Карта сайту

ПОБРАТИМСЬКІ ЗВЯЗКИ

 

Займаючи активну проєвропейску позицію та керуючись незмінними принципами дружби, єдності та братерства, місто Бровари здійснює плідну співпрацю з регіонами близького та далекого зарубіжжя. В рамках 9 укладених угод про взаємовигідну співпрацю у сферах економічного, культурного та громадського життя відбуваються обміни делегаціями спеціалістів з вивчення досвіду роботи у різних сферах міського життя, обміни делегаціями під час святкування Днів міст, проводяться міжнародні заходи.

28 червня 2014 року для Броварів відбулась визначна подія. Адже у ході засідання Парламентської Асамблеї Ради Європи у місті Страсбург (Франція) наше місто було відзначено Європейським дипломом за впровадження європейських ідей у життя своїх мешканців та активну співпрацю з європейськими містами у різноманітних галузях. А вже 2015 року місто Бровари вибороло наступну європейську нагороду: Почесний прапор було урочисто вручено представником Парламентської Асамблеї під час святкування 385-річного ювілею Броварів.

Наше місто і в подальшому буде упевнено крокувати до наступних сходинок на своїй європейській стежині: Почесного знака та Призу Європи.

 

Для інформації: щорічно Парламентська Асамблея Ради Європи оголошує конкурс на здобуття муніципалітетами чотирьох високих нагород – Європейського диплому, Почесного прапора, Почесного знака та Призу Європи. Зацікавлені міста готують подання, в якому описують свої здобутки у площинах: членство в міжнародних організаціях, відносини з іншими муніципалітетами, програми обміну, європейські заходи та міжнаціональна солідарність. Слід зазначити, що найвищою нагородою є Приз Європи, який передбачає вручення місту-переможцю, окрім власне призу, ще й стипендії для навчальних візитів молоді до Європи.

 

Місто Фонтене-су-Буа, Французька Республіка (з 27 червня 1986 року)

В рамках укладеної угоди постійно відбуваються різноманітні заходи. Юні футболісти міста брали участь у семи Міжнародних турнірах з міні-футболу, які проходили у французькому порідненому місті.

Броварська команда «Білий барс» постійно бере участь у Міжнародному турнірі з хокею на льоду, що проводиться навесні у м.Фонтене-су-Буа. У листопаді 2012 року місто Бровари провело Міжнародний турнір поріднених міст, в якому взяла участь команда «Pumas» з м.Фонтене-су-Буа у складі 19 осіб.

З 1999 до 2011 року броварські діти оздоровлювались у Європейському таборі Сен-Сюльпіс міста Фонтене-су-Буа.

Стала традиційною участь делегацій у Дні міст. Так, у вересні 2016 році місто Бровари відвідала офіційна делегація з м.Фонтене-су-Буа, а у червні 2017 року представники Броварів взяли участь у святкуванні Днів Мадлон у французькому місті, були присутні на зустрічах, де обговорювались питання щодо участі у міжнародних проектах з нагоди відзначення 100-ліття з дня закінчення І Світової Війни у 2018 році, а також написання книги «Слова дитини про мир».

15-25 листопада 2016 року найактивніші представники Ради дітей та учнівської молоді Броварів взяли участь у Двотижневику міжнародної солідарності та Фестивалі прав дитини, юні броварчани провели майстер-клас із виготовлення національних костюмів для попередньо заготовлених невеличких картонних «українців» та «україночок». У дружньому колі представники різних країн плели українські браслети, співаючи українських та французьких пісень.

Діти познайомились з роботою мерії Фонтене-су-Буа, а також функціонуванням законодавчої системи Франції, відвідавши Національну Асамблею.

Крім того, між французькими асоціаціями «Друзі Броварів», «Фонд Галіна Цикал», «Франція-Україна» та асоціаціями і закладами міста постійно відбуваються обміни.

 

Місто Рокфорд, штат Іллінойс, Сполучені Штати Америки (з 26 лютого 1996 року)

У 1994р. та 1996р. рокфордська організація «Діти Усього Світу» (“Kids Around the World”) збудувала на території м.Бровари 2 дитячі ігрові майданчики, в подальшому вона неодноразово передавала запасні частини для проведення ремонту цих майданчиків. У 1996 році  відбувся офіційний візит делегації міста Бровари, де була укладена угода про співпрацю. У 2005 році делегація американського побратима взяла участь у святкуванні Дня Броварів. Неодноразово  представники Рокфорду разом з І євангельською церквою христян-баптистів організовували для юних броварчан літні табори.

 

Місто Сілламяе, Естонська Республіка (з 20 вересня 2003 року)

Майже щорічно відбуваються обміни колективами.

Так, дитячий колектив «Лелеки» з м.Сілламяе взяв участь у концерті до Дня поріднених міст (квітень 2004 р.), броварчани – постійні учасники Свята слов’янських культур «Культурні мости Балтики» у м.Сілламяе: хореографічний колектив «Черевички» (травень 2005 року), народний колектив «Відродження» (2008 р.), хореографічний колектив «Зоряни» (травень 2014 року),народна хореографічна майстерня «Мальви» (травень 2016 року).    Вихованці Броварської міської дитячої музичної школи брали участь у фестивалі «JAZZ TIME», який проводився у Сілламяе (2006 р.).

Постійно відбуваються обміни офіційними делегаціями під час святкування Днів міст.

 

Красницький повіт, Республіка Польща (з 17 вересня 2005 року)

Традиційно відбуваються обміни офіційними делегаціями під час святкування Днів міст.

1-4 липня 2016 року офіційна делегація міста Бровари у супроводі представників польського освітньо-культурного товариства «Родина» взяли участь у «Святі малини», яке відбулось у Красницькому повіті, Польща. Представники Броварської міської ради зустрілись з керівництвом повіту щодо питань покращення зв’язків, обговорення майбутніх проектів. Колектив «Родини» із великим задоволенням взяв участь у концертній програмі, продемонструвавши українську культуру польським побратимам. Планується зворотній виступ колективу з Красницького повіту на святкуванні Днів Броварів, що традиційно проводиться щорічно, у вересні-місяці. 

 

Гнєзненський повіт, Республіка Польща (з 12 червня 2009 року)

У квітні-жовтні 2010 року 30 представників установ та організацій Броварів взяли участь у міжнародному проекті «Підтримка діяльності місцевих адміністрацій міста Бровари та Уманського району в Україні», який було розроблено Гнєзненським повітом Республіки Польща.

У вересні 2011 року представники міста виступили з доповіддю на Міжнародній конференції «Євросирітство» у м.Познань (Польща), під час якої розглядались питання щодо становища дітей у сім’ях, де батьки перебувають на заробітках за межами Польщі.

У 2014-2015 роках броварська молодь мала чудову нагоду побувати з навчальним візитом у Республіці Польща. 6 представників навчальних закладів Броварів, активісти Учнівської ради міста 01-08 жовтня 2015 року взяли участь у міжнародному проекті «Польсько-українська молодіжна академія самоврядування 2015», який проводився у місті Гнєзно Велькополь-ського воєводства. Учасники дізнались про функціонування місцевого самоврядування у Гнєзненському повіті, його структуру, фінансування і практичну діяльність. Молодь мала можливість зустрітися зі старостою повіту, який вручив усім учасникам сертифікати про закінчення «Польсько-української молодіжної академії самоврядування 2015».

19-24 жовтня 2016 року 10 юних броварчан у супроводі 2 педагогів з дитячої музичної школи та дитячої школи мистецтв взяли участь в українсько-польському проекті «Історія музичного сусідства», який проводився у Гнєзненському повіті. Діти познайомились зі своїми польськими ровесниками, обмінялись знаннями про національну музику, брали участь у різноманітних музичних конкурсах та розвагах, створювали власну музику для оркестру, провели багато спільних репетицій і, як результат, представили спільну діяльність у вигляді гала-концерту мешканцям Гнєзненського повіту.

 

Муніципалітет Тонала, штат Халіско, Мексиканські Сполучені Штати (з 10 серпня 2010 року)

10 серпня 2010 року у міській раді відбулась зустріч з мексиканською делегацією у складі 5 осіб, під час якою було обговорено питання щодо можливостей встановлення співпраці, в результаті була укладена угода про співпрацю.

8 червня 2011 р. місто Бровари відвідала Надзвичайний і Повноважний посол Мексиканських Сполучених Штатів в Україні пані Беренісе Рендон Талавера. Під час зустрічі з міським головою обговорювались можливості щодо встановлення партнерства між підприємствами та організаціями Броварів та відповідними підприємствами та закладами Тонала, а також інших мексиканських міст.

 

Місто Чжаньцзян, провінція Гуандун,Китайська Народна Республіка (з11 жовтня 2013 року)

Меморандум про зміцнення обміну і співробітництва було укладеноу міській раді під час офіційного візиту делегації міста Чжаньцзян провінції Гуандун КНР. Обидві сторони домовилися про те, щоб сприяти взаємним обмінам делегацій з метою ознайомлення сторін з їх культурною спадщиною, традиційними цінностями і сучасним станом економіки, культури, освіти та спорту.  

 

Місто Санта-Марінелла, Італійська Республіка (з 7 травня 2015 року)

У виконкомі Броварської міської ради під час офіційного візиту італійської делегації міста Санта-Марінелла на чолі з мером Роберто Бакека була підписана  угода про співпрацю. Обидві сторони домовилися про те, щоб сприяти взаємним обмінам делегацій з метою ознайомлення сторін з їх культурною спадщиною, традиційними цінностями і сучасним станом економіки, культури, освіти та спорту. На честь цієї знаменної події у парку «Перемога» було висаджено дві ялинки. У ході візиту гості міста відвідали навчальні, культурні та спортивні заклади, а також провідні підприємства Броварів. Натомість у червні 2015 року офіційна делегація Броварів у складі представників міської ради та керівників підприємств відвідали Санта-Марінелла, де змогли продовжити обговорювати майбутні проекти щодо співпраці.  

 

Гродзіський повіт, Республіка Польща (з 1 червня 2017 року)

У виконкомі Броварської міської ради під час офіційного візиту делегації Гродзіського повіту на чолі зі старостою Маріушем Згайнським була підписана  угода про співпрацю. Обидві сторони домовилися про те, щоб сприяти взаємним обмінам делегацій з метою ознайомлення сторін з їх культурною спадщиною, традиційними цінностями і сучасним станом економіки, культури, освіти та спорту.

Підписанню угоди передували візит офіційної польської делегації на День Броварів у 2016 році, ділова поїздка представників освіти нашого міста до Гродзіського повіту у квітні 2017 року, а також участь офіційної делегації Броварів у Святі грибів у  Гродзіському повіті.