Карта сайту

Інформація про роботу служби у справах дітей за період з 02.01.2020 р. по 17.01.2020 р.

Систематично здійснюється перевірка умов утримання дітей у сім’ях. За період з 02.01.2020 р. по 17.01.2020 р. Службою проведено 19 обстежень умов проживання дітей. Загалом станом на 17.01.2020 року працівниками Служби проведено:

  • 16 обстежень умов проживання дітей;

  • 2 обстеження (2 сім’ї, 2 дітей)  за  актом проведення оцінки рівня безпеки дитини (у зв’язку із виникненням безпосередньої загрози життю або здоров’ю дитини, негайно відібрано 3* дітей у батьків (із них: 1* - по акту від 28.12.2019 року));

  • 1 (один) акт Головного управління Національної поліції в Київській області та закладу охорони здоров’я про підкинуту чи знайдену дитину та її доставку  від 03.01.2020 р.

 

Діяльність комісії з питань захисту прав дитини (далі - Комісія).

Комісія є  консультативно – дорадчим органом,  що утворюється виконавчим комітетом Броварської міської ради Київської області.  До складу Комісії входить 15 осіб – керівники відділів, управлінь, що дотичні до вирішення питань щодо забезпечення конституційних прав дітей на життя, охорону здоров’я, освіту, соціальний захист, сімейне виховання (персональний склад Комісії затверджений рішенням від 16.11.2019 №824). Служба організовує проведення засідання Комісії. 

02.01.2020 р. відбулось перше позачергове засідання Комісії, на якому прийнято рішення про негайне відібрання малолітньої дитини від матері та надання висновку до суду про доцільність відібрання дитини від матері, без позбавлення її батьківських. 28.12.2019 р. о 23:00 год. Службою спільно з інспекторами ювенальної превенції Броварського ВП ГУНП, під час перевірки звернень сусідів, за повідомленою адресою, було  виявлено малолітнього хлопчика віком 3,4 роки. Дитина за вказаною адресою  проживала з жовтня 2019 р. разом з матір?ю, (квартира винаймаєтьтся за договором оренди від 25.10.2019 року). В момент прибуття спеціалістів Служби, малолітній. знаходився в кімнаті сам: спав на брудному дивані, без постільної білизни та без підгузка, був мокрий від власної сечі, вкритий ковдрою, від якої відчувався різкий запах бруду та сечі. Кімната, в якій проживала дитина була в антисанітарному стані, для дитини взагалі не було продуктів харчування, одяг дитини занедбаний, брудний, мокрий від сечі, не відповідав розмірам дитини. У ході перевірки було виявлено загрозу життю і здоров’ю малолітній дитині, тому був складений акт оцінки рівня безпеки дитини  від 28.12.2019 р. за №04-04.1-35. Малолітнього було влаштовано до  центру «Дитяча лікарня» КПН "Багатопрофільна клінічна лікарня" БРР та БМР Київської області.

08.01.2020 року відбулось друге засідання Комісії, на якому розглянуто:

№ з/п

Питання

Кількість заяв, поданнів

1.

Про надання дозволу на укладання договору купівлі – продажу право власності на яке/або право користування яким мають діти.

1

2.

Про затвердження висновку служби у справах дітей про підтвердження місця проживання дитини для її тимчасового виїзду за межі України.

1

3.

Про визначення родичам порядку участі у вихованні малолітніх онуків.

1

4.

Про визначення порядку участі у вихованні малолітньої дитини.

1

5.

Про призначення опікуном над малолітніми онуками.

1

6.

Про визначення проживання малолітньої дитини.

1

7.

Про надання висновку до суду про визначення місця проживання малолітніх дітей.

1

8.

Про надання висновку до суду про доцільність/недоцільність позбавлення батьківських прав батька дітей.

1

9.

Про затвердження персонального складу міждисциплінарної команди для організації соціального захисту дітей, позбавлених батьківського піклування та внесення змін до рішення.

2 подання Служби

10.

Про затвердження персонального складу міждисциплінарної команди для організації соціального захисту дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах.

1 подання Служби

11.

Про надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів.

1

12.

Про негайне відібрання малолітньої дитини від її батька.

 

1 подання Служби

13.

Про надання висновку до суду щодо відібрання малолітньої дитини від її батька, без позбавлення його батьківських прав.

