Карта сайту

Про епідемічну ситуацію в місті Бровари за період з 28.06.2019 р. по 04.07.2019 р., заходи щодо недопущення її ускладнення та результати соціально-гігієнічного моніторингу

За минулий тиждень Броварським МРВЛД отримано 36 термінових повідомлень про виявлення в місті небезпечних інфекційних захворювань або підозри на них. Всі вони опрацьовані. 

Не було зафіксовано групових спалахів небезпечних кишкових інфекційних захворювань та харчових отруєнь. Реєструвались випадки гострих кишкових інфекцій у дітей та дорослих – 18 випадків, сальмонельозу – 3,  окремі випадки  крапельних інфекцій; в тому числі:  кір – 3 випадки, туберкульоз – 1, вітряної віспи – 3, та інші інфекції. Зареєстровано 4 покуси мешканців міста тваринами. 

 

І. Шлунково-кишкові інфекції.

Гастроентероколіти – 18 випадків, дітей - 12,  всі неорганізовані,  та 6 дорослих, на стаціонарному лікуванні знаходиться 16 хворих.

Сальмонельоз – 3 випадкивсі дорослі, діагнози підтверджені лабораторно, всі хворі знаходиться на стаціонарному лікуванні. 

Захворілі  на гастроентероколіти та сальмонельоз епідеміологічно не пов’язані між собою.

У вогнищах в  необхідних випадках  проводились епідеміологічні обстеження, відбирались продукти на аналіз, обстежувались контактні з хворими, та проводилась заключна дезінфекція. Спостереження за контактними по сім’ї  проводиться сімейним лікарем.

 

ІІ. Повітряно-крапельні інфекції.

Туберкульоз  - 1 випадок,  хворий  з відкритою формою туберкульозу  легень, МБТ +, тобто заразний,  (дорослий 55 років, не працює),  виявлені при звернені за медичною допомогою. Лікуються  в Броварському протитуберкульозному відділенні КБЛ.

У  вогнищі туберкульозу  фахівцями лабораторного відділу проведена заключна дезінфекція та проведена санітарно-освітня робота. Спільно з лікарем-фтизіатром складено плани оздоровлення вогнища де проживає хворий з відкритою формою туберкульозу легень. Контактні по сім’ї  взяті на диспансерний облік, рентгенфлюрографічно і лабораторно обстежені, призначена профілактичне лікування.    

Кір  3 випадки (попередній тиждень – 7),  всі дорослі. 

При проведені епідеміологічного розслідування встановлено, що захворілі дорослі, не щеплені проти кору. Реєструвались хворі  на кір у віці від 27 до 37 років. На стаціонарному лікуванні в інфекційних відділеннях Броварської БКЛ знаходяться  всі хворі. 

У  місті  зареєстровано 470 випадків із них 219 дітей, що становить 46,5% від захворілих, дорослих - 251.

У звітному тижні відмічається зниження захворюваності на кір порівняно з попередніми тижнями. 

Вітряна віспа – 3 випадки, всі  діти, неорганізованих – 1, організованих – 2 (приватний ДНЗ «Золотий місточок» - 2).  Всі хворі лікуються  амбулаторно. Так, як щеплення проти вітряної віспи  в Україні не проводяться та висока контагіозність, спалах вітряної віспи закінчиться після того, як накопичиться імунний прошарок перехворілих.

Інфекційний мононуклеоз –  2  випадки, діти, неорганізовані. Хворі знаходяться на  стаціонарному лікуванні.

Завідувачці ДНЗ «Золотий місточок»  надано рекомендації по проведенню протиепідемічних заходів у закладах, направлених на локалізацію і ліквідацію вогнищ інфекційних захворювань.        

             

ІІІ. Зооантропонозні     захворювання.

Хвороба Лайма  - 2 випадки, захворіли дорослі, покуси кліщів сталися у Броварському лісі. Хворі знаходяться на амбулаторному лікуванні, діагноз підтвердився лабораторно.

З приводу покусів тваринами: за останній тиждень у медичні заклади міста звернулося  4  мешканці.  

Покуси нанесені відомими тваринами (собаками),  тому антирабічне лікування не призначалось до закінчення спостереження за  тваринами, яке за нашою пропозицією, проводиться працівниками управління ДПСС протягом 10 днів. В Броварській БКЛ достатня кількість антирабічної вакцина для проведення лікування проти сказу покусаних.

 

ІІ. Моніторингові дослідження.

1. Потужність поглиненої в повітрі дози гамма-випромінення в контрольній точці багаторічних спостережень (вул.Шевченка,12) становила 15 - 18 мкр/год, що не перевищує багаторічні показники та допустимі норми.