Карта сайту

Вшанування пам'яті жертв голодоморів

День пам’яті жертв голодоморів щорічно відзначається в Україні в четверту суботу листопада. В цей день ми згадуємо страшні події, які пережили українці у ХХ столітті. Мільйони людських життів забрали масові голоди 1921-1923 і 1946-1947 років, та наймасштабніший Голодомор-геноцид 1932-1933 років.

 

З нагоди пам’ятної дати

 

Цієї суботи, 27 листопада, на всій території України буде приспущено державні прапори. Мешканці нашої громади можуть долучитися до церемоній покладання квітів:

- о 12:00 годині до пам’ятного Хреста жертвам Голодомору у селі Княжичі

- о 15:30 годині до пам’ятних знаків жертвам Голодоморів на території храму Першоверховних Апостолів Петра і Павла по вулиці Київській, 229

 

Біля пам’ятного знаку «Жертвам Голодомору та політичних репресій» на території храму Парафії Покрови Пресвятої Богородиці Православної Церкви України, що вулиці Гагаріна, 21, також о 16:00 відбудеться покладання квітів, хвилина мовчання в рамках загальнонаціональної акції «Запали свічку», а о 16:15 годині – поминальна панахида за замореними голодом.

 

В закладах освіти Броварської міської територіальної громади цими днями заплановано проведення тематичних заходів:

 • виховні години «День пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні», години спілкування «Не згасне в серці пам’яті свіча», бесіди «Україна. Геноцид голодом. 1932-1933», уроки пам’яті «Скорботний 33-й», перегляди тематичних відео, тематична виставка-реквієм «Тільки пам'ять не сивіє» для учнівської молоді Броварського навчально-виховного об’єднання

 • інформаційні хвилини, розповіді про День пам'яті жертв голодомору та відео демонстрація інформаційних роликів для вихованців Дитячого естетико-натуралістичний центру «Камелія»;

 • виховні години та тематичний захід «Свічка пам’яті» для відвідувачів Палацу творчості дітей та юнацтва;

 • до участі в обласній онлайн-конференції «Допоки пам'ять в серці не згасає…» готується гурток «Екскурсоводи» Центру національно-патріотичного виховання.

 

Заклади загальної середньої освіти проводять числені виховні години «Голод 33-го – біль душі і пам’ять серця», години спілкування, бесіди, уроки пам’яті, перегляди тематичних відео, інформаційні хвилинки, зокрема:

 • учні ЗОШ 6 долучаються до акції «Принеси яблуко» з метою передати їх дітям у СОС Дитяче містечко Броварської територіальної громади;

 • учнівське самоврядування ЗОШ 3 готує тематичний відеоролик для розміщення на сторінці закладу та фейсбук сторінці; 

 • учнівське самоврядування Требухівської ЗОШ створює тематичний фото/відео колаж;

 • молодь СШ 7 готує відеоролик на Всеукраїнський конкурс мультимедійних проєктів «Врятувати від забуття», який також буде розміщений на сторінці закладу та в соціальній мережі.

 

Броварський краєзнавчий музей запрошує відвідати виставку «Голоси з-за океану», надану Національним музеєм Голодомору-геноциду, та фото-виставку пам’яті репресованого духовенства Броварщини «Церква Мучеників: гоніння на віру і Церкву в ХХ столітті».

У бібліотечних закладах громади розгорнуто виставки-реквієми тематичної літератури:

 • «Голодомор – трагедія людства» в Броварській міській бібліотеці

 • «Сумні жнива – вічна пересторога» в Броварській міській бібліотеці для дітей

 • година пам’яті «Чорні жнива голоду» в Броварській міській публічній бібліотеці 

 • «Щоб не плакали душі голодні, свічку пам’яті ти запали» в Бібліотеці села Княжичі

 • «Безкровна війна» в Бібліотеці села Требухів

 

Тематичний захід «Пам’ятай, щоб ніколи не повторилося» буде проведено у Сільському клубі села Переможець.

 

Відділ культури БМР БР КО разом з Національним історико-меморіальним заповідником «Биківнянські могили» за участі Броварського краєзнавчого музею та Міського культурного центру готує цикл тематичних відео-лекцій, які будуть опубліковані в соціальних мережах:

 • «Спецділянка НКВС УРСР в 19, 20 кварталах Биківнянського лісу»

 • «Антипольська операція НКС проти польських громадян Київщини 1937-38 років»

 • «Биківнянський мартиролог: відомі і невідомі постаті»

 

Закликаємо всіх мешканців громади цієї суботи о 16:00 годині приєднатися до загальнонаціональної хвилини мовчання і, на знак скорботи і пам’яті про мільйони загублених життів наших співвітчизників, долучитися до всеукраїнської акції «Запали свічку пам’яті» – запалити і поставити свічку на підвіконня так, щоб її було видно з двору.

 

МИ ПАМ’ЯТАЄМО!