Карта сайту

Про епідемічну ситуацію в місті Бровари за період з 01.03.2019р. по 07.03.2019р., заходи щодо недопущення її ускладнення та результати соціально-гігієнічного моніторингу

За минулий тиждень Броварським РВЛД отримано 74, термінових повідомлень про виявлення в місті небезпечних інфекційних захворювань або підозри на них. Всі вони опрацьовані. 

Не було зафіксовано групових спалахів небезпечних інфекційних захворювань та харчових отруєнь. Реєструвались  випадки гострих кишкових інфекцій у дітей та дорослих – 12  випадків,   окремі випадки  крапельних інфекцій – 32 випадки; в тому числі: туберкульоз - 1,  кір – 6 випадків,  скарлатина  - 7,  вітряної віспи – 17, епідпаротит-1, та інші інфекції. Зареєстровано чотири покуси мешканців міста собаками. 

 

Грип та ГРВІ

За звітний тиждень на грип та ГРВІ  захворіли - 672 особи (за попередній тиждень 584), із них 73,2% діти (492 випадки, за попередній 392). Порівняно з минулим тижнем захворюваність  серед дорослих та дітей до 17 років зросла  на 15,0% (серед дорослих знизилась на 2,8%, а дітей зросла на 25,5 %). Захворюваність зросла за рахунок дитячого населення.

Інтенсивний показник захворюваності   становить 503,1 (попередній 437,9) на 100 тис. населення,  що нижче на 39,2% від епідемічного порогу.

Госпіталізовано 6 хворих  на грип та ГРВІ, в тому числі дітей до 17 років  – 3 особи.

Гастроентероколіти – 12 випадків (попередній 23), дітей - 9,   неорганізованих - 5,  та 3 дорослих, на стаціонарному лікуванні знаходиться 11   хворих. Захворівші  епідеміологічно не пов’язані між собою.

Серед захворівших 4 організованих  дітей, що  відвідують  ЗОШ №1, СШ №5 та школяр з м. Києва по одному випадку, а також ДНЗ «Ялинка» по 1  випадку.  

Захворювання дітей не пов’язане з харчуванням у навчальних   закладах.

Вірусні гепатити, ротавірусні інфекції, шігельози, сальмонельоз та тифопаратифозні інфекції  - не реєструвались. 

 

На інфекції з крапельним механізмом зараження захворіло 32 особи.  

 

Туберкульоз  - 1 випадок, дорослий 39 років, лікується амбулаторно. 

Контактні по сім’ї  взяті на диспансерний облік, рентгенфлюрографічно і лабораторно обстежені.    

 

Кір - 6 випадків (попередній – 8), в тому числі дітей – 2 ( одна дитина 10 років з гімназії ім.Олійника і друга дитина н/о).  При проведені епідеміологічного розслідування встановлено, що захворівші  не щеплені проти кору.

У місті та районі за  2019 рік на кір захворіло уже 126  осіб, в тому числі дітей – 54, у місті 89 випадків із них 45 дітей. У медичних закладах міста знаходиться достатня кількість вакцини для проведення щеплень проти кору.

 

Вітряна віспа –  17  випадків(попередній тиждень – 19), дітей - 15, всі організовані(ДНЗ «Джерельце» - 4випадки, «Віночок»-3, «Лісова казка», «Червоні вітрила», «Теремок», «Теремки», «Катюша»,  «Сонечко»,  ЗОШ№9 по одному випадку.  Дорослих – 2.  Всі хворі лікуються  амбулаторно. Так як щеплення проти вітряної віспи  в Україні не проводяться та висока контагіозність, спалах вітряної віспи закінчиться після того, як накопичиться імунний прошарок перехворілих.

 

Скарлатина –  7  випадків всі діти ( ДНЗ«Барвінок» - 2 випадки,  ДНЗ «Калинка» і «Сонечко», «Барвінок», «Теремки», ЗОШ№307 м.Києва , гімназії ім. Олійника, ЗОШ№ 9 по одному випадку). Двоє хворих находяться на стаціонарному лікуванні інші - на амбулаторному.

 

Завідувачкам ДНЗ, директорам шкіл надано рекомендації по проведенню протиепідемічних заходів у закладах, направлених на локалізацію і ліквідацію вогнищ інфекційних захворювань, а також проінформовано начальника управління освіти.        

            

Зооантропонозні   захворювання.

З приводу покусів тваринами: за останній тиждень у медичні заклади міста звернулося чотири  мешканці.  

Покуси нанесені відомими тваринами (собаками), тому  антирабічне лікування не призначалось до закінчення спостереження за відомими тваринами, яке проводиться працівниками управління ДПСС протягом 10 днів.

 

ІІ. Моніторингові дослідження.

 

1. Згідно Плану моніторингових досліджень на 2019 рік фахівцями відділу було відібрано проби води з  4-х міських бюветів. За даними лабораторних досліджень проби води відповідають нормативним значенням за санітарно-хімічними, мікробіологічними та токсикологічними показниками.

Згідно Розпорядження міського голови щодо комісійного обстеження ДНЗ «Оленка» з метою подальшого відкриття закладу, фахівцями відділу проведені лабораторні дослідження та інструментальні виміри у вказаному закладі. Зразки та проби знаходяться в роботі.

2. Потужність поглиненої в повітрі дози гамма-випромінення в контрольній точці багаторічних спостережень (вул.Шевченка,12) становила 12 - 15 мкр/год, що не перевищує багаторічні показники та допустимі норми.