Карта сайту

Чи можуть неповнолітні отримувати адресну грошову допомогу?

 

       Пунктом 2 Порядку  «Про облік внутрішньо переміщених осіб» затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 р. №509, передбачено, що неповнолітня особа може звернутися особисто до уповноваженого органу для отримання довідки внутрішньо переміщеної особи (дитина, яка досягла чотирнадцятирічного віку, згідно статті 6 Сімейного кодексу України, має правовий статус та вважається неповнолітньою)

        Відповідно до пункту 2 Порядку «Про надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг», затвердженому Кабінетом Міністрів України від 01.10.2014 р. № 505, грошова допомога надається внутрішньо переміщеним особам, які перемістилися з тимчасово окупованої території України, населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та населених пунктів, розташованих на лінії зіткнення, а також внутрішньо переміщеним особам, житло яких зруйновано або стало непридатним для проживання внаслідок проведення антитерористичної операції та які взяті на облік .

         Щодо відкриття рахунку в банку, то варто вказати, що рахунок відкривається відповідно до Інструкції про порядок відкриття, використання і закриття рахунків у національній та іноземних валютах затвердженої постановою НБУ від 12.11.2003 № 492, а саме:

  • п. 6.3. Якщо неповнолітня особа віком від 14 до 18 років не має в цьому банку рахунків, то відкриття поточного рахунку цій особі здійснюється в порядку,  визначеному пунктом 6.1 глави 6 цієї Інструкції.
  • п. 6.1. фізична особа пред’являє уповноваженому працівнику банку паспорт або інший документ, що посвідчує особу. Фізичні особи-резиденти додатково мають пред’явити документ, виданий контролюючим органом, що засвідчує їх реєстрацію в Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків.

          Відповідно до вищевказаного, фізична особа має заповнити заяву про відкриття поточного рахунку.

         Отже, враховуючи  вищевикладене, особа, що не досягла 18 років, але якій вже виповнилось 14 років може отримувати адресну допомогу.