До уваги внутрішньо переміщених осіб! Зміни до Порядку надання щомісячної адресної допомоги

14.08.2019 р. Урядом прийнята постанова № 754 “Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 01 жовтня 2014 р. № 505 і 509” (чинна з 24.08.2019 р.), якою внесено зміни до Порядку надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.

Віднині пунктом 11 постанови передбачено, що у разі виїзду внутрішньо переміщеної особи на тимчасово окупованій території у Донецькій та Луганській областях, Автономній Республіці Крим і м. Севастополі та перебування на таких територіях понад 60 днів суми грошової допомоги повертаються за весь період перебування на зазначених територіях.

Суми грошової допомоги, надмірно виплачені внаслідок подання недостовірних документів, неповідомлення про зміну обставин, які впливають на виплату грошової допомоги, повертаються:

• уповноваженим представником сім’ї самостійно;

• за згодою уповноваженого представника сім’ї у повному обсязі за рахунок наступних виплат грошової допомоги;

• за рішенням уповноваженого органу за рахунок суми наступних виплат грошової допомоги в обсязі не менш як 20 відсотків щомісячної суми призначеної грошової допомоги.

У разі неможливості добровільного повернення або утримання надміру перерахованих сум грошової допомоги вони стягуються в судовому порядку.

Також повідомляємо, що уповноважений представник сім’ї, якому призначено грошову допомогу, зобов’язаний повідомляти уповноваженому органу про зміну обставин, які впливають на призначення грошової допомоги, протягом трьох днів з дня виникнення таких обставин.