11 жовтня 2023 року відбувся Всеукраїнський семінар

13 жовтня 2023

11 жовтня 2023 року на базі Дитячого естетико-натуралістичного центру «Камелія» відбувся Всеукраїнський семінар – практикум «Екологічна етнопедагогіка у сучасному освітньому процесі закладу позашкільної освіти».

До семінару як запрошені гості приєдналися: Наталія Лісова, доктор педагогічних наук, проректор КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради» з колегами; Нінель Химич, кандидат педагогічних наук, завідувачка лабораторією духовного розвитку особистості університету Григорія Сковороди в Переяславі; Христина Сквирська-Грищук, директор Будинку дитячої творчості Подільського району м. Києва, з колегами.

Захід відвідала Лариса Виноградова, заступниця міського голови Броварської міської ради Броварського району Київської області; Оксана Мельник, начальниця Управління освіти і науки Броварської міської ради Броварського району Київської області; Ірина Туник, начальниця відділу дошкільних, позашкільних закладів та виховної роботи Управління освіти і науки Броварської міської ради Броварського району Київської області; Тетяна Пасічна, консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників.

Наталія Хаврюта, директорка ДЕНЦ «Камелія», провела гостям екскурсію приміщенням закладу, а також презентувала діяльність ДЕНЦ «Камелія» з доповіддю «Екологічна етнопедагогіка у закладі позашкільної освіти. Досвід мудрості українського народу».

Тетяна Гордєєва, керівниця творчого об’єднання «Школа розвиваючого навчання» ДЕНЦ «Камелія», представила присутнім мініфільм «Дитячі християнські свята-розваги за мотивами народних традицій, звичаїв та обрядів».

Далі гості мали змогу познайомитися з найменшими вихованцями ДЕНЦ «Камелія» та приєднатися до тематичного осіннього заходу «Квест-гра для вихованців гуртка «Пізнайко» «Мандри гарбузика по городу», під час якого кожен мав змогу поринути в дитинство, отримати заряд позитивних емоцій, а також скуштувати смачної гарбузової каші.

Присутні ознайомилися з діяльністю творчого об’єднання медіаплатформа «Планета ЗМІ» під час виступу Вікторії Романченко, керівниці об’єднання, на тему: «Формування української національної ідентичності вихованців на заняттях у творчому об’єднанні медіаплатформа «Планета ЗМІ»».

Оксана Колесник, завідувачка художньо-естетичного відділу, презентувала діяльність відділу з доповіддю «Виховання національної гордості та свідомості дітей засобами мистецтва». Зокрема, присутніх розчулила робота вихованців студії пісочної анімації «Карамель-Ка», що висвітлює події сьогодення в Україні.

Наталія Лісова обговорила з присутніми питання розвитку цінностей сучасної дитини.

Наталія Якуша, керівниця Зразкового творчого об’єднання «Флористична майстерня «Адоніс», провела для гостей цікаву майстерку «Флористичний релакс». Присутні поринули у неповторний світ флористики та мали змогу створити неповторний квітковий витвір.

Після цього гостей запросили на творчу зустріч у поетичній кав’ярні. Вихованці та педагоги творчого об’єднання медіаплатформа «Планета ЗМІ» зачарували присутніх чуттєвим виконанням авторських текстів, які нікого не лишили байдужими, адже тематично близькі кожному українцеві, описують вічні цінності – силу роду, любов, добро, патріотичне світосприйняття.

Далі на учасників заходу чекала екскурсія ландшафтним садом та тропікарієм ДЕНЦ «Камелія», яку провела Ольга Теличко, кандидат біологічних наук, завідувачка філії ДЕНЦ «Камелія».

Насамкінець, відбулося підведення підсумків у теплому колі за круглим столом. Присутні ділилися позитивними емоціями, отриманими за день, цінними знахідками та спостереженнями. Кожен отримав безліч приємних емоцій та вражень, а також нових педагогічних знахідок і відкриттів!