Довідка про здійснення державної реєстрації актів цивільного стану

24 травня 2024

Відповідно до законодавства України відділом державної реєстрації актів цивільного стану Центру обслуговування «Прозорий офіс» Броварської міської ради Броварського району Київської області здійснюється державна реєстрація актів цивільного стану, а саме: народження, шлюбу, смерті.

Так, за період роботи з березня 2023 року по березень 2024 року (включно) здійснено 347 реєстрацій та відповідно видано 347 свідоцтв.

Розглянемо по кожній послузі окремо, зокрема:

• по державній реєстрації народження:

зареєстровано 70 народжень, з них хлопчиків – 34 , дівчат – 36

Зареєстровано найбільш популярні імена у дівчаток: Емілія, Вікторія, Вероніка, Олександра, Аміна, Олівія, Софія, Марія.

Найбільш популярні імена у хлопчиків: Матвій, Захарій, Давід, Давид, Максим, Марк, Роман, Микита, Тимофій.

Рідкісні імена: Мія, Емма, Кароліна, Варвара, Мішель, Ульяна, Злата, Стефанія, Соломія, Леон, Емільян, Ілай, Любомир, Гліб, Всеволод, Марко.

Здійснено державних реєстрацій народження по ст.133 СК України – 61 (в шлюбі), по ст.126 СК України – 9 (визнання батьківства), по ч.1 статті 135 СК України – 0 (мати-одиначка).

Місцем народження дитини зазначалося частіше фактичне місце народження «місто Київ», в зв’язку з народженням в пологових будинках міста Києва, зокрема, в місті Києві народилося 49 малюків, в місті Бровари – 21 малюк.

Досліджено найбільш популярні пологові будинки, де народжувалися діти, зокрема: КНП «Броварська багатопрофільна клінічна лікарня» територіальних громад Броварського району Київської області – 21, КНП «Київський міський пологовий будинок № 6» – 12, КНП «Перинатальний центр м. Києва» – 11, КНП «Київський міський медичний центр «Академія здоров’я людини» – 6, КНП «Київський міський пологовий будинок № 5» – 5, ТОВ «Лікувально-діагностичний центр «Кіндерленд» – 4, Державна установа «Інститут педіатрії, акушерства і гінекології імені Академіка О.М. Лук’янової Національної академії медичних наук України» м. Київ – 2 тощо.

Після реєстрації народження батькам Броварської територіальної громади видано 44 подарункові сертифікати для отримання в подарунок для дитини Вишиванку в управлінні культури, сім’ї та молоді Броварської міської ради Броварського району Київської області.

• по державній реєстрації шлюбу:

– проведено 99 державних реєстрацій шлюбу, з них з військовослужбовцями – 40

Досліджено, що з заявами про державну реєстрацію шлюбу зверталися більше жителі Броварської територіальної громади – 68 пар, внутрішньо переміщених осіб – 9 пар, іншомістяни– 22 пари.

Наймолодшою подружньою парою були у віці 19 років (жінка) і 23 роки (чоловік), а найстаршою подружньою парою у віці – 77 років (жінка) і 84 роки (чоловік).

В зв’язку з введенням воєнного стану в Україні державна реєстрація шлюбу проводилась в основному в день подачі заяви.

До місцевого бюджету за державну реєстрацію шлюбу перераховано 84 грн. 15 коп. (з розрахунку державне мито 0,85 грн.).

• по державній реєстрації смерті:

– зареєстровано 178 реєстрацій смерті, з них чоловіків – 87 (з них військовослужбовців – 8), жінок – 91, дітей – 0.

Видано довідок для отримання допомоги на поховання – 178.

Реєстрація смерті проводилась в основному за місцем проживання померлого або за місцем настання смерті. Основною категорією померлих були громадяни пенсійного віку.

Досліджуючи державні реєстрації народження та смерті, що були проведені відділом на цей період, можна визначити, що реєстрації смерті перевищують народження в 2,5 рази.

В підсумку можна зробити висновок, що відділ державної реєстрації актів цивільного стану Центру обслуговування «Прозорий офіс» виконавчого комітету Броварської міської ради Броварського району працює відносно недовго, тільки 2,5 роки. За цей час реєстрацій здійснювалося небагато, але за останні півроку намітилася тенденція до зростання. Як показує опитування, інформацію щодо здійснення цих послуг в Центрі обслуговування «Прозорий офіс» громадяни отримують через соціальні мережі. Тому, з метою збільшення реєстрацій відділ працює над питанням популяризації послуг, зокрема, у 2023 році в мережах вебсайту Броварської міської ради, фейсбук, телерам надано 4 повідомлення щодо надання послуг з державної реєстрації актів цивільного стану та роздруковано інформаційні рекламні плакати та буклети для громадян.

Довідка має інформаційний характер, показує роботу відділу та надання послуг з держаної реєстрації актів цивільного стану виконавчим комітетом Броварської міської ради Броварського району Київської області.