Щодо переваг застосування програмних реєстраторів розрахункових операцій

Протягом січня - лютого 2021 року суб’єктами господарювання  міста Бровари та Броварського району, для забезпечення ведення господарської діяльності, проведено реєстрацію 77 реєстраторів розрахункових операцій (РРО) та 192 книг обліку розрахункових операцій.

Разом з цим нагадуємо, що Законом України від 20.09.2019 № 128-IX «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та інших законів України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг» передбачено запровадження програмних РРО.

Зокрема, цим Законом передбачено можливість бізнесу використовувати замість традиційних касових апаратів спеціальні програми, призначені для реєстрації розрахункових операцій – програмні РРО. Таку програму можна буде встановити на будь-який гаджет, у тому числі і на смартфон заощадивши кошти на придбання традиційних РРО та їх обслуговування.

Переваги застосування програмних реєстраторів розрахункових операцій:

- виключно онлайн реєстрація та онлайн передача (отримання) даних;

- Z-звіт створюється в автоматичному режимі;

- дозволяє працювати в режимі offline, а потім надіслати звіт до ДПС.

Суб’єкт господарювання на свій власний вибір може використовувати або класичний, або програмний РРО.

Реєстрація програмного РРО (далі - ПРРО) здійснюється використовуючи можливості сервісу «Електронний кабінет» (вхід за адресою: https://cabinet.tax.gov.ua). Реєстрація ПРРО здійснюється на підставі Заяви про реєстрацію програмного реєстратора розрахункових операцій за формою № 1-ПРРО (J/F 1316602).

Наразі ДПС надає інформаційну підтримку щодо реєстрації та застосування ПРРО. Нормативні та інструктивні документи щодо застосування ПРРО  розміщені на офіційному вебпорталі ДПС за посиланням  https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro.

Інформацію щодо реєстраційної процедури РРО/ПРРО платники податків Броварського району можуть отримати за телефоном (04594) 4-68-71.