Карта сайту

Інформація про відділ культури Броварської міської ради Київської області   

 

Робота відділу культури спрямована на розкриття творчого потенціалу та підтримку інтересу до мистецтва різних верств населення, відродження українських народних традицій, збереження національної культурної спадщини, організацію дозвілля і урізноманітнення форм культурного обслуговування населення, забезпечення функціонування закладів культури міста, підготовку та проведення культурно-мистецьких акцій і заходів.

 

До базової мережі закладів культури міста входять 9 закладів. 

 

Броварській краєзнавчий музей запрошує всіх бажаючих доторкнутись до сторінок історії та сьогодення. Подорожуючи залами музею, відвідувачі знайомляться з цікавими експонатами, поглиблюють свої знання та уявлення про сиву минувшину нашого краю, побут народу, оточуючу його природу. Різноманітні за тематикою експозиції доповнюються витворами народних майстрів, художніми роботами сучасних митців, приватними колекціями, що експонуються у виставковій залі. Також у закладі: постійно ведеться робота з вивчення історії культури та традицій народу на території Броварщини, Київщини; збираються наукові матеріали з питань вивчення природи, археології, етнографії; поповнюється бібліотечний фонд музею літературою відповідних напрямків; здійснюється співпраця з навчальними закладами міста та району; працюють клуб «Колекціонер», літературно-мистецьке об’єднання «Криниця» і спілка краєзнавців. 

 

У місті завжди гостинно відчинені двері Броварської міської бібліотеки, співробітники якої надають інформаційні, освітні та культурно-дозвіллєві послуги учням, студентам, користувачам будь-якого віку і вподобань. На відвідувачів завжди чекають тисячі цікавих книг та різноманіття періодичних видань, масові культурно-освітні заходи, безкоштовні послуги Інтернет-центру та можливість користування зоною Wi-Fi.

 

Користувачі Броварської міської бібліотеки для дітей кажуть: «Бібліотека для дітей отримала нове дихання». А для працівників закладу головне – розуміння і важливість роль книги у виховані дитини.

 

З метою створення комфортного середовища для підростаючого покоління та забезпечення якісного інформаційного простору для читачів: масові заходи проводяться із застосуванням сучасних технологій, що дозволяють демонструвати матеріал на широкому екрані мультимедійної системи; забезпечено можливість безкоштовного користування зоною WI-FI; бібліотека активно долучалася до проведення заходів у рамках загально-міських проектів.

 

Для юних мешканців міста впроваджено початкову спеціалізовану мистецьку освіту в школах естетичного виховання. Відвідуючи  ці заклади, діти опановують гру на різних музичних інструментах, навчаються образотворчому мистецтву та хореографії, знайомляться з шедеврами вітчизняного та світового мистецтва. 

 

У Броварській міській дитячій музичній школі функціонує п’ять відділів: фортепіанний,  народний (баян, акордеон), струнно-смичковий, струнно-щипковий, музично-теоретичний. Окрім індивідуального навчання, учні мають можливість реалізовувати свої творчі здібності в колективному музикуванні у складі хорових та інструментальних колективів. 

 

У Броварській міській дитячій школі мистецтв  функціонує три відділення: образотворчого мистецтва, музичне та хореографічне. Творча юнь відвідує заняття у зразкових хореографічних колективах «Альтаїр», «Феєрія», «Тріумф», співає в хорі «Кантус», грає в ансамблях духових інструментів, гітаристів, бандуристів. Результати педагогічної роботи вихованці демонструють, беручи участь у культурно-масових мистецьких заходах міста, Міжнародних, Всеукраїнських, обласних фестивалях і конкурсах.

 

Діяльність Міського Культурного центру спрямована на задоволення культурних потреб населення, організацію його змістовного дозвілля і проведення масових святкових заходів, відзначення знаменних і пам’ятних дат. У закладі працює хореографічна майстерня «Мальва», де вихованці неодноразово були переможцями Міжнародних, всеукраїнських та обласних конкурсів та фестивалів.

 

 

 

Броварський міський клуб – заклад, в якому комфортно всім поколінням, від дитячого віку до самого поважного. Кожен бажаючий має можливість творчо розвиватися та змістовно проводити своє дозвілля.

 

На сьогоднішній день у закладі: 

 

  • функціонують 11 клубних формувань, колективів та гуртків різних напрямків роботи

  • для людей поважного віку працюють самобутні народні аматорські колективи «Пані броварчанка», «Рідна пісня», «Родина», «Сузір’я», талановиті керівники яких згуртовують навколо себе справжніх поціновувачів народних танців та співів 

  • для дітей та молоді проводяться заняття в народному хореографічному колективі «Черевички» та в інших гуртках творчого та інтелектуального розвитку

  • відбувається активна співпраця з Університетом Третього віку (заняття, зустрічі, семінари, лекції та концерти) та іншими громадськими об’єднаннями 

  • кожної суботи влітку творчі колективи клубу виступали з концертними програмами, під час проведення яких люди поважного віку із задоволенням слухали співи та танцювали під ретро-хіти

 

 

 

У 2019 році було створено нові комунальні заклади клубного типу «Культурно-іноваційна платформа «ТепЛиця» з філією «Культурно-просвітницьким центром «СвітЛиця».

 

Одним із пріоритетних напрямків роботи КПЦ «СвітЛиця» є організація та проведення безкоштовної інтерактивної екскурсії «Шевченко в Броварах» для жителів та гостей нашого міста.

 

На сьогоднішній день:

 

  • спеціально для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку розроблена ексклюзивна пізнавально-ігрова програма та темою екскурсії 

  • творчий колектив закладу активно долучается до участі у загальноміських заходах 

  • сторінки закладу на Фейсбук та Інстаграм користуються популярністю та інтересом у користувачів соціальних мереж, щодня кількість їх прихильників збільшується

 

 

 

У 2019 році розпочато реконструкцію приміщень для КЗ «Культурно-іноваційна платформа «ТепЛиця». Проектом передбачено функціонування трьох різних зал: «Мрій!», «Проектуй!» та найбільшої зали  – «Реалізуй!», що дозволить одночасно проводити кілька проектів (конференції, тренінги, лекції, майстер-класи, презентації, театральні вистави, концерти, церемонії нагородження, кінопокази, виставки, нетворкінг, клуби за інтересами, хакатони). Оскільки це креативний простір, то креативний підхід відображається не тільки в дизайні приміщення та оформленні залів, а також у перспективних проектах, що вже запускаються на базі закладу.

 

Найбільш масштабні культурно-мистецькі проекти відділу культури Броварської міської ради Київської області:

 

  • Святкування Дня захисту дітей. Для найменших броварчан у місті проводяться святкові заходи, фестивалі, танцювальні батли, дитячі шоу та дискотеки, квести, концерти за участі професійних артистів та творчих колективів міста.

  • Святкування Дня міста Бровари.  В рамках фестивалю до свята відбувається багато активностей: концертні програми, розважальні шоу, анімації, презентація закладів освіти, виставки, майстер-класи, концерти, лекції, розваги від талісмана міста Бровари «Бро», повзункові перегони, благодійний ярмарок БФ «Інна»,  експо-виставка виробників міста, АРТ-алея робіт броварських художників та фотомайстрів.

 

 

Броварський міський відділ культури