08.01.2020 р. о 02:28 год. надійшло повідомлення зі служби 102 про те, що за повідомленою адресою (двоповерховий будинок) чоловік з малолітньою дитиною 3-років поліз на дах будинку. Дитина була без відповідного для природно-кліматичних умов одягу (без теплого верхнього одягу), на вулиці була понижена температура повітря -4Со. На місце виклику було направлено працівників Державної пожежно-рятувальної частини м. Бровари. По прибуттю рятувальниками встановлено, що чоловік 1985 року народження під дією невідомих речовин виліз на дах двоповерхового будинку разом з дитиною 2016 року народження. Зваживши ситуацію, один з рятувальників через горищне вікно будинку піднявся до чоловіка, після довгих перемовин батько дитини погодився віддати доньку, усвідомивши, що дівчинці холодно і що їй потрібен одяг. Батько дитини пояснив працівникам поліції, що він хотів покінчити життя самогубством, тому що нещодавно поховав свою дружину, матір дівчинки. Дитину в стані загального переохолодження було влаштовано до центру «Дитяча лікарня» КПН «Багатопрофільна клінічна лікарня» БРР та БМР Київської області, а чоловіка направлено на консультацію до лікаря-психіатра. Зважаючи на всі обставини, враховуючи той факт, що батько дитини свідомо наразив свою малолітню доньку на небезпеку та створив умови, що могли призвести до тяжких наслідків для життя та здоров’я дитини, працівниками Служби, ювенальної превенції Броварського ВП ГУНП було вирішено негайно відібрати малолітню дівчинку від її батька, про що складено акт рівня оцінки безпеки дітей від 08.01.2020р. за №04-04.8-01. 

14.01.2020 р. відбулось третє позачергове засідання Комісії, на якому прийнято рішення про негайне відібрання малолітньої дитини від матері та надання висновку до суду про доцільність позбавлення батьківських прав матері дитини. 13.01.2020 р. до Броварського ВП ГУНП України в Київській області звернувся малолітній хлопець який попросив про допомогу та розповів, що 13.01.2020 р. о 12:00 год., його матір вигнала з дому. Хлопчик повідомив, що йому немає куди йти, він не знає номерів телефонів  своїх родичів, у нього немає власного телефону. Також, малолітній повідомив, що не знає нічого про свого батька, оскільки востаннє бачився з батьком вісім років тому.

Коли спеціалісти Служби зателефонували матері дитини, вона повідомила, що перебуває у м. Києві, вважає свого сина достатньо дорослим, звинуватила його у конфліктах, які виникали у родині, та категорично відмовилась забирати сина, пояснюючи це тим, що планує назавжди відмовитись від сина.

Враховуючи вищезазначені обставини, був складений акт проведення оцінки рівня безпеки дитини від 13.01.2020 р. № 04-04.8-02. У зв’язку із загрозою для життя та здоров’я дитини, було прийнято рішення про негайне відібрання малолітнього від його матері. Дитину було доставлено до  центру «Дитяча лікарня» КПН "Багатопрофільна клінічна лікарня" БРР та БМР Київської області. 14.01.2020 р. до Служби з’явилась мати хлопчика та надала письмове пояснення, в якому зазначила, що вона відмовляється займатись в подальшому вихованням свого малолітнього сина, вважає за доцільне позбавити її батьківських прав, чим зможе зняти з себе відповідальність за подальшу долю дитини, а також зазначила, що має намір написати нотаріальну згоду на позбавлення її батьківських прав. Бачити свого сина вона не хоче.

 16.01.2020 р. відбулось четверте позачергове засідання Комісії, на якому було розглянуто питання про влаштування малолітньої  дитини до комунального закладу Київської обласної ради «Спеціалізований обласний будинок дитини м. Боярка».

08.01.2020 року на засіданні виконавчого комітету Броварської міської ради Київської області було прийнято  2 рішення щодо негайного відібрання малолітньої дитини та надання висновку до суду (за результатами засідання комісії з питань захисту прав дитини 02.01.2020 року).

09.01.2020 року відбулося позачергове засідання виконавчого комітету Броварської міської ради Київської області, на якому розглянуто та прийнято 2 рішення, щодо негайного відібрання малолітньої дитини та надання висновку до суду.

14.01.2020 року на засідання виконавчого комітету Броварської міської ради Київської області було прийнято 16 рішень (13 – за результатами Комісії 08.01.2020 р., 3 – за результатами Комісії 14.01.2020 р.).

 

Облік дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах.

Служба за місцем проживання (перебування) дитини після отримання від соціального закладу повідомлення щодо підтвердження інформації про складні життєві обставини, в яких перебуває дитина та її сім’я (у разі наявності), та копії акта оцінки потреб дитини протягом місяця приймає рішення (наказ) про взяття дитини на облік дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах (далі – облік СЖО):

Діти, які перебувають у складних життєвих обставинах

(на обліку Служби)

56

проживають в сім’ї, у якій батьки або особи, які їх замінюють, ухиляються від виконання своїх обов’язків з виховання дитини,            із них:

48

перебувають в центрі соціально – психологічної реабілітації

0

скоєння фізичного, психологічного, сексуального, економічного насильства над дитиною, жорстоке поводження з нею або загроза його вчинення

5

систематичне самовільне залишення дитиною місця постійного проживання

-

переміщення дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування, з тимчасово окупованої території або району проведення антитерористичної операції

3

 

Головним спеціалістом відділу профілактики та захисту прав дітей Служби проведено 12  індивідуальних психологічних  консультативних  сеансів для дітей та дорослих, з проблематики:

консультування батьків з приводу навчання та виховання дітей, з питань психологічної підтримки дітей в ситуації розлучення батьків

6

інтерв’ювання дітей та батьків з питань, які розглядаються на комісії з питань захисту прав дитини

3

організація зустрічей дітей з батьками

1

індивідуальна робота з дітьми

2

Службою розробляється індивідуальний план соціального захисту дитини, яка перебуває у складних життєвих обставинах (далі - індивідуальний план СЖО)   по кожній дитині, утворюється міждисциплінарна команда з числа працівників суб’єктів виявлення та/або організації соціального захисту дітей, систематично (щоквартально) переглядається і коригується індивідуальний план:

кількість індивідуальних планів СЖО, із них:

0

розроблені після взяття дитини на облік

0

розроблені після перегляду і коригування

0

 

Облік дітей - сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Влаштування їх в сімейні форми виховання.

Станом на 17.01.2020 року на первинному обліку Служби перебуває:

Опіка та піклування:

Кількість дітей

кількість дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, із них:

119

дітей – сиріт

31

дітей, позбавлених батьківського піклування

88

кількість дітей, які проживають в інших регіонах

23

кількість дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають під опікою/піклуванням

77

кількість дітей, які переміщені з тимчасово окупованої території  у Донецькій та Луганській областях, Автономній Республіці Крим і м. Севастополі або району проведення антитерористичної операції

1

Прийомні сім’ї:

 

кількість прийомних сімей

3

кількість дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються в прийомних сім’ях, із них:

5

кількість осіб з числа дітей – сиріт та позбавлених батьківського піклування, які виховуються в прийомних сім’ях

0

Дитячі будинки сімейного типу:

 

кількість дитячих будинків сімейного типу, в них:

6

виховується дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування

29

кількість осіб з числа сиріт та позбавлених батьківського піклування

2

Діти, які перебувають в інтернатних закладах:

 

у Білоцерківському дитячому будинку-інтернаті за станом здоров’я

1

Діти, які перебувають в прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу в інших регіонах

 

кількість дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, із них:

6

у прийомній сім’ї Великодимерської ОТГ

4

у дитячому будинку сімейного типу Фастівського району

1

у дитячому будинку сімейного типу Броварського району

1

 

У разі коли діти - сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, проживають (перебувають) не за місцем їх походження, відомості про таких дітей заносяться до книги обліку дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які прибули з інших територій.

Опіка та піклування:

Кількість дітей

кількість дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які прибули з інших територій, із них:

27

дітей – сиріт

12

дітей, позбавлених батьківського піклування

15

кількість дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають під опікою/піклуванням

23

Прийомна сім’я:

 

кількість прийомних сімей, які переміщені з тимчасово окупованої території  у Донецькій та Луганській областях, Автономній Республіці Крим і м. Севастополі або району проведення антитерористичної операції

1

кількість в ній дітей

2

Дитячі будинки сімейного типу:

 

кількість дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які прибули з інших територій

2

кількість осіб з числа сиріт та позбавлених батьківського піклування, які прибули з інших територій

0

Після взяття дитини на первинний облік Служба складає та затверджує індивідуальний план соціального захисту дитини, залишеної без батьківського піклування, дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування  (далі - індивідуальний план).

З початку 2020 року індивідуальні плани не затверджувались, із них:

для дітей, залишених без батьківського піклування

0

для дітей – сиріт 

0

для дітей, позбавлених батьківського піклування

0

 

Облік дітей, які залишились без батьківського піклування. 

Усі повідомлення про дітей, залишених без батьківського піклування, служба реєструє в журналі обліку повідомлень про дітей, які залишились без батьківського піклування, та з'ясовує відомості про дитину. її батьків або осіб, які їх замінюють, обставини, за яких дитина залишилась без батьківського піклування, іншу інформацію, що має істотне значення.

Діти, які залишились без батьківського піклування:

34

перебувають в сім`ях громадян

16

перебувають в сім’ях патронатних вихователів

5

перебувають в центрі соціально – психологічної реабілітації:

9

ЦСПРД «Переяслав» (с. Циблі, Переяслав-Хм. р-н)

7

ЦСПРД «Копилів» (с. Копилів, Макарівський р-н)

2

перебувають у спеціалізованому будинку дитини м. Боярка

2

Перебувають в Комунальному закладі Київської області в «Трипільсікій школі-інтернаті» Обухівського р-ну

1

перебувають в Центрі «Дитяча лікарня» м. Бровари

1

Сім’ї патронатних вихователів:

 

кількість сімей патронатних вихователів

2

кількість в них дітей

5

влаштування дітей після вибуття із сім’ї патронатних вихователів, із них:

-

влаштовані в сім’ю громадян (родичів)

-

повернулися в біологічну сім’ю

-

усиновлені

-

влаштовані під опіку

-

влаштовані в дитячий будинок сімейного типу

-

влаштовані в прийомну сім’ю

-

Службою підготовлено та подано до юридичного управління Броварської міської ради Київської області 2 справи, де позивачем є Орган опіки і піклування, з метою підготовки позовів  до Броварського міськрайонного суду Київської області про відібрання дітей від їх батьків, без позбавлення їх батьківських прав.

Спеціалісти Служби були залучені в одному судовому засіданні (свідчення дитини).

 

Облік дітей, яким надано статус постраждалих внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів.

Для надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів, законний представник дитини або у разі, коли дитина переміщується без супроводження батьків або осіб, які їх замінюють, її родичі подають до Служби заяву про надання статусу, згоду на обробку персональних даних і засвідчені в установленому порядку копії документів.

Кількість дітей, переміщених з тимчасово окупованих територій України або району проведення антитерористичної операції

1936

загальна кількість дітей, яким надано статус дітей, що постраждали внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів

403

кількість дітей, яким надано статус дітей, що постраждали внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів у 2020 році

2

 

Проведення інформаційних та освітньо-виховних заходів:

03 січня 2020 року у Вишгороді служба у справах дітей та сім’ї Київської облдержадміністрації провела обласний захід з метою збереження сімейних та духовних цінностей "Різдвяні дзвони". Участь в заході взяли родини Київщини: прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу, патронатні сім’ї, багатодітні родини, в тому числі і сім’ї з м. Бровари. Під час проведення свята за вагомий внесок у розвиток та соціалізацію, забезпечення умов для всебічного та гармонійного розвитку дітей, батьки отримали подяки та подарунки від організаторів заходу, а саме:

  • 2 сім’ї патронатного вихователя (пральна машина – автомат «Electrolux»);

  • 4 прийомні сім’ї (набір каструль);

  • 6 дитячих будинків сімейного типу (праска «Bosch»).

Служба у справах дітей та сім’ї Київської обласної державної адміністрації з 13 по 19 січня 2020 року  проводить обласну благодійну акцію «З любов’ю до дітей» для дітей з інвалідністю, які не можуть взяти участь у новорічних програмах за станом здоров’я. В рамках акції 16.01.2020 року спеціалісти Служби відвідали 4 сім’ї, в яких виховується 5 дітей зазначеної категорії, та вручили їм кошики з фруктами, новорічні подарунки та настільні ігри.