досвід організації різних форм родинного виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, реалізації їх прав на проживання в сім’ї, а саме:

Опіка та піклування:

кількість дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають  на первинному обліку служби у справах дітей та сім’ї, із них:

124

дітей - сиріт

38

дітей, позбавлених батьківського піклування

86

кількість дітей, які перебувають на первинному обліку служби у справах дітей, але проживають в інших регіонах

28

кількість дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають під опікою/піклуванням

87