Карта сайту

Про епідемічну ситуацію в місті Бровари за період з 12.04.2019р. по 18.04.2019р., заходи щодо недопущення її ускладнення та результати соціально-гігієнічного моніторингу

 

За минулий тиждень Броварським МРВЛД отримано 84, термінових повідомлень про виявлення в місті небезпечних інфекційних захворювань або підозри на них. Всі вони опрацьовані. 

Не було зафіксовано групових спалахів небезпечних кишкових інфекційних захворювань та харчових отруєнь. Реєструвались  випадки гострих кишкових інфекцій у дітей та дорослих – 12  випадки,   окремі випадки  крапельних інфекцій; в тому числі:   кір – 41 випадок,  скарлатина  - 1,  вітряної віспи –19, та інші інфекції. Зареєстровано одинадцять покусів мешканців міста тваринами. 

 

Грип та ГРВІ

За звітний тиждень на грип та ГРВІ  захворіли - 635  осіб (за попередній тиждень 625), із них 71,1% діти (452 випадки, за попередній 418). Порівняно з минулим тижнем захворюваність  серед дорослих та дітей підвищилась   на 2,0%,  серед дорослих знизилась на 12,9%, а серед дітей підвищилась на 8,1%.

Інтенсивний показник захворюваності   становить 476,1  на 100 тис. населення,  що нижче на 41,8% від епідемічного порогу.

Госпіталізовано  8 хворих  на грип та ГРВІ (попередній  - 18), в тому числі дітей до 17 років - 6. 

Гастроентероколіти – 12 випадків (попередній 22), дітей - 8,   неорганізованих – 3,  4 дорослих, на стаціонарному лікуванні знаходиться  8   хворих. Захворівші  епідеміологічно не пов’язані між собою.

Серед захворівших 5 організованих  дітей, що  відвідують ДНЗ «Золота рибка» - 2 випадки, ЗОШ №9, БНВО, ДНЗ «Барвінок» по одному випадку. 

Захворювання дітей не пов’язане з харчуванням у навчальних   закладах.

Керівникам дитячих закладів надано рекомендації щодо проведення протиепідемічних заходів  на час інкубаційного,  проінформовано начальника управління освіти.

 

Кір - 41 випадок (попередній – 36),  дорослих – 21 випадок, дітей – 20, неорганізованих – 12, організованих – 8 (СШ №7 – 3 випадки, ЗОШ №9, ДНЗ «Барвінок» по 2 випадки, «Червоні вітрила» - 1).

При проведені епідеміологічного розслідування встановлено, що захворілі дорослі не щеплені проти кору, також не щеплена одна дитина по віку, відсутня вакцинація у 11дітей,  ревакцинація у 3 дітей, щеплено згідно даних медичної документації – 6 дітей. На стаціонарному лікуванні інфекційних відділеннях Броварської БКЛ знаходяться  29 хворих, а 12 лікуються амбулаторно. 

У місті та районі  18.04.2019 року на кір захворіло уже 351 особа, в тому числі дітей –142, у місті 219 випадки із них 101 дитина, що становить 46,1% від захворілих. 

За І кв.2019 року план  ревакцинації дітей старше 7 років (школярів) виконаний лише на  22,9%, підлягало ревакцинації – 1957, а отримали її лише 449 школярів, залишається не ревакцинованими проти кору у місті 1508 школярів, тобто не захищенні від захворювання на кір  (ці діти повинні бути щепленні в попередні роки).  Вакциною ЛПЗ міста  забезпечені (на 01.04.2019р. на залишку – 1699 доз).

На 18.04.2019р. в дитячому інфекційному відділенні центру «Дитяча лікарня» Броварської БКЛ знаходилось на стаціонарному лікуванні 127 дітей хворих на кір і у 67 відмічалось ускладнення – пневмонія, що складає 52,7% від захворюваних.

Враховуючи  неблагополучну ситуацію у місті по кору рекомендуємо:

Медичним працівникам освітніх закладів,  провести моніторинг  медичної документації «Карта профілактичних щеплень» ф.063/0 і всіх не щеплених, або не повністю щеплених дітей проти кору  негайно  направить до своїх дільничних педіатрів для проведення щеплення проти кору (або в медичні амбулаторії, де діти стоять на обліку).

Вітряна віспа –  19  випадків (попередній тиждень – 17), дорослих –1  випадок, дітей - 18, неорганізованих – 3,  організованих – 15 (ДНЗ «Віночок» - 6 випадків, ДНЗ «Казка», «Калинка» по 2 випадки,  СШ №7, ЗОШ №6, БНВО, ДНЗ «Ластівка», «Ромашка»  по одному випадку).  Всі хворі лікуються  амбулаторно. Так, як щеплення проти вітряної віспи  в Україні не проводяться та висока контагіозність, спалах вітряної віспи закінчиться після того, як накопичиться імунний прошарок перехворілих.

Скарлатина –  1  випадки (ДНЗ «Джерельце»). Хворий знаходиться на  амбулаторному лікуванні.

Завідувачкам ДНЗ, директорам шкіл надано рекомендації по проведенню протиепідемічних заходів у закладах, направлених на локалізацію і ліквідацію вогнищ інфекційних захворювань, а також проінформовано начальника управління освіти.        

            

Зооантропонозні   захворювання.

З приводу покусів тваринами: за останній тиждень у медичні заклади міста звернулося  одинадцять  мешканців.  

Два  укуси які сталися  по вул. Олімпійська – 28, Кобзарська – 36, невідомими бродячими собаками, тому  потерпілим,   назначене стаціонарне антрабічне лікування. Решта покусаним відомими тваринами   антирабічне лікування не призначалось до закінчення спостереження за відомими тваринами, яке за нашою пропозицією, проводиться працівниками управління ДПСС протягом 10 днів

 

ІІ. Моніторингові дослідження.

1. Згідно Плану моніторингових досліджень на 2019 рік фахівцями відділу було проведено візит до Броварського вищого училища фізичної культури, де проведено відбір зразків страв для хімічного та мікробіологічного дослідження, гігієнічних змивів на якість миття та дезінфекції столового посуду та кухонного інвентарю, змивів на наявність на овочах ієрсіній, бактеріологічний аналіз питної води.

Проведені лабораторні дослідження не виявили відхилення від гігієнічних норм, як за хімічними, так і за мікробіологічними  показниками.

 

2. Потужність поглиненої в повітрі дози гамма-випромінення в контрольній точці багаторічних спостережень (вул.Шевченка,12) становила 15 - 18 мкр/год, що не перевищує багаторічні показники та допустимі норми.