Підсумки національного тестування з цифрової грамотності посадовців Броварської міської ради

Наприкінці літа працівники виконавчих органів Броварської міської ради пройшли національний тест на цифрову грамотність – Цифрограм 2.0 для держслужбовців на порталі Дія.Цифрова освіта. Таке зобов’язання посадовці отримали відповідно до Розпорядження міського голови від 15.07.2021 р. № 153-ОД на виконання Програми діяльності Кабінету Міністрів України, затвердженої Постановою Кабінету Міністрів України від 12.06.2020 № 471, зокрема, цілі: «Українець, який хоче мати цифрові навички, може їх вільно набути».

За основу Цифрограму взято адаптовану Рамку цифрових компетентностей для громадян України, створену українськими експертами на базі європейської концептуально-еталонної Рамки цифрових компетентностей для громадян ЄС (DigComp 2.1.). Тож, рівень цифрової грамотності кожного респондента визначається у таких сферах компетентностей:

• Основи комп’ютерної грамотності

• Інформаційна грамотність, уміння працювати з даними

• Створення цифрового контенту

• Комунікація та взаємодія в цифровому суспільстві

• Безпека в цифровому середовищі

• Розв’язання проблем у цифровому середовищі та навчання впродовж життя

Всі посадові особи виконавчих органів Броварської міської ради в кількості 308 працівників, включаючи керівництво, пройшли перевірку на Цифрограмі. За результатами тестування було створено загальний рейтинг респондентів, який показав достатньо високий рівень цифрової грамотності посадовців. Середній бал з 90 можливих – 65,91. Високий рівень цифрової компетентності С1 і С2 виявили 245 осіб, середній рівень В1 і В2 – 63 особи. Всі учасники тестування отримали національний сертифікат з цифрової грамотності, що підтверджує їх знання і навички та підсилює персональне резюме його власника.