Карта сайту

До уваги платників податків-юридичних осіб! Затверджено нову форму податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки

 

Броварське управління ГУ ДФС у Київській області інформує платників податків, що з 18 січня 2019 року набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 15.11.2018 № 897 «Про внесення змін до форми Податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки».

Декларація має такі новації:

1. Запровадження у процедурі справляння податку єдиних державних норм шляхом використання офіційно затверджених класифікаторів, що спростить користування рішеннями органів місцевого самоврядування при складанні декларації, сприятиме прозорості контролю за правильністю виконання цих рішень як з боку органів місцевого самоврядування, так і з боку контролюючих органів.   

2. Декларацією передбачено, що до контролюючого органу за місцезнаходженням об'єкта/об'єктів оподаткування подається одна декларація. У разі існування об’єктів нерухомості, що знаходяться на території адміністративно-територіальних одиниць, які відповідають різним кодам органів місцевого самоврядування за КОАТУУ, але ці адміністративно-територіальні одиниці обслуговуються одним контролюючим органом, декларація подається з кількома додатками відповідного типу (на сьогодні декларації надаються окремо по кожній адміністративно-територіальній одиниці). Таким чином, нова форма декларації сприятиме скороченню кількості податкової звітності.

Звертаємо увагу платників податків, що ДФС України рекомендує платникам Податку декларувати свої податкові зобов’язання у 2019 році за новою формою декларації.

Водночас, зважаючи на норми п. 46.6 ст. 46 Податкового кодексу України,  платники Податку не обмежені в поданні декларації за старою формою.  

Також  звертаємо  увагу платників податку на те, що до контролюючого органу має бути надана декларація тільки за однією формою.

Довідкову інформацію, щодо подання податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки до Броварського управління ГУ ДФС у Київській області, платники податків - юридичні особи можуть отримати за телефоном (04594) 5-04-62, або завітавши до ЦОПів  Броварської ДПІ та ДПІ у м. Славутич.

Броварське управління ГУ ДФС у Київській області