В закладах освіти запроваджено автоматизовану систему «Єдина школа»

З початком нового навчального року всі заклади загальної середньої освіти Броварської міської територіальної громади переходять на інформаційно-комунікаційну автоматизовану систему «Єдина школа».

Сервіс дозволяє не просто відмовитися від паперових щоденників і замінити шкільні журнали та звітну документацію на електронні, перш за все це потужна система автоматизації роботи вчителів, адміністрації та спосіб значно скоротити цифровий розрив між вчителями та учнями.

Система повністю відповідає вимогам законодавства України, рекомендована Міністерством освіти і науки України та вже використовується провідними освітніми інституціями.

Броварська громада – одна з небагатьох, де в повному обсязі до єдиної платформи підключилися всі комунальні заклади загальної середньої освіти. В Україні повністю перейшли на автоматизовану систему деякі великі міста, такі як Тернопіль і Маріуполь, частково – місто Київ та ОТГ з невеликою кількістю населення.

На впровадження сервісу депутатами Броварської міської ради було виділено 1 200 тис. гривень. Школи самостійно провели процедури закупівлі ліцензованого програмного продукту, при цьому вартість закупівлі для кожної окремої школи визначалася залежно від кількості учнів, з розрахунку 70 гривень на рік на одного учня.

Педагогічні колективи та адміністрації всіх навчальних закладів громади пройшли підготовку і навчання та вже протестували систему.

Тож, з початком навчального року всі учасники освітнього процесу зможуть відчути переваги, що надає «Єдина школа» та її модулі.

Модуль для учнів це:

- участь в онлайн уроках, перегляд відеозаписів цих уроків у будь-який час;

- завантаження навчальних матеріалів, які можуть зберігатись за предметами, уроками;

- швидкий доступ до записаних онлайн уроків та домашнього завдання;

- інтерактивний зв'язок з вчителями;

- перегляд розкладу занять, тем уроків;

- перегляд своєї успішності (оцінок та відвідуваності занять);

- отримання інформації щодо шкільних новин та новин класу;

- перегляд домашнього завдання та надання онлайн відповідей, у т.ч. завантаження файлів (текстового, фото-, відео-, аудіо- формату);

- проходження тестувань.

Модуль (мобільний додаток) для батьків передбачає:

- постійний доступ батьків до навчального процесу дитини, моніторинг відвідуваності навчальних закладів, контроль рівня знань;

- розсилання push-повідомлень у визначених випадках, неспроможність втручання третіх осіб у систему;

- інтерактивний зв’язок батьків з кожним вчителем через наявний сервіс.

Модуль для вчителів це:

- доступ до журналів з будь-якого місця у будь-який час;

- можливість занотовувати зміст уроку;

- оцінювання успішності та фіксація відвідуваності;

- планування і проведення онлайн-уроків;

- можливість створювати домашні завдання та прикріпляти додані файли до нього у вигляді текстових, фото-, відео-, аудіо- матеріалів;

- можливість використання власного мобільного пристрою;

- повна автоматизація більшої частини роботи.

Система також має спеціальні модулі для викладачів, адміністрації та управління освіти з розширеним функціоналом:

- адміністрування для керівництва закладу освіти;

- дистанційного навчання (онлайн трансляція уроків);

- тестування (конструктор тестів);

- статистики для органів управління освітою (ЗНЗ-1; 83-РВК; 1-ЗСО; 76-РВК);

- аналітики і звітів для закладів освіти (ЗНЗ-1; 83-РВК; 1-ЗСО);

- НУШ.

Головна функція «Єдиної школи» – створення потужної інформаційної екосистеми з інструментами підтримки навчання дитини та можливістю спілкування учнів і батьків з класним керівником та усіма вчителями на єдиній платформі, за єдиними правилами.