Броварська громада

Київська область, Броварський район

23.09.2022 15:43

Оприлюднення результатів розгляду пропозицій громадськості до проекту документа державного планування містобудівної документації та звіту про стратегічну екологічну оцінку «Внесення змін в проект містобудівної документації «Детальний план території IV житлового району. І етап. Схема планування території» (із змінами)»

На виконання вимог статті 21 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» щодо врахування громадських інтересів під час розроблення містобудівної документації на місцевому рівні, статті 12 Закону України «Про стратегічну екологічну оцінку», 12.08.2022 в газетах «Голос України» та «Сталий розвиток» було опубліковано та на офіційному веб-порталі Броварської міської ради Броварського району Київської області за посиланням https://brovary-rada.gov.ua/news/33151-povidomlennia-pro-opriliudnennia-proektu-mistobudivnoyi-dokumentaciyi-dlia-vraxuvannia-gromadskix-interesiv-pid-cas-rozroblenn розміщено повідомлення про оприлюднення проекту документа державного планування містобудівної документації та звіту про стратегічну екологічну оцінку «Внесення змін в проект містобудівної документації «Детальний план території IV житлового району. І етап. Схема планування території» (із змінами)».

Механізм врахування громадських інтересів під час розроблення проекту містобудівної документації на місцевому рівні передбачає розгляд та узагальнення пропозицій громадськості до 
зазначеного проекту, які повинні містити обґрунтування з урахуванням вимог законодавства, будівельних норм, державних стандартів та правил.

Із проектом документа державного планування містобудівної документації та звітом про стратегічну екологічну оцінку «Внесення змін в проект містобудівної документації «Детальний план території IV житлового району. І етап. Схема планування території» (із змінами)»можливо було ознайомитись на офіційному веб-порталі Броварської міської ради, а також в приміщенні Управління містобудування та архітектури виконавчого комітету Броварської міської ради Броварського району Київської області (прилюдне експонування). Після прийняття рішення Броварської міської ради Броварського району Київської області «Про внесення змін в проект містобудівної документації «Детальний план території IV житлового району. І етап. Схема планування території» (із змінами)» від 21.09.2021 № 403-12-08 надійшли пропозиції у письмовому вигляді від:гр. Костирко Т.С., гр. Костирка І. С.,  гр. Кудряченко Л.В., гр. Данілової О.І., гр. Фотієва С.В., гр. Фотієвої І.М., гр. Бабюка В.Є., гр. Троценко Є.М., гр. Яворович Л.М., гр. Опанасенко М.О., гр. Опанасенко К.О., гр. Опанасенка М.І., гр. Опанасенко О.В., гр. Кам’янської Л.Д., гр. Гаврилко С.Я.,гр. Сусло С.А.

Під час громадських слухань щодо врахування громадських інтересів, які проводилися з 12.08.2022 до 11.09.2022, пропозиції (зауваження) не надходили. 

Пропозиції та зауваження громадськості були розглянуті розробником містобудівної документації – ДП «Український державний науково-дослідний інститут проектування міст «ДІПРОМІСТО» імені Ю.М.Білоконя». 

Пропозиція: внести зміни до рішення Броварської міської ради Броварського району Київської області від 21 вересня 2021 року № 403-12-08 «Про внесення змін в проект містобудівної документації «Детальний план території ІV житлового району. І етап. Схема планування території» (із змінами)» щодо призначення земельної ділянки по вул. Київська, 225 в м. Бровари площею 0,876 га, на якій розміщені будинки №1, №2, №3, №7, №8, №9 – з багатоповерхової на індивідуальну (котеджну) забудову – не врахована.

Роз’яснення: функціональне призначення території  «Багатоквартирна житлова забудова» де розташовані житлові будинки №1, №2, №3, №7, №8, №9 (вул. Київська, 225) визначено діючою містобудівною документацією – Генеральним планом м. Бровари (затверджений рішенням Броварської міської ради від 26.08.1999 р. № 150-11-23) та Проектом внесення змін в Детальний план території ІV житлового району І етап. Схема планування території (затверджений рішенням Броварської міської ради від 24.10.2013 р. №1061-39-06) (далі Схема). 

Чинною Схемою 2013 року та проектом внесення змін 2022 року частина території, що розглядається, передбачена під розміщення комплексу зблокованих шкіл, яке враховує потреби для обслуговування населення ІV житлового району. Комплекс зблокованих шкіл місткістю 2880 місць (1440+1440 місць) планується розмістити на ділянці  площею 4,6 га, реалізація даного рішення без проведення реконструкції території існуючої житлової забудови буде неможливою.

Разом з цим зазначаємо, що відповідно до ст. 24 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» зміна функціонального призначення територій не тягне за собою припинення обмежень у використанні земель, а також припинення права власності або права користування земельними ділянками, які були передані (надані) у власність чи користування до встановлення нового  функціонального призначення територій. 

 

Виконавчий комітет Броварської  міської ради Броварського району Київської області

 

Управління містобудування та архітектури виконавчого комітету Броварської міської ради Броварського  району Київської області