Як нащадки козаків свято Українського козацтва відзначали…

Напередодні свята Українського козацтва та Дня захисників і захисниць України учнівська молодь нашої громади долучилась до тематичних заходів, які були підготовлені і проведені фахівцями закладів позашкільної освіти.

Їх метою було вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, зміцнення патріотичного духу підростаючого покоління.

У Палаці творчості дітей та юнацтва було проведено тематичний квест «Як козаки до Палацу творчості потрапили».

Діти, що заходили до закладу, завдяки яскравим декораціям, одразу потрапляли в атмосферу стародавніх помешкань наших пращурів. На першій локації вихованців зустрічала господиня, яка запрошувала дітей та розпочинала розмову про День козацтва.

В Україні немає важливішого компонента національної й територіальної єдності, ніж козацтво. З давніх-давен Божа Матір вважалася покровителькою усього українського козацтва. Козаки настільки глибоко й щиро шанували образ Покрови Божої Матері, вірили у її силу й урочисто святкували цей день, що у народі закріпилася й друга назва свята – Козацька Покрова.

Плекаючи українські традиції та історію, разом з господинею діти вивчали козацькі прислів’я – знаходили відповідності між двома його частинами. За успішне виконання завдання, отримували від господині бойовий браслет, першу літеру «К» на ньому та вказівку на отримання наступних літер для присвоєння почесного звання «Козака».

На другій локації, разом зі справжнім козаком, діти вивчали елементи танцю – гопака. Таке випробування під силу не кожному, але учасники гри на відмінно склали цей іспит, отримали наступну літеру та продовжили свій шлях до почесного звання «Козак».

Справжній українець не мислить себе без народної пісні. Це справді так, і саме тому наступне завдання, на третій локації, діти отримали від чарівної української дівчини – заспівати або назвати щонайменше 5 українських пісень. На четвертій локації на дітей чекав відпочинок, але й тут не обійшлось без козацького колориту. Козацькі забави славляться своєю вигадливістю та оригінальністю. Разом з козаком, діти могли спробувати гру «Шапка», перестрибування через козацьку скакалку та стрибки в мішках. Отримавши четверту літеру, учасники квесту прямували до фінальної локації, де на них чекало завдання, що допомагало краще вивчити та розібратися в різноманітті козацької зброї. Разом зі старшим козаком тут можна було також і потримати в руках справжню козацьку шаблю, отримати останню літеру та звання справжнього козака. Щасливі та радісні, юні козаки та козачки, завершували свою подорож фотографією на згадку на тематичній фотозоні разом з героями квесту.

У Дитячому естетико-натуралістичному центрі «Камелія» організували різноманітні тематичні заходи:

• У Школі розвиваючого навчання весело та яскраво відбулися тематичні заняття «Козацькі розваги». Діти змагалися зі стрибків у мішках, їздили верхи, смакували варенички, співали українські пісні, створювали аплікації з калиною – незмінним символом України.

• Вихованці гуртка «Фітодизайн» розписували прянички із патріотичною символікою, які  вирушили до наших захисників як солодкі привітання до свята та подяка за їхню мужність.

• Юні журналісти, вихованці творчого об’єднання Медіаплатформа «Планета ЗМІ», на тематичних заняттях дізнались цікаві факти про козаків – історичних захисників України, переглянули сюжети про найвідоміших гетьманів, пограли у вікторини та навіть пофантазували, що б показували козаки, якби мали соцмережі.

• Цікавий майстер-клас зі створення вітальної листівки до свята підготувала керівниця гуртка «Креативне рукоділля». Переглянути відео можна на сторінці центру у Facebook: https://www.facebook.com/100011098816776/videos/pcb.1461988244181122/3322560284638155

• У приміщенні закладу розгорнуто виставку дитячих тематичних малюнків «Козацькому роду нема переводу» вихованців студії образотворчого мистецтва «Колорит».

Виховні заходи для учнів і вихованців Броварського навчально-виховного об’єднанняпройшли під гаслом «Козацькому роду нема переводу»:

• інтегровані заняття «Козацькі розваги» для вихованців Центру розвитку дитини

• виготовлення листівки «Повертайся живим» для учнів 1-х класів

• спортивно-розважальне свято «Ми нащадки козаків» для учнів 2-х класів

• бесіди «Героїв країна – моя Україна» та майстер-клас «Український оберіг» для учнів 3-х класів

• інтелектуальний конкурс «Нумо, хлопці!» та «Козацькі розваги» для учнів 4 класу

• виготовлення листівки «Тепле та душевне вітання воїнам» для учнів 5 класу

• брейн-ринг «Свято мужності й відваги» для учнів 6 класу

• вікторина «Козацькому роду нема переводу» для учнів 7 класу

• виховна годину «Будьмо мужніми та сильними» для учнів 8 класу

• інтелектуальний конкурс «Козацьке минуле України» для учнів 9 класу

• ознайомлення та виготовлення війської техніки з Lego для вихованців гуртка «Lego» Центру позашкільної освіти

Вихованці Центру розвитку дитини, як справжні козачата, завзято змагалися між собою та ділились святковим патріотичним настроєм.

Учні ЗОШ І-ІІ ступенів захопливо слухали розповіді про козаків та сучасних захисників України, змагались у спортивних естафетах, відповідали на запитання вікторин та брейн-рингів, збирали необхідні товари для бійців Збройних сил України і з великою надією висловлювали переконання, що мир – це добро, а добро завжди перемагає!

У Центрі національно-патріотичного виховання відбулись змагання зі стрільби з пневматичної гвинтівки та пневматичного пістолета серед учнів 10-11 класів ЗЗСО Броварської міської територіальної громади.

Переможцями в командному заліку стали:

- Броварська гімназія ім. Степана Олійника – І місце

- Броварська СШ І-ІІІ ступенів №7 – ІІ місце