Карта сайту

"Народне читання"

 

У 2012 році Президент Польщі започаткував загальнопольську акцію під назвою «Народне читання», яка має на меті популяризацію польської літератури, зміцнення почуття самоідентифікації, а також сприяння культурі живого слово в його найкращих формах. Тож, 7 вересня 2019 року, на території Польщі у приміщеннях шкіл, бібліотек, культурних установ організовані спільні читання.

 

Вчетверте у  м. Бровари Польське культурно-освітне товариство "Родина» взяло участь у Народному читанні. До загальнопольської акції «Народного читання» долучилися консул, радник Консульського відділення Посольства Польщі у Києві пан Яцек Гоцловскі, представники Броварської міської ради та працівники закладів культури.

 

Очільниця товариства «Родина» Олена Новак розповіла про організацію цієї акції. Було вибрано новелу Елізи Ожешкової "Добра пані", у читанні якій взяли участь дорослі, молодь і діти. Для глибшого розуміння психологічних портретів персонажів між читанням було представлено дві невеликі вистави. Гості теж читали фрагменти, але українською мовою. Для начальника відділу культури Катерини Мелікової спільне читання стало натхненням для організації такого ж заходу, аби популяризувати українську літературу та залучати побільше людей для таких акцій. На завершення був дуже приємний сюрприз - усі учасники і гості отримали футболки з дуже цікавим малюнком-смайликом, який заохочує до читання.

 

 image

 

 

image

 

 

image