Пам’ятка: Обережно, грип!

Грип - гостре інфекційне захворювання, яке характеризується ураженням верхніх дихальних шляхів, загальною інтоксикацією та набуває періодичного епідемічного розповсюдження.

Відповідно до прогнозу Всесвітньої організації охорони здоров’я, за даними Міністерства охорони здоров'я України, в епідемічному сезоні 2021-2022 років в Україні, перебуватимуть 4 штами грипу; вірус, подібний А/Victoria/2570/2019 (H1N1)pdm09; вірус, подібний А/Cambodia/е0826360/2020 (H3N2); вірус, подібний B/Washington/02/2019 (лінія В Victoria); вірус, подібний В/Phuket/3073/2013 (лінія В/Yamagata).

Багаторічні спостереження за грипом, дані про імунітет до захворювання у здорових осіб, а також низький процент охоплення вакцинацією населення, на фоні погіршення соціально-економічної ситуації в Україні дозволяють спрогнозувати зростання кількості захворілих.

За словами медиків, самий кращий спосіб не захворіти взимку— зробити своєчасно щеплення від грипу. Всі ці штами входять до складу протигрипозних вакцин на цей сезон. Вакцинацію краще починати вже з листопада місяця так як для формування стійкого імунітету необхідно два-три тижні.

Як попередити зараження грипом:
- проведення вакцинації протигрипозною вакциною;
- повноцінне харчування з включенням вітамінів у природному вигляді (перш за все свіжі овочі та фрукти);
- загартовування організму, ведення здорового способу життя;
- часте провітрювання приміщення;
- уникання контакту з особами, що мають прояви грипозної інфекції (необхідно триматися від неї на відстані не менше двох метрів);
- обмеження відвідин місць великого скупчення людей;
- часте миття рук з милом;
- прагнути не торкатися очей, носа або рота немитими руками;
- застосовувати імуностимулюшчі та гомеопатичні препарати, оксолінову мазь, засоби нетрадиційної медицини;
- при чиханні або кашлі прикривати ніс і рот одноразовою носовою серветкою, яку зразу ж після використання потрібно викинути;
- носити марлеву пов’язку (маску), яку потрібно міняти кожні 4 години, в осередку інфекції, або при перших проявах застуди;
- проводити вологе прибирання не менше двох разів на день із застосуванням дезінфікуючих засобів.

Що робити коли Ви захворіли:
Не слід займатися самолікуванням. Відповідне медикаментозне лікування хворому призначає тільки лікар. Самолікування може призвести до ускладнень, що можуть становити значну небезпеку для здоров’я хворого:
- при перших ознаках захворювання хворого потрібно укласти в постіль та повідомити сімейного лікаря;
- для виведення отруйних речовин доцільно збільшити питний режим за рахунок чаїв (з шипшиною, смородиною, калиною, малиною, липовим цвітом, лимоном), молока з медом, фруктових соків;
- ізолювати хворого в окремій кімнаті або відгородити ширмою та виділити індивідуальний посуд, рушник, предмети особистої гігієни, білизну;
- проводити провітрювання приміщення декілька разів на добу;
- щодня робити вологе прибирання з дезінфікуючими засобами;
- користуватись одноразовими носовими серветками;
- особам, які доглядають за хворим слід користуватись марлевими масками.

Броварський відділ Головного Управління

Держпродспожнвслужби в Київській області