28 липня Україна разом з усім світом відмічає День боротьби з гепатитами

24 липня 2024

28 липня Україна разом з усім світом відмічає День боротьби з гепатитами. Ефективними заходами у боротьбі з вірусними гепатитами є вакцинація, тестування та активна санітарно-просвітницька діяльність установ сфери громадського здоров'я та закладів охорони здоров'я.

До Дня боротьби з гепатитами, за ініціативи ДУ «Київський ОЦКПХ МОЗ», у співпраці з КНП "Броварський ЦПМСД" та Броварською міською радою, 24 липня 2024 року організовано виїзд "Містечко здоров’я" у м. Бровари.

Захід відвідало близько 180 осіб. Під час заходу відвідувачі мали змогу отримати відповіді на запитання стосовно вакцинації, факторів ризику та заходів з профілактики інфекційних хвороб, зокрема вірусних гепатитів А, В, С, D і E. Також всі охочі  отримали рекомендації щодо профілактики серцево-судинних захворювань та цукрового діабету (відмова від куріння, здорове харчування, фізична активність тощо).

Підчас заходу відвідувачі  отримали  медичні послуги, а саме:

• 180 осіб отримали консультацію сімейного лікаря, у тому числі 53 особи зробили ЕКГ
  • 127 осіб виміряли артеріальний тиск
  • 94 особи пройшли вимірювання індексу маси тіла
  • 99 осіб виміряли рівень цукру в крові
  • 52 особи пройшли тестування на гепатити В і С
  • 13 осіб вакцинувалися від дифтерії та правцю
  • 25 осіб здали біологічні матеріали (мазки з носу та зіву) для дослідження з метою визначення збудників респіраторних інфекцій.

Всі охочі громадяни мали змогу отримати роздаткові інформаційні матеріали про здоровий спосіб життя, вакцинацію, профілактику гепатитів та інших інфекційних хвороб.

Вакцинуйтеся, тестуйтеся і бережіть своє здоров'я.