Родинний ювілей «Родини»

9 жовтня польське культурно-освітнє товариство «Родина» затишно та по-родинному тепло відзначило славний ювілей – 20 років від дня заснування.

Організація, заснована 2001 році, об’єднує людей, які прагнуть зберегти польські мову, традиції і культуру. Товариство входить до Федерації організацій польських в Україні.

Нині понад 100 осіб вивчають польську мову на курсах при товаристві, на яких викладають досвідчені вчителі. Щодня на заняттях діти, молодь та дорослі, крім вивчення мови, знайомляться з культурою, історією, літературою та традиціями польського народу.

Товариство організовує концерти та благодійні ярмарки з нагоди різних свят, екскурсії до місць, пов’язаних з історією українського й польського народів та життям видатних поляків.

З ювілеєм «Родину» та її багаторічного керівника – пані Олену Новак – привітали Консул Республіки Польща в Україні Яцек Гоцловський, заступник Броварського міського голови Петро Бабич, начальник управління культури Київської обласної державної адміністрації Дмитро Гончаренко та інші поважні гості.

Почесними грамотами та Подяками Броварського міського голови за багаторічну плідну діяльність на ниві співпраці між українським та польським народами нагороджено колектив ПКОТ «Родина» та керівний склад організації.

Справді родинна атмосфера панувала протягом усього заходу. Безліч вітань від колишніх вихованців «Родини», які нині живуть та успішно навчаються і працюють у Польщі, викликали теплі почуття згуртованості та укріпили розуміння того, що тут зібралися не просто люди, яких пов’язує польське коріння, тут зібралася справжня велика родина.

Протягом усього заходу неймовірний настрій створювали запальні пісні у виконанні  вокально-танцювального ансамблю  «Все добре!» („Wszystko w porz?dku!”), зворушливі мистецькі дарунки від найменших «родинчан» та театралізоване дійство від акторів аматорського театру.