Роз'яснення щодо проведення конкурсу з призначення управителя багатоквартирного будинку на території Броварської міської територіальної громади

Конкурсна комісія з призначення управителя багатоквартирного будинку в місті Бровари (далі – конкурсна комісія) за результатами засідань від 20.01.2020 року роз’яснює таке:

З метою забезпечення управління об'єктами житлово-комунального господарства, здійснення їх належного утримання та ефективної експлуатації, виконавчий комітет Броварської міської ради Броварського району Київської області оголосив конкурс з призначення управителя багатоквартирного будинку на території Броварської міської територіальної громади, в якому не створено об’єднання співвласників багатоквартирного будинку, співвласники якого не прийняли рішення про форму управління багатоквартирним будинком. Кінцевий строк подання конкурсних пропозицій, який не може бути менше тридцяти календарних днів з дати опублікування в друкованому засобі масової інформації повідомлення про проведення конкурсу. Оголошення щодо проведення конкурсу було опубліковано в газеті «Нове життя» 20 серпня 2021 року №32 (10746), відповідно кінцевий строк подання конкурсних пропозицій до 24 вересня 2021 року до 16.00 год.

Дата та час розкриття конкурсних пропозицій по Об’єктам конкурсу (групі будинків) № 1,2,3,4,5,6 визначено: 28.09.2021 р. Час: 13-00 год.

Роз'яснення по формуванню тарифів по управлінню багатоквартирним будинком

Ціна послуги з управління багатоквартирним будинком у разі визначення управителя органом місцевого самоврядування на конкурсних засадах відповідно до Закону України «Про особливості здійснення права власності в багатоквартирному будинку» визначається на рівні ціни, запропонованої в конкурсній пропозиції переможцем конкурсу.

Така ціна протягом строку дії договору управління може змінюватися виключно за погодженням сторін з підстав та в порядку, визначених таким договором.

Ціна послуги з управління багатоквартирним будинком встановлюється договором про надання послуг з управління багатоквартирним будинком з розрахунку на один квадратний метр загальної площі житлового або нежитлового приміщення, якщо інше не визначено договором про надання послуг з управління багатоквартирним будинком

Вартість послуг з управління багатоквартирним будинком визначається відповідно до Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» від 14 травня 2015 № 417-VIII. При цьому механізмів державного регулювання стосовно ціни на послугу з управління багатоквартирним будинком законодавством не передбачено. Відтак, порядок формування ціни на цю послугу Кабінетом Міністрів України не затверджується, розрахунок ціни уповноваженим органам (органам місцевого самоврядування) управителем для встановлення (погодження) не подається.

Зазначаємо, що у разі визначення управителя органом місцевого самоврядування на конкурсних засадах відповідно до Закону України «Про особливості здійснення права власності в багатоквартирному будинку» органи місцевого самоврядування (уповноважена особа виконавчого органу відповідної місцевої ради, за рішенням якого призначено управителя) наділені повноваженнями лише щодо підписання договору про надання послуг з управління багатоквартирним будинком від імені співвласників.

При цьому органи місцевого самоврядування не здійснюють встановлення цін на послугу з управління багатоквартирним будинком.