Як отримати довідку внутрішньо переміщеної особи, якщо в паспортний документ не вклеєна фотокартка при досягненні особою 25 або 45 років?

Управління соціального захисту населення не може розглядати заяву про видачу особі довідки внутрішньо переміщеної особи з паспортом, у якому не вклеєно фото при досягненні відповідного віку. Оскільки, згідно постанови Верховної Ради України «Про затвердження положень про паспорт громадянина України» паспорт, у якому не вклеєно фотокарток при досягненні його власником 25 або 45 років, вважається недійсним.

Проте, навіть у такому випадку, довідку ВПО можна видати, для цього потрібні інші документи. Згідно Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» документи, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України:

- паспорт громадянина України;

- паспорт громадянина України для виїзду за кордон;

- дипломатичний паспорт України;

- службовий паспорт України;

- посвідчення особи моряка;

- посвідчення члена екіпажу;

- посвідчення особи на повернення в Україну;

- тимчасове посвідчення громадянина України;

документи, що посвідчують особу та підтверджують її спеціальний статус:

- посвідка на постійне проживання;

- посвідка на тимчасове проживання;

Відповідно до п. 4 постанови «Про облік внутрішньо переміщених осіб» затвердженого Кабінетом Міністрів України від 01.10.2014 р. № 509, у разі відсутності в документі, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, або документі, що посвідчує особу та підтверджує її спеціальний статус, відмітки про реєстрацію місця проживання на території адміністративно-територіальної одиниці, з якої здійснюється внутрішнє переміщення у зв’язку з обставинами, зазначеними у статті 1 Закону, заявник надає докази, що підтверджують факт проживання на території адміністративно-територіальної одиниці, з якої здійснюється внутрішнє переміщення, на день виникнення обставин, що спричинили внутрішнє переміщення (військовий квиток з відомостями щодо проходження військової служби; трудова книжка із записами про трудову діяльність; документ, що підтверджує право власності на рухоме або нерухоме майно; свідоцтво про базову загальну середню освіту; атестат про повну загальну середню освіту; документ про професійно-технічну освіту; документ про вищу освіту (науковий ступінь); довідка з місця навчання; рішення районної, районної у мм. Києві чи Севастополі держадміністрації, виконавчого органу міської чи районної у місті ради про влаштування дитини до дитячого закладу, у прийомну сім’ю, дитячий будинок сімейного типу, встановлення опіки чи піклування; медичні документи; фотографії; відеозаписи тощо).