Доступні та зручні послуги у сфері містобудівної діяльності

5 квітня до Броварської міської ради завітав заступник міністра розвитку громад та територій України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Олександр Дудченко та зустрівся із заступником міського голови Дмитром Ткачовим і головним архітектором міста Світланою Батинчук.

Обговорювались актуальні питання електронної інформаційної взаємодії у сфері будівництва, технічні та організаційні аспекти впровадження Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва.

Оскільки Бровари успішно працюють з ЄДЕССБ, наше місто може стати експериментальним майданчиком для подальшого практичного тестування е-системи у сфері будівництва.

Підсумком зустрічі стала домовленість щодо подальшої співпраці. Перші тестування, за участі провідних фахівців та розробників ЄДЕССБ, планується провести за два-три місяці.
Як зазначили розробники ЄДЕССБ та представники Міністерства цифрової трансформації, які також були присутні на зустрічі, це покращить якість надання адміністративних послуг у сфері будівництва та зменшить паперовий документообіг між суб’єктами містобудування, надасть громадянам можливість отримання в режимі онлайн доступних та зручних послуг у сфері містобудівної діяльності.

Довідково: Відповідно до Закону України від 17 жовтня 2019 року № 199-IX з 1 грудня 2020 року в Україні запроваджена Єдина державна електронна система у сфері будівництва.
Єдина державна електронна система у сфері будівництва – єдина інформаційно-телекомунікаційна система у складі містобудівного кадастру, що забезпечує створення, перегляд, відправлення, прийняття, збирання, внесення, накопичення, обробку, використання, розгляд, зберігання, захист, облік та надання інформації у сфері будівництва, а також електронну взаємодію між фізичними та юридичними особами, державними органами, органами місцевого самоврядування, центрами надання адміністративних послуг, з метою отримання визначених цим Законом послуг у сфері будівництва (стаття 221 Закону № 199-IX).

Розпорядженням КМУ від 20 травня 2020 р. № 565-р було затверджено План заходів щодо створення та запровадження Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва.

Передумовою запуску системи стало прийняття постанови КМУ від 01 липня 2020 року № 559 “Про реалізацію експериментального проєкту щодо запровадження першої черги Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва”, що регулює технічні та організаційні аспекти першої черги впровадження системи.