Карантин: що заборонено і куди звертатись у разі порушень

На території Броварської територіальної громади з 21 березня діють жорсткі карантинні обмеження, які запровадили через складну ситуацію з коронавірусом.

На цей період забороняється:

• обслуговування відвідувачів у кафе, ресторанах, барах та інших закладах громадського харчування (крім діяльності з надання послуг громадського харчування із здійсненням адресної доставки замовлень, замовлень на винос);
  • проведення масових заходів - культурних, соціальних, рекламних, розважальних та ін.;
  • проведення релігійних богослужінь, якщо не забезпечена площа приміщення не менше 10 квадратних метрів на одну особу;
  • робота торгово-розважальних центрів (крім магазинів продовольчої групи, аптек, зоомагазинів, магазинів побутової хімії та торгівлі квітами. Максимальна кількість відвідувачів у магазинах повинна не перевищувати не більше одного покупця на 20 квадратних метрів площі у закладах понад 200 квадратних метрів;
  • робота дитячих розважальних центрів та інших закладів сфери розваг (дискотеки, нічні клуби);
  • відвідування закладів освіти незалежно від форм власності (крім дитячих садків та учнів 1-4 класів);
  • прийом відвідувачів в установах культури (музеї, кіно);
  • робота непродовольчих ринків, в т.ч. ярмарків, павільйонів;
  • відвідання басейнів, за винятком тренувань професійних спортсменів;
  • відвідування сторонніми установ соцзахисту, в яких знаходяться люди похилого віку.
  • присутність глядачів на спортивних змаганнях; всі спортивні змагання переносяться або скасовуються;

Дозволяється:

- У пасажирському транспорті введено обмеження щодо кількості людей в салоні - не більше 50% сидячих місць. Перевізник несе відповідальність за дезінфекцію транспортних засобів та забезпечення водіїв засобами індивідуального захисту, зокрема респіраторами або захисними масками, та здійснює контроль за використанням засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, пасажирами під час перевезення, у тому числі виготовлених самостійно.

- Працюватимуть автозаправні станції (при дотриманні суворих норм і без роботи кафе).

- Перукарні, салони краси працювати за попереднім записом.

- Дитячі садки закривати не будуть.

- Дозволяється техобслуговування і ремонт транспортних засобів.

- Дозволяється медична і ветеринарна практика.

- Працюватимуть супермаркети, магазини продуктів, побутової хімії, засобів особистої гігієни, квітів, зоомагазини, аптеки. Торгові точки з продажу цих груп товарів не будуть закриватися в ТРЦ.

- Магазини непродовольчих товарів  зможуть продовжити обслуговування покупців тільки на видачу оформлених онлайн-замовлень.

У період карантину дозволяється надавати фінансові послуги. Продовжать працювати фінансові установи, не припинятиметься інкасація та перевезення валютних цінностей, діяльність операторів поштового зв’язку

Наразі працюють продовольчі ринки, але дуже жорсткі обмеження — окремий вхід  і вихід, щоб не було жодних скупчень, відповідні контролюючі органи будуть здійснювати жорсткий контроль.

Контроль за виконанням протиепідемічних обмежувальних заходів з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19 на території Броварської територіальної громади здійснюють:

- Броварське районне управління поліції ГУ Національної поліції України в Київській області -102;

- Броварське районне управління ГУ Держпродспоживслужби в Київській області - (04594) 6-58-60 ; (04594) 5-02-05;

- управління інспекції та контролю Броварської міської ради Броварського району Київської області - (04594) 7-22-19; (04594) 7-22-24.