Регіональна філія «Південно-Західна залізниця» представила проект човникового руху за напрямком «Київ- Бровари-Київ»

29 березня відбулась зустріч Броварського міського голови Ігоря Сапожка з виконавчим директором регіональної філії «Південно-Західна залізниця» Артемом Мироновичем.

Зустріч відбувалась на залізничному вокзалі Броварів, де керівництво регіональної філії представило модернізований на ПрАТ "Київський електровагоноремонтний завод" електропотяг, що має з’єднати наше місто із столицею. Це пілотний проект та дещо новий формат перевезень, який вже опрацьовується у декількох містах області. Наразі саме Бровари, як найбільше місто-сателіт, потребує інтенсивного руху приміських потягів у часи пік, щоб броварчани могли вчасно, зручно та без заторів доїхати на роботу або ж навчання.

Також завдяки впровадженню нового маршруту електропотягу «Київ-Бровари-Київ» мешканці Броварів зможуть в межах 30 хвилин доїхати до столиці. Для реалізації проекту залізничного сполучення «Київ-Бровари-Київ» Укрзалізниця планує повністю модернізувати близько 8 потягів, кожен з яких матиме 10 вагонів. Перший та останній вагони обладнають спеціальними платформами та місцями для людей з інвалідністю. Також нові вагони стануть зручними для велосипедистів - облаштовано системи для перевезення вело транспорту. Окрім того є зовнішні світильники для підсвічування зони посадки і висадки пасажирів та встановлено систему контролю куріння в тамбурах вагонів, датчики сигаретного диму з виводом звукового сигналу, систему пожежної сигналізації та аерозольного пожежогасіння.

Керівництво Укрзалізниці запевняє, що для міста це вигідна інвестиція і безперечний комфорт для мешканців.

Наразі для Укрзалізниці є важливим діалог з місцевою владою, оскільки спочатку електропоїзд буде курсувати у тестовому режимі від вокзалу у Броварах, проте актуальними залишається питання будівництва нової пасажирської платформи, адже насамперед для броварчан велике значення має зручне розташування - станція повинна знаходитися в пішій доступності. Також сторонам необхідно вирішити питання компенсації за перевезення пільгових категорій населення. Саме тому до обговорення цих важливих питань долучились перший заступник Київської обласної ради Марина Сапожко, заступники міського голови Петро Бабич, Микола Бабак та Дмитро Ткачов, начальник управління будівництва, житлово-комунального господарства, інфраструктури та транспорту Броварської міської ради Світлана Решетова, депутати Броварської міської ради.

Що стосується напрямку та кінцевої точки маршруту в Києві, наразі є дві пропозиції від Укрзалізниці: через станцію Дарниця сполучити Бровари з Центральним залізничним вокзалом, або пустити в напрямку станції Почайна. Як зазначив Артем Миронович, вартість проїзду розглядається на рівні 15 гривень.

Міський голова Ігор Сапожко наголосив, що маршрут та графік руху електрички мають бути узгоджені із броварчанами і доручив відповідним службам найближчим часом організувати та провести публічне обговорення проекту.