3 січня жителі Київщини отримуватимуть дві платіжки за газ

24 грудня 2019 року Національна комісія з регулюванняенергетики та комунальних послуг встановила нові тарифи надоставку газу та змінила порядок оплати послуг з доставкигазу. 3 січня цього року вартість послуги з доставки газувиключена з загального рахунку за газ і виставлена окремимплатежем. Розділення рахунків відбудеться для споживачівусієї країни.

У Київській області споживачі вже цього місяця отримають два рахунки: за газ від постачальника та оператора газорозподільних систем AТ "Київоблгаз" за розподіл (доставку). Раніше вартість доставки газу зазначалась окремим рядком в загальному рахунку постачальника.

Вартість послуг доставки газу розраховується індивідуально для кожного клієнта. Розмір плати залежить тільки від обсягів споживання. За основу береться обсяг споживання газу впродовж "газового року". Це проміжок часу з початку жовтня до кінця вересня. У 2020 році плата за доставку розраховуватиметься виходячи із споживання газу з 1.10.2018 по 30.09.2019 р.

"Сума кубів газу, спожитого за газовий рік, множиться на тариф на доставку. Результат ділиться на 12 платежів. До прикладу, домогосподарство, яке використало 200 кубометрів газу на рік, тариф на розподіл на перше півріччя становить 0,936 грн (з ПДВ) за 1 м куб. Рахуємо, 200 х 0,936 : 12= 15,6 грн (з ПДВ). Таким чином щомісячний платіж за доставку на перше півріччя 2020 року становитиме 15,6 грн" − розповідає комерційний директор АТ "Київоблгаз" Петро Федорчак.

Споживачі можуть платити за доставку одним платежем за місяць чи півроку. Таким чином вони зменшать свої витрати на кoмiciї при проведенні платежів. Це актуально для споживачів із газовою плитою або плитою та колонкою, які споживають мало газу.

Натомість, для споживачів, які використовують багато газу − свої переваги. Споживачі, які використовують більшу частину газу взимку зможуть знизити навантаження на сімейний бюджет. За даними опитування проведеного Київським міжнародним інститутом соціології 27% споживачів сплачують в опалювальний сезон понад 2000 гривень на місяць за спожитий газ. Завдяки, новій системі тарифів, вони зможуть зменшити витрати. Адже вартість доставки газу, вони сплачуватимуть впродовж року рівними частинами.

Довідка. АТ "Київоблгаз" газорозподільна компанія, яка обслуговуємайже мільйон побутових споживачів природного газу і понад 8 тис.об'єктів соціальної сфери та юридичних осіб. Загальна протяжністьгазопроводів по області становить 46 тис. км. На підприємствіпрацює майже 4 тис. співробітників. Компанія є одним з найбільшихплатників податків на Київщині.