Інформація про роботу служби у справах дітей за період з 04.02.2019 р. по 08.02.2019 р.

Головний спеціаліст відділу профілактики та захисту прав дітей прийняв участь в одному кримінальному суді.

Систематично здійснюється перевірка умов утримання дітей  у сім’ях. За період з 04.02.2019 р. по 08.02.2019 р. службою у справах дітей проведено  19 обстежень житлово-побутових умов проживання дітей. Загалом станом на 01.02.2019 року працівниками Служби проведено 70 обстежень житлово-побутових умов проживання дітей, з них 11 обстежень (інвентаризації) стану утримання житла, яке на праві власності чи користування належить дитині-сироті та дитині, позбавленій батьківського піклування.

Головним спеціалістом відділу профілактики та захисту прав дітей служби проведено 7 індивідуальних психологічних  консультативних  сеансів для дітей та дорослих, з проблематики:

- корекції негативних поведінкових проявів дітей;

- консультування батьків з приводу навчання та виховання дітей.

04.02.2019 року з метою перевірки інформації щодо неналежного виконання батьківських обов’язків матір’ю по відношенню до малолітніх дітей, службою у справах дітей було здійснено обстеження умов проживання. В ході перевірки виявлено загрозу життю та здоров’ю дітей, оскільки в помешканні малолітні діти перебували самі, про місце знаходження своєї матері діти нічого не знали. Зі слів сусідів, діти часто залишають вдома самі, мати веде асоціальний спосіб життя (зловживає алкоголем). Батько дітей проживає окремо. В квартирі взагалі відсутні продукти харчування. Тому, 04.02.2019 р. відбулось позачергове засідання комісії з питань захисту прав дитини (протокол №06), на якому прийнято рішення про негайне відібрання малолітніх дітей від батьків, надання висновку до суду щодо позбавлення батьківських прав та влаштування  малолітніх дітей в сім’ю патронатного вихователя.

06.02.2019 року відбулось сьоме засідання Комісії з питань захисту прав дитини, на якому розглянуто 24 питання, а саме:

- про надання дозволу на укладання договору дарування нерухомого майна право власності на яке/або право користування яким мають діти (7 заяв);

- про визначення порядку участі сестрі у вихованні малолітнього брата, який виховується в дитячому будинку сімейного типу (1 заява);

- про надання дозволу на укладання договору поділу майна подружжя (1 заява);

- про надання дозволу на укладання договору купівлі-продажу нерухомого майна право власності на яке/або право користування яким мають діти (3 заяви);

- про надання висновку до суду щодо доцільності позбавлення батьківських прав (2 заяви);

- про визначення місця проживання малолітньої дитини (1 заява);

- про затвердження персонального кладу міждисциплінарної команди для організації соціального захисту дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах (1 подання Служби);

- про призначення опікуна над майном дитини-сироти (1 подання Служби);

- про надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів (7 заяв).

Також, на засіданні комісії було затверджено 15 індивідуальних планів соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа.

За результатами Комісії буде підготовлено 21 проект рішень на засідання виконавчого комітету Броварської міської ради Київської області, яке відбудеться 12.02.2019  року.

Службою створений та ведеться електронний банк даних про дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, і громадян України, які бажають взяти їх на виховання. Сформована єдина інформаційно-аналітична системи “Діти” (ЄІАС “Діти”), оформлені особові справи дітей зазначених категорій відповідно до нормативних вимог.

Напрацьовано значний позитивний досвід організації різних форм родинного виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, реалізації їх прав на проживання в сім’ї, а саме:

Опіка та піклування:

кількість дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають  на первинному обліку служби у справах дітей та сім’ї, із них:

124

дітей - сиріт

38

дітей, позбавлених батьківського піклування

86

кількість дітей, які перебувають на первинному обліку служби у справах дітей, але проживають в інших регіонах

28

кількість дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають під опікою/піклуванням

86