Броварська територіальна громада

Київська область, Броварський район

21.08.2023 13:07

Інформація для внутрішньо переміщених осіб

272109761_273680428202102_5257783363905925722_n.jpg

Реєстрація внутрішньо переміщених осіб

Статтею 1 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» визначено, що внутрішньо переміщена особа (ВПО) – це громадянин України, іноземець або особа без громадянства, яка перебуває на території України на законних підставах та має право на постійне проживання в Україні, яку змусили залишити або покинути своє місце проживання у результаті або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, повсюдних проявів насильства, порушень прав людини та надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру.

Порядком оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, який затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 року № 509, зазначено, що факт внутрішнього переміщення і взяття на облік ВПО підтверджується довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (далі - довідка).

Для отримання довідки внутрішньо переміщеної особи необхідно:

 • особисто звернутися до управління соціального захисту населення за адресою: м. Бровари, вул. Героїв України, буд. 18; або
 • подати заяву через Єдиний державний вебпортал електронних послуг – Портал Дія.

 

Недієздатні особи та особи, дієздатність яких обмежена, звертаються через законного представника. 

Від імені малолітньої дитини звертається один з батьків або інший родич. Якщо дитина прибула без родичів, то заяву подає представник органу опіки та піклування за місцем знаходження дитини.

 

Для отримання довідки ВПО необхідно подати:

 • заяву про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи;
 • документ, що посвідчує особу заявника;
 • реєстраційний номер облікової картки платника податків;
 • свідоцтва про народження дитини (за необхідності).

 

Якщо в таких документах відсутні відмітки про реєстрацію місця проживання, заявник має надати докази факту проживання на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці на день виникнення обставин, що спричинили внутрішнє переміщення.

Якщо заява про взяття на облік подається законним представником особи, додатково подаються:

 • документ, що посвідчує особу законного представника;
 • документ, що підтверджує повноваження особи як законного представника;
 • свідоцтво про народження дитини (у разі потреби).

 

У разі подання заяви про взяття на облік  дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування, додатково подаються:

 • документ, що посвідчує особу заявника;
 • документи, що підтверджують родинні стосунки між дитиною та заявником; або
 • документ, що підтверджує повноваження представника органу опіки та піклування.

 

Довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи надають безоплатно у день подання відповідної заяви. Довідка ВПО роздруковується, підписується посадовою особою уповноваженого органу та скріплюється печаткою.

Електронна форма довідки передається в мобільний додаток Порталу Дія за запитом внутрішньо переміщеної особи.

Довідка надає право:

 • отримувати допомогу на проживання;
 • переоформити соціальні виплати, пенсію;
 • влаштувати дитину в садок/школу;
 • отримати доступ до медичного обслуговування тощо.

 

-  Соціальні виплати – допомога на проживання;

 

Допомога призначається внутрішньо переміщеним особам:

 •  які перемістилися (повторно перемістилися) з територій, включених до переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, затвердженого Мінреінтеграції (далі — перелік територій), щодо яких не визначено дати завершення бойових дій (припинення можливості бойових дій) або тимчасової окупації;
 •  у яких житло зруйноване або непридатне для проживання та інформація про яке внесена до Державного реєстру майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією Російської Федерації проти України (далі — Реєстр пошкодженого та знищеного майна) (за технічної можливості), або щодо якого подано документальне підтвердження органом місцевого самоврядування факту пошкодження/знищення житлового приміщення внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією Російської Федерації;
 •  дитині, яка народилася у внутрішньо переміщеної особи, відомості про яку включено до Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб.

 

Виплата допомоги на проживання ВПО, яка була призначена до 1 серпня 2023 року, продовжується автоматично на один шестимісячний період.

Виплата допомоги не продовжується особам, які:

 • перебувають за кордоном більше 30 днів поспіль без обґрунтованих причин;
 • повернулись до покинутого місця проживання;
 • відбувають покарання в місцях позбавлення волі;
 • засуджені за злочини проти основ національної безпеки України.

 

З 1 серпня 2023 року допомога призначається на шість місяців внутрішньо переміщеній особі, яка вперше звернулася за призначенням допомоги, та виплачується щомісяця у такому розмірі:

 • для осіб з інвалідністю та дітей – 3000 гривень;
 • для інших осіб – 2000 гривень.

 

Допомога призначається за повний місяць, у якому уповноважена особа звернулася за її наданням, незалежно від дати такого звернення.

З 1 листопада 2023 року допомога призначатиметься на шість місяців на сім'ю, яка вперше звернулася за призначенням допомоги, та виплачуватиметься щомісяця одному з членів сім'ї.

 

Допомога не призначається особі, яка вперше звертається за її призначенням, починаючи з 1 серпня 2023 року, якщо протягом трьох місяців перед зверненням:

- придбала транспортний засіб, з року випуску якого минуло менш як п’ять років (крім мопеда або причепа).

- здійснила на суму, що перевищує 100 тис. гривень, купівлю земельної ділянки, квартири (будинку), іншого нерухомого майна, цінних паперів, інших товарів довгострокового вжитку або оплачено (одноразово) будь-які роботи або послуги (крім будівельних, якщо в особи пошкоджено/знищено житло, медичних, освітніх та житлово-комунальних послуг згідно із соціальною нормою житла);

- на 1 число місяця, з якого призначається допомога, має на депозитному банківському рахунку (рахунках) кошти в загальній сумі, що перевищує 100 тис. гривень;

- здійснила операції з купівлі безготівкової та/або готівкової іноземної валюти, а також банківських металів на загальну суму, що перевищує 100 тис. гривень;

- на 1 число місяця, з якого призначається допомога, має у власності житлове приміщення/частину житлового приміщення, що розташоване поза зоною (можливих) бойових дій;

- здійснила купівлю квартири (будинку) за рахунок коштів, виділених з державного бюджету;

- перебувала та після переміщення перебуває на повному державному утриманні;

- відбуває покарання в місцях позбавлення волі.

 

Для призначення допомоги внутрішньо переміщена особа або уповноважена особа подає заяву:

 • до управління соціального захисту населення за адресою: м. Бровари, вул. Героїв України, буд. 18 або за наявності технічної можливості через Єдиний державний вебпортал електронних послуг з використанням мобільного додатка Порталу Дія.
 • Отримання гуманітарної допомоги:

Продуктовий або гігієнічний набір (одноразово) за наявності, одяг та взуття (бувші у використанні) для дітей та дорослих можливо отримати в Броварській міськрайонній організації «Товариство Червоного Хреста України» (м. Бровари, бульв. Незалежності, буд. 8 А.

Також гуманітарна допомога у вигляді вживаного одягу та взуття видається за адресою: м. Бровари, вул. Героїв України, буд. 12.

Броварським міським Територіальним центром надання соціальних послуг здійснюється соціальне обслуговування одиноких літніх громадян та одиноких осіб з інвалідністю, в т.ч. і ВПО.

 

Отримання медичної допомоги:

 1. Комунальне некомерційне підприємство «Броварська багатопрофільна клінічна лікарня» територіальних громад Броварського району Київської області. Докладніше див.: http://www.bbkl.com.ua/
 2. Комунальне некомерційне підприємство Броварської міської ради Броварського району Київської області «Броварський міський центр первинної медико - санітарної допомоги». Докладніше див.: https://brovmedcentr.in.ua/
 3. Комунальне некомерційне підприємство Броварської міської ради Броварського району Київської області «Броварська стоматологічна поліклініка». Докладніше див.: https://stomatpoliklinika.business.site

 

На пільговій основі лікарськими засобами забезпечуються ВПО, що мають пільги відповідно до Постанови КМУ від 17.08.1998 № 1303 та Постанови КМУ від 03.12.2009 № 1301.    

 

Зарахування до закладів загальної середньої освіти

Влаштування дітей з числа внутрішньо переміщених осіб відбувається відповідно до Порядку зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти i науки України від 16 квітня 2018 року № 367 (далі – Порядок).

Законний представник дитини звертається з відповідною заявою до закладу загальної середньої освіти та надає перелік документів визначених пунктами 4, 5 розділу І Порядку:

1) копія свідоцтва про народження дитини або документа, що посвідчує особу здобувача освіти (під час подання копії пред’являється оригінал відповідного документа);

2) оригінал або копія медичної довідки за формою первинної облікової документації № 086-1/о «Довідка учня загальноосвітнього навчального закладу про результати обов’язкового медичного профілактичного огляду», затвердженою наказом Міністерства охорони здоров’я України від 16 серпня 2010 року № 682, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 10 вересня 2010 року за № 794/18089;

3) оригінал або копія відповідного документа про освіту (за наявності);

4) довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи;

5) висновок ІРЦ (для дітей з особливими освітніми потребами).

 

Реєстрація до закладів дошкільної освіти

Реєстрація дітей до закладу дошкільної освіти віком від народження до 3-х років здійснюється безпосередньо в садочку або ж в Управлінні освіти і науки Броварської міської ради Броварського району Київської області (м. Бровари, вул. Героїв України, 18, ІІІ поверх, мала зала, прийомний день – четвер).

При собі необхідно мати свідоцтво про народження дитини та документ, який засвідчує особу одного з батьків.

Дитину буде зареєстровано у програмі реєстрації до садочка за місцем проживання родини; батькам буде видано довідку про реєстрацію. При виповненні дитині 2-2,5 років довідка про реєстрацію замінюється в управлінні освіти і науки на направлення до садочка. З даним направленням батьки звертаються до керівника закладу дошкільної освіти.

При зарахуванні у садочок необхідно надати наступні документи: заява про зарахування дитини до ЗДО, картка щеплень та довідка територіального закладу охорони здоров’я про те, що дитина здорова і може відвідувати заклад дошкільної освіти